Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Topluyorum YARDIM..! Resimli

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında mturkmencekic tarafından paylaşıldı.

1. mturkmencekic

mturkmencekic Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım bisikleti seviyorum. Ama bu konuda pek bilgim yok.
    Şehir içinde asfaltta bineceğim bir bisiklet topluyorum ama ön maşa amortisörlü olacak kilitlenebilir.
    Lastikleri değişip arazide de binebilmek için. Kadro ve Gidon eski bisikletimin.
    Onların üzerine kalan malzemeleri yardımınızla toplayacağız inşallah.
    Hız yapmak için uygun parçalar lazım :)
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar. Marka model ve fiyat olarak yardımcı olursanız sevinirim.
    Ben bisikletin boya aşamasındaki yani şimdiki halini atayım. Henüz boyası bitmesi astarını attım.

2. mturkmencekic

mturkmencekic Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bana kalan parçaları liste yapabilirmisiniz ? Maşa şu marka model aynakol şu marka model v.s. gibi :) Halen cevap yok bu haftasonuna kadar toplamam lazım :)

3. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Saniki boyamazsan imiş daha güzel duracakmış kromajlı haliyle.

4. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Selamlar http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=61484&p=1469033#post1469033 bu başlıktaki maşayı göndereceğim ücretsiz 28" uyumlu benzer kadroda bir şehir bisikletim vardı ondan sökmüştüm. dilerseniz sadece kargo ücretini karşılamanız şartıyla size yollayayım. Kilitleme sistemi yok ama şehir içi kullanımı iyi diyebilirim. Çok yumuşak değil yani.

5. mturkmencekic

mturkmencekic Yeni Üye

Seviye:
    Önceki boyası yıpranmıştı renk değiştirmek istedim, kadro hoşuma gidiyo ondan boyadım :) Direk metalin kendi o , üzerinde kaplama yok nikelaj falan, boyasını kazıdıktan sonra çektim onu ben :) Astar o boyanmadı henüz.

Merhaba Özhan Bey o maşa bu kadroya kesin uyar mı ?

6. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bu maşa eski tip boğazları biliyorsanız L şeklinde tipleri var o boğazlara uygun. [​IMG] eğer gidon boğazı almadıysanız böyle bir boğaz alıp maşaya direk takabilirsiniz. Ama yeni tip boğaz kullanmak isterseniz de adaptörleri mevcut piyasada. Furç takımını değiştirmeniz gerekebilir en fazla üzerindeki furçların durumu ne pek emin değilim:) her halükarda size 28" bir maşadan ucuza gelir diye tahmin ediyorum:)

7. mturkmencekic

mturkmencekic Yeni Üye

Seviye:
    Resimde görünenlerin dışında hiç bir şey almadım diğer malzemeler yıpranmış eskiydi uğraşmayı da seviyorum. Sıfırdan toplıyım dedim shimano nun ürünlerini araştırıyodum bu forumu buldum yararlı olacağını düşündüm. Yoksa gidecektim bi bisikletciye onun dediğine yalan yanlış inanıp alacaktım malzemeleri. Bilir kişiler vardır forumda sorayım öğreneyim bilinçli malzeme alıyım dedim :) Sanırım yeni bi bisiklet fiyatını bulacak bu iş ama kendim yapmış olacağım en azından :) Hazırı herkes alır sonuçta... Kadrolar aynı aslında düşündüğüm şey aşşağı yukarı şöyle :) Bi asfalt için lastik olacak extra . Şu tarz yada :D Olmaz sa söyleyin de zorlamıyım yenisini alıyım :D Çokta eski görünüme gerek yok bisikleti yenilemenin anlamı yok o zaman :) Çalışan bisikleti dağıttım.

8. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    şimdi şöyle bişey söyleyeyim elinizdeki kadro eski tip kadrolardan kadro kulağı yok. O yüzden güncel aktarıcıların bi çoğu uyum sağlamayacaktır.:) yani en fazla sanırım shimano tourney var. Vidalı aktarıcı modellerden.
    [​IMG] şekildeki gibi. Yine resimdeki kadro 26" dağ bisikleti kadrosu. Sizin kadronuz yanılmıyorsam 28" gibi duruyor. Böyle anlamak zor tabi 26" bir jant alıp denemeniz bakmanız lazım bunun için ilk etapta fren alıp takmanız lazım. eğer 26" ise kadro benim göndereceğim maşa uymaz.

9. mturkmencekic

mturkmencekic Yeni Üye

Seviye:
    Hadi yaa :) Bak bu olmadı işte evdeki hesap çarşıya uymayacak gibi. Kaç " olduğunu nasıl anlarız bende eski jantları lastikleri duruyo maşası da duruyo

10. mturkmencekic

mturkmencekic Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletin boyası bitti son aşama da tamamlandı gerisi sticker v.s.
    Özhan bey maşa halen duruyomu ?

11. mturkmencekic

mturkmencekic Yeni Üye

Seviye:
    Günceldir..

12. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Güncel birşey yapmaya çalışıyorsunuz anladığım kadarıyla ama eski kadro güncel parçalarla uymaz. Klasik olarak toplamaya kalksanız belki toplarsınızda oda çok zaman alır. İlla kendiniz yapmak istiyorsanız güncel parçalarla güncel bi kadroyla bişeyler toplayın size özel bi bisiklet olur toplamak zevklidir ama semeriyle seksene patlar :D maddi açıdan. Bence bir bütçe belirleyin ve kullanım alanınıza göre size en uyacak hazır bisikleti seçelim

13. mturkmencekic

mturkmencekic Yeni Üye

Seviye:
    Gerçekten keyif verici uğraşmak. Yok yeni sisteme uyar yaparımda, sıfırdan yapsaydım daha kolaydı ona uğraşmıyacağım :p :D yoksa bi roket bi kaynak makinası bi kaç yeri kesip yeni parçaların uyacağı parçaları kaynatmak yeterli ama o kadarına dediğim gibi uğraşmayacağım. Bunu ayağa kaldırırım iyi kötü bu şekil. Birde yarış bisikleti alıcam onu ben seçerim. Ama MTB için yardımınıza ihtiyacım var.
    Madem öyle 800 TL civarı bi MTB önerisi bekliyorum sizden. İlginiz için teşekkürler. :)

14. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    geçen gün gezerken görmüştüm ghost se 1150 sanırım bu modeldi sizin düşündüğünüz fiyat gibi bişey demişti fiyatına satıcı abi ghostlar baya hoşuma gidiyor salcanodanda iyi bişiler alınabilir bu fiyata

15. Hasan Karagüney

Hasan Karagüney Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    benim bir bisiklet var 24 jant şuan yatıyor kadro halinde ön amörtisorü mevcut zoom marka bianchi maşasıdır bilginiz olsun . jant oturtturmak ıcınde mandal kullanmanız gerekiyor mandallı olanlardan bendeki.

16. mturkmencekic

mturkmencekic Yeni Üye

Seviye:
    Yusuf bey o model en düşük 950 tl nette, o model olduğuna eminmisiniz ? Birde o ürün Alman üretimi değil mi ?

17. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Alman evet sağlam firma. Suluk falan alıyordum gözüme çarptı ciddi alıcı olmadığım için çokda incelemedim belki bi alt modelidir. Olmadı gider bakarız :D bakmakda parayla değilya

18. mturkmencekic

mturkmencekic Yeni Üye

Seviye:
    Evet almanmış sağlam dediğin gibi araştırdım geçen sürede. Hahaha hocam varya tam kayserilisin haa doğru diyosun :D

19. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    biran önce alınsın, gezeriz :D

20. mturkmencekic

mturkmencekic Yeni Üye

Seviye:
    İnşallah gezeriz tabi gezmezmiyiz :D Yarış bisikletini aldım bu arada resimlerini ekliyecem birazdan..