Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet toplamama yardımcı olurmusunuz ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında StevenDiaz07 tarafından paylaşıldı.

1. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet sizce bisiklet toplamak mı daha mantıklı? İstediğim kriterleri bulamazsam büyük ihtimal toplama yapmak zorunda kalacağım.Toplama yapmanın getirisi götürüsü ?

Bisiklet dünyasında yeniyim.Giriş seviyesinde bir bisikletim var.İyi ki de giriş seviyesi almışım.Bu kadar acemiliğe çok pahalı bi bisiklet alaydım.İçime otururdu. Neyse konuma döneyim..

Sram vites, Shimano veyatektro fren sistemi. En fazla 8 kilo.Disk fren. Sabit maşa.Mtb. Trek.Siyah ağırlıklı renk.Ağırlık olarak siyah, kırmızı beyaz.Ha bide mega range olsunTeker compass, belki michelin.Jant resimdeki arka jant gibi olsun.
    Mtb istememin sebebi şu. Şu an yol bisikleti kullanıyorum memnun değilim.Yol bisikletini sevmedim.Sevmediğim için mtb ye geçmek istiyorum.Mtb ye geçme isteğim bu yüzden sevmedim yol bisikletini.
    Ağır hantal geliyor.Sürüş keyfi alamıyorum.zor geliyor bu bisiklete binmek. Binmeye gideceğim zaman ayaklarım geri geri gidiyor.O yüzden değitirmek istiyorum.Bisiklet 13.9 kilo.. aksesuarlar o bu şu eklenince 16 17 hatta 18 i buluyor. Bu da çok fena bi bisikletten zevk alamama hissi veriyo .Yalnız bisikleti şimdi almıcam. Şimdi konu açmamın sebebi bilgi toplamak.Bütçem 7 bin lira.Parayı nerden bulucan derseniz.Para mevzusunu sormayın. Ha bide zamanı sormayın.Ne zaman alıcağımı..

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 25 Ekim 2015
  2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yazdiginzdan %50 birsey anlasilmiyor
    yol bisikleti 18kg buluyor demissiniz, o yol bisikletini gercekten cok merak ettim
    Resimdeki bisiklet ise bir E-Bike ve en az 20-25kg

7000TL bütceye pek fazla bilgi gerekmez, o bütceyle kendine XTR donanimli bir bisiklet toplya bilirsin, Jantlarida DT Swiss masayi FOX yada DT Swiss olarak.

Paran hazir olunca gel ve 1 haftada icinde o bütceyle iyi tavsiyler alisrin ve toplarsin.

Engin er. bunu beğendi.
  3. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2 tane 1.5 litrelik su 3 kilo. zincir kilit+teker yama seti 2.250..

@Murat Cömez

4. nbacıshaquılle

nbacıshaquılle Kıdemli Üye

Adı:
    Emre
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @StevenDiaz07 tamam da yol biskkleti agir gelip mtb nasil daha hafif olacak ayrica o fiyata 7-8kg arasi yol bisikleti olabilir diye dusunuyorum mtb ile yolda kiyas edilemez bir de sabot masa mtb demissiniz bilmiyorum saka mi acep

Hami Bulut bunu beğendi.
  5. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Trol konu bırakın ya :D rak şoksuz metebe mi olurmuş şaka bir yana troll heralde arkadaş saydırmış emirleri kırmızı beyaz tirek olsun compass lastik olsun düz maşa olsun o olsun bu olsun e herşeyi yazmış gidip alması kalmış zaten :D

Hami Bulut ve Kuzey Ege bunu beğendi.
  6. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    nbacıshaquılle Şunu demiştim acemiyim diye. Yol bisikletinden memnun değilim. Ha belki benim bisiklettendir hantal olması. Onu bilmiyorum.Sabit maşa yazısı değişebilir. Amortisörlü olabilir..
    7 bin liralık mtb mi daha iyidir yoksa 7 bin liralik yol bisikletimi.Dağa falan çıkmam %95

Ulaş Çavuşoğlu işte o yazdıklarıma onlar istedim. şimdi 3 bin liralık alete 7 bin lira vermek olmaz değil mi. İşte malzemelerin isimlerini öğrenmek istedim..

**Troll yapmıyorum..

7. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @StevenDiaz07 7 bine alıcağın yol canavarı sen pedal atmadan gider öyle bi zevk alırsınki yatağına sen yatmaz onu yatırırsın :D

emrahgunturk, engin444 ve Hami Bulut bunu beğendi.
  8. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu :)) işte ne toplayabilirim.Mtb istiyorum. Murat Cömez arkadaşımız yazmış bi kaç bişi. Başka ne malzeme olabilir.Çeşitilik olsun.. Bu arada mega range yazmayı unutmusum kusura bakmayın

9. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Böyle konularda (toplama konularında) murat abi forumda baya bi nam salmış birisi ben ne desem boş ona danış :D

10. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Mega range ve 7000TL'lik bisiklet, iyiki yazmaya unutmussun. Alacagin zaman bana haber ver ben sana üst seviye toplanmis elimde o durumda olan bisiklet var onu veririm.
    7000TL'lik bisikleti toplaya bilmen icin daha cok sey ögrenmen gerekiyor en iyisi zevke göre üst seviye bir bisiklet alirsan daha iyi olur bence.

11. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  12. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bende sana ögrenme demedimki, sadece bisiklet konusunu ögrenmek 7000TL'lik bisikletlerle baslanmaz yada burada böyle konu acmalarla.
    En yi ögrenme yöntemi, önce kendine bir 700-1000TL'lik bir bisiklet alirsin onu söke taka ilk basta mekanik bölümü ögrenirsin. Sonra donanim hakkinda bilgiler edinirsin ve yavas yavas böyle ögrenmeye baslarsin. Yani hemen öyle bir konu acmayla ögrenilecek bir is degil.
    Yanlis anlamanida istemem ama eger gercekten bu isi üst seviyeden ögrenmeye baslamak istiyorsan, sana yukarida bir kac tane marka önerdim ozaman o markalar hakkinda bilgiler toplamaya basla. Mesela o markalar nasil, ney neye yarar kac tane modeli vardir hangi markanin hangi modeli nerede ne ise yarar, vs. vs. sadece bu 2-3 marka üzerine dedigim bilgileri ögrene bilmen icin bir kac aylarini alir ama hic yoktan baslangic yapmis olursun.
    Basarilar dilerim

NOT: Kusura bakma senli benli konustum ama yukarida sende bana arkadasim demissin ondan dolayi.;)

13. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Murat Cömez senli benliden bişi olmaz hiç dikkat etmedim :) ama siz diye de hitap edebilirim. yaş kaçtı bu arada ?Teşekkür ederim yardımınız için. zaten 1000 liralık bisikletle başladım. daha onu öğreniyorum.. aksesuarları daha yeni yeni tanımaya başladım. hergün yeni bişi öğreniyorum vs vs :)

14. boşgezeninboşkalfası

boşgezeninboşkalfası Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yeni başlayan birisiysen hazır bisiklet satın alman en mantıklısı. Ben 11 yıllık tecrübeme ve 4 bisiklet eskitmiş olmama rağmen toplama bisikletimde çok zorlandım. Her bir parçanın ölçüleri ve uyumlu olması çok önem arz ediyor.

erendiz çetiner ve Murat Cömez bunu beğendi.
  15. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Siz diye hitap etmene hic gerek yok, sende kalabilirsin.:)

Bu soru biraz s....a oldugu icin söyle cevap vermek isterim.:acpsnr: Senden 1 yas büyük büyük oglum var.;)

Ögrenme konusuna gelince, benim yazdiklarimdan bir anlam cikartamadiysan @MustafaOnderATiK arkadasimizin yorumunu okumani tavsiye ederim. Kisa ve öz durumu anlatmis. :harika:

erendiz çetiner bunu beğendi.
  16. boşgezeninboşkalfası

boşgezeninboşkalfası Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Murat Cömez Ben öğrenmekle alakalı bişey demedim sanırım. Neyse. Size iyi çalışmalar.

17. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben size ögrenmekle alakali bir şey yazmadimki, hatta size hic bir şey yazmadim. Sadece Konuyu acan arkadasa sizin yorumunuzu okusun ve nedemek istedigimi anlasan diye sizin alinti yaptim. Tekrar okumanizi rica ederim. Yanlis anlasma olmasin.

Son düzenleme: 27 Ekim 2015
  18. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    herkese teşekkürler :)