Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Toplamam Gerek Yardım Edin.

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Krstylmz tarafından paylaşıldı.

1. Krstylmz

Krstylmz Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Herkese iyi günler.

Bu yaz çalıştığım para ile bisiklet toplamak istiyorum 1000 TL bütçem var. Bunu en fazla 1100 e kadar esnetebilirim. Başta sedona 721 düşünmüştüm onunda fiyatı arttı. Arkadaşda o paraya daha üst donanım toplarsın diye aklıma girdi. Bana yardım edecek donanımismi-(esnaf fiyatı) olarak yazarmısınız. Lütfen internet fiyatı yazmayın zorda kalmadıkça. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu bisikleti almak benim için nekadar heyecan verici ve önemli olacağını bilemezsiniz. İyi forumlar.[:)]

Olmasını isted,ğim demirbaş parçalar :)

Avid Elexir 1
    Kitleme ve hassasiyet ayarlı maşa
    Alu Kadro 18'
    Sram x3 veya 4 8 veya 9 lu çekiş sistemi.

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    1000TL'ye bisiklet toplamak cok zor, en iyisi toplanmis olarak birtane yeni al, hic yoktan garantisi de olur.

3. İbrahim Halil Kılınç

İbrahim Halil Kılınç Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Avid sadece set olarak 400 lira 1000 liraya mümkün değil ha 2. El bulursan olabilir

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. Krstylmz

Krstylmz Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben toplamayacağım bisikletçi abi toplayacak. Konuyu açma sebebim sizin önerdiğiniz parçalari adama söyleyeceğim o bana getirecek toplayacağız.

Ayrıca http://www.bisikletcim.com/sedona-721-26-jant-bisiklet-2013#Properties
    Sedona 721 de Avid 1 var ve bisikletin fiyatı ortalama 1100 tl. Ne yani diğer tüm donanımlar çöp mü oluyor fiyatı dengelemek için?

5. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Aklınıza giren arkadaşlar parça listesi de çıkarsaymış. Bizle de paylaşırdınız, güzel bir konu olurdu

6. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    avid elixir 1 yurd dışı sitede 170 tl türkiyeden almaya kalkarsan 250 ve üssü olabilir.

7. Krstylmz

Krstylmz Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aslında donanım toplama konusunu foruma bırakmak istiyorum bana sadece bisikletçiye gidip bu parçaları bulup takabilir misin diyeceğim. İlla Avid 1 olmasa da olur tabi onun kalitesine çok yakın bir sette olabilir. Şuan gece gündüz işte çalışıyorum sırf bisikletim olsun diye, benim için çok önemli oldu artık yapabileceğim en iyi olayı yapmam gerek. Arkadaşa 2 hafta önce 650 Tl ye hoş bir bisiklet topladılar. Bisan kadro-eski model havalı maşa falan iyi duruyordu.Bizde nakit vereceğimiz için adamın indirim yapmasını bekliyoruz.

8. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    1000 liraya bisiklet toplanır mı toplanır ama mahalle arası bisikletçiler bununla uğraşmaz büyük bisikletçilerde bu düşük bütçe için markalı olanlara yönelmeni tavsiye eder. 2 el düzgün bir kadroyu minimum 300 liradan aşağı bulamazsın uygun maşa jant seti derken 500-600 lira sadece iskelete gider geri kalan 400 lira ile hidrolikli grup set gidon sele falan çok zor . Mtb için konuşmak gerekirse değil 1000 lira 2000-3000 lira bütçe söz konusu olsa bile toplamaktan ziyade markalı modellere yönelmek daha akıl karı bir iş

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Dostum 1000 liraya canavar gibi bisiklet toplanır, kafana hiç takma. Senin yapacağın şey 2. el sağlam ''kırığı olmayan'' bir kadro almak. Çizik boya kalkması olabilir, kafana takma, eziği ve kırığı olmasın yeter. Kalan parçalar için ise, yine 2. el bir bisiklet bulman lazım. Parça parça almaya çalışma, daha önceden kullanılmış bir bisikleti çak geç, bisikleti toplayacak bisikletçide bu tür bir bisiklet kesin vardır. Bu bisikletteki parçaları direk kadroya aktar.Unutmadan, bu bisikleti parçaları için aldığından dolayı kadrosu hiç önemli değil. Ben bu şekilde kendime özgü piyasa fiyatından çok daha aşağıda ama parçaları kaliteli bir yarış bisikleti topladım. Hemen acele etme, biraz araştır bulursun. Umarım istediğin bisiklete kavuşursun, bol şans!

10. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    1000TL'ye Canavar gibi toplanacak bisikletden bir liste yapsana, bi görelim bakalim o canavar gibi bisiklet nasil bir sey olacak.
    Liste de marka model ve fiyati olsun lutfen.

Dedigin lafla olmuyor liste görmek isteriz.

11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Gösteriyorum hazır mısınız? İzninizle kendi bisikletimi örnek gösteriyorum.
    Şimdi sevgili dostum, öncelikle belirtmek isterim ki, ha diyince olmadı. Birkaç zaman uğraştık. E öğrenci adamız, kendi paramızdan yapacağız bu yüzden marka'ya takıntılı olmadık! Performans, parçanın kalitesi ve kondisyonu önemliydi.
    Giant scr 3.0 56 cm. Alüminyum kadro( 2006 yapımı ama şuan 1 yıllık kondisyonu var, uzun zamandır elimde bulunuyordu. fiyat olarak ben bizim parayla 220 tl'ye aldım)
    x-wings carbon ön maşa ( 165 tl'ye mal oldu, yurt dışından getirttim )
    Bianchi gidon boğazı
    Guizzo carbon gidon ve guizzo carbon sele borusu ( araştırmalarıma göre ikisi 80 euro gibi bir fiyata alınabilir, en azından fazlasının tutacağına inanmıyorum )
    Motex alüminyum jant seti ( Güney Kore'den geldi, 300 tl teklif edildi(göbeklerle beraber) 3 ay kadar önce, 2. el'i hakkında fikriniz oluşsun, piyasada çok karşılaşılabilecek bir ürün değildir. )
    Shimano 2200 vites sistemi
    Sora fren pabuçları
    Vites kolları shimano eski deore, ama camı çizik.
    Şimdi bunların maliyeti nedir? Kadro 220+28 tl kargo+165 tl maşa işçilik= 393 tl
    Kalan tüm parçaları bir bisikletçi dostumuzdan bir bisiklet alarak temin ettik ve o bisiklet 600 tl'ye alındı.
    Şimdi, sadede gelelim. Toplam 993 tl. Çanta felan 1050 tl verdim çıktım.

12. Krstylmz

Krstylmz Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    abilerim lütfen kavga etmeyin. benim düşüncem hani 1000-1100 tl olan dağ bisiklet parçalarını toplayamayız mı. sağlam bi bisikletçi bulduk. 650 tlye arkadaşa idare eden v fren topladı. oda olmadı siz bana max 1100 tl değerinde bisiklet önerseniz HD fren sistemi 8 li çekiş kitleme özelliği olan maşa ?

13. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
  14. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Bencede toplama işi zor . Hem teknik bilgi gerektirir. Tek tek parçaları alıp bisikletçide montajla olacak iş değil . Ayrıca parça uyum sorunlarıda çıkabilir. 1000 liraya belki hazır alacağından iyi donanımlı bir bisiklet toplayabilirsin belki ama donanımlar 2.el pert olduktan sonra üst olsa nolur. Ben ömrü bitmiş deore yerine sıfır acera tercih ederim .

15. Krstylmz

Krstylmz Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  16. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    26 yokus cikarken dondurmesi daha kolay oldugundan sana avantaj saglar. Kontrolu felan daha rahattir. Bunun yaninda cevresi daha az oldugundan bir turda az yol alir. Ben en alt linkteki sedonayi digerlerine gore daha cok begendim. Sram vites sistemlerini cok begeniyorum, arazi icin sram bence iyi bir secim.