Bisiklet toplamakmı sıfır mı almak

slymn dmr

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
Sıfır bisiklet almayı düşünüyordum arkadaşım sen bisiklet dağıtıp toplayabiliosun kendin toplasan ve 2. el temiz parça alsan daha ucuz ve daha iyi olur dedi.Sizce toplamakmı sıfır bisiklet almak mı daha iyidir?

Scudo

slymn dmr

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
Şöyle bşey sıfır bsiklet alırsam vites sistemi düşük oluyor ama toplarsam vites sistemi daha iyi oluyor. Bu yüzden kararsız kaldım

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bahsettiğiniz toplama ikinci el parçalarla olucaksa aynı paraya daha üst bisiklet toplayabilirsin ama sıfır bisikletle , sıfır parçalarla toplanmış bisikleti karşılaştırırsak sıfır alınan bisikletler herzaman daha uygun gelir.

Muhammed Durgut

Aktif Üye
Tepki
90
Bütçen yeterliyse topla,temiz parçalar denk gelirse güzel bisiklet toplarsın.
Toplamaya karar verirsen bilen güvenilir birine parçalar için danış.

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Dostum nakit parayla 0 alacağın her türlü bisiklet daha ucuza gelir.Sebebi bisikleti toplarken hep büyük parçalara bakılır ama sonradan çıkan küçük ekstra masraflar her zaman çok olur.Bu nedenle tavsiyem bas nakti al 0'ı

slymn dmr

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
Anlıyorum.Şimdi bisikletçiden geliyorum Geotech Ascent kadro Suntoru Maşa Alivio Vites takımı 27 Vites Shimano Hidrolik fren Seti sordum.Gelirken biryer gördüm orayada Jant seti sordum adam bana Mavic cant seti var 200 tl dedi çok şaşırdım.Eve geldim hesap yaptım 1000 lire civarı sonra sıfır bisikletlere baktım 24 vites hdrolik fren bisikletler 1000-1100 lira karasıs kaldım sıfır bisiikletinde garatisi olacak oda var.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Yazdıklarınız içinde iç ve dış lastikler, kablo seti, furç, vites kulağı, sele, sele borusu, gidon, gidon boynu vs hatırlayamadığım birçok malzeme yok. Eğer üst düzey toplayacaksanız (4000TL üzeri) toplamak mantıklı aksi taktirde sıfır alıp ilerleyen zamanda yetersiz bulunan parçaların değişimi her zaman mantıklıdır. Ayrıca toplamak için parçaların birbiri ile uyumlu olması ve yanlış parça alarak boşa harcama yapmamak için en az orta düzeyde bisiklet, parça ve tamir bilgisine sahip olmak gerekiyor. Aksi halde birbiri ile uyumsuz, çalışmayan parçalarla ortada kalınabiliyor.

slymn dmr

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
Fiyat içine bisikletin bütün parçaları dahil ve alacağım vites seti ful alıvıo set olacak uyumsuzluk çıkarmayacağını sanıyorum.