Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Toplamak (?)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ARJİN tarafından paylaşıldı.

1. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    Selamlar,

Bisiklet toplama fikri var aklımda. Tabii bu toplama süreci bir anda yazılı parçalar üstünden değil. Zamanla toplanacak bu parçalar. Belki 6 ay belki 1 Sene...
    Evvela hangi parçalar, toplam kaç parça, kaç para, isimleri neler gibi sorular var aklımda.
    İşin en son aşaması da nerede toplanacak, monte edilecek. Bunu civardaki herhangi bi bisikletçiye(delta, kaçkar vb.) monte ettirebilir miyim?

2. cem deviren

cem deviren Kıdemli Üye

Seviye:
    olaya maddi açıdan bakarsak toplamak her zaman pahalıya kaçar. hele hele sıfır ürünlerle toplarım diyorsan hiç bulaşma bence :D

3. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Neyi nasıl toplamak istediğinle alakalı bu? Toplayacağın bisiklet modern yeni bi bisikletse ayrı, retro klasik bir bisikletse ayrı bütçe ister.
    Biraz yardımcı olabilir diyerekten aşağıdaki linke bakmanı öneririm.

Bir Bisikletin Yeniden Doğuşu

4. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    maddi açıdan bir sınırlama yok. tabii bu demek değil ki 20bin tl'lik bi bütçem var. başta da belirttiğim gibi uzun vadede toplanacak bir bisiklet olduğu için bir ay sadece kadroyu alırım... öteki ay param olmaz sadece elcilk alırım.

toplamak istediğim bisiklet trek fx 7.0 tipi bir ince tekerlek şehir/yol bisikleti. hafif, sürücünü yormayan, kilometre kat edebilceğim bir bisiklet toplamak istiyorum.

sıfır toplamak ve uzun vadede yapmak istediğim bi iş.

5. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:

teşekkürler link için...

modern bir bisiklet olacak. şehir/yol tipi bir hafif bir bisiklet istiyorum.maksat yarış bisikleti değil bunu da belirteyim. bir üstteki cevapta belirttiğim istediğim şeyleri az-çok...

6. Kadir.Celik

Kadir.Celik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Benim tavsiyem şudur ki, istediğiniz bir bisikleti satın alın daha sonra ihtiyacınıza bağlı olarak parça değişimi yapın. Eğer ki bisiklet hakkında çok bilginiz yoksa benim nacizane tavsiyem budur.

7. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    Bisiklet hakkında bilgim yok ama bu süreçte birçok şey öğreneceğimi düşünüyorum. Çünkü edineceğim parçaları araştırma sürecinde ayrıntısıyla her şeyden haberim olması gerekiyor. Uyarınız için teşekkürler. Teorik olarak bir giriş yapayım, kaç parça olmalı, ne ne kadar eder faslından sonra altından kalkamazsam söylediğiniz yolu seçmek durumunda kalacağım.