Bisiklet toplamak

HarryBlade

Daimi Üye
Tepki
46
Eski bir bisikletim var..[Kaç tane var böyle diyeceksiniz çok vardı..]
Kadrosu sağlam , çokta ağır değil ..
Boyayıp güzelleştiricem ama son iş boyamak..

Lazım olan parçalar ön arka vites kolu , arka atar , ön dişli için vites kolu , fren kolu ön arka , zincir , fren takımı ( v fren) maşa (amortisörlü) .
Yarın bisikletin resmini atıcam

Ayna kol dişlisi , pedallar dışında sağlam hiçbirşeyi yok ..Ayna kol atarı sağlam birde ..

Jantlar yamuk değil ama tellerini kırmıştım ..Pek bi sinirli halime gelmişti..:boese157:

telde gerekiyor

Bunların hepsini 0 almıyacağım 2. el alıcam ne kadara maal olur tahmini?

Hepsini kendim monte edicem seviyorum bisiklet tamir etmesini , kurcalamasını..:)

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner
Scudo

NKORHANK

Aktif Üye
Tepki
108
Bana astarı yüzünden pahalıya gelir gibi geldi. Benim de yıllar evvel bindiğim kendi topladığım (eskicilerden jant teline kadar) kontra pedallı onun haricinde tamamen frensiz, vitessiz, bir bisiklet yapmıştım ( sanıldığından daha zor bir işti). O bisikletten burada yapmak istedim ama tek tek parça olarak maliyetlerini karıştırınca gorduklerime inanamadım. topladığım normal bir bisiklet sıfır alabilecegim sonra sadeleştirebilecegim bisikletten bile daha pahalı oldu. Bence bisiklet mağazası sitelerini karıştırın once bir sıfır fıyat ne olur listeden çıkarın. Sonra ikinci el belki ilanlardan bir şeyler çıkarırsınız ama. Bunlar riskli işler bence tek kadro için toplamaya gerek yok. Önce bir bisikleti tam alın sonra onun üzerinde ekleme çıkarma yapın ki hem maliyeti bolmuş olun hem geçen surede bisikletsiz kalmayın toplayacağım daha bitmedi gibi sebeplerle.

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
o vitesler falan altus falan olursa ıyı olur.Yoksa deore,lx falan yaparsan baya aşar fiyat...

En kısasından yenı bır bısıklet fıyatına gelır.

Ömer frk

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Salcano
:) :) arkadşlar bir bisiklet toplamaya kalksam bana ne kadara patlar...??

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
o tamamen toplayacağınız komponente göre değişir.

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bir sınırı yok bunun..

• Beğen
Tepkiler: Ömer frk

Blasto

Üye
Tepki
33
bisiklet toplmaktansa aynı donanımları içeren ile 0 bisiklet almak daha uygun olabilir.
ama eger 2. el donanımlar kullanarak aynı bisikleti toplarsanız tabiki daha ekonomik olur.
abilerimizinde dedigi gibi tamamen donanıma bağlı.

şahsen ben eski bisikletimden kalan donanımlar ile yeni bi street kadro toplamayı dusunuyorum ekonomik olması açısından... ancak bi turlu kadroda karar kılamadım :)

• Beğen

tevfik saka

Daimi Üye
Tepki
137
çok iyi malzemelerle toplıcaksan 2 veya 3 milyara patlar diye biliyorum (daha da ucuza gelebilir)

• Beğen

Ömer frk

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Salcano
teşekkür ederim.ama ben öğrenciyim.bütçem kısıtlı.o yüzden böyle bir soru yönelttim sizlere..bilgileriniz için sağolun..:):)

OnurErdem

Üye
Tepki
10
ben bisikletimi dağıtıp yeni parçalarla topladım elimde sadece kadro kaldı diğer tüm parçaları aldım 250tl tuttu....

• Beğen

orvakad

Üye
Tepki
4
Yapmak istediğiniz bisiklete göre değişir.Ortalama üstü ve ortalama birşey isterseniz 1000-2000 tl arasını gözden çıkarmanız gerekmekte.

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
kesinlikle katılıyorum.virüsü bi kaptımmı tamam.tıpta çaresi yok.

orta seviyeyi geçip prof sınıfına yönelirsek 2000 tl den vazgeçmeniz gerek.+500 de olabilir.

• Beğen

ARJİN

Aktif Üye
Tepki
45
Selamlar,

Bisiklet toplama fikri var aklımda. Tabii bu toplama süreci bir anda yazılı parçalar üstünden değil. Zamanla toplanacak bu parçalar. Belki 6 ay belki 1 Sene...
Evvela hangi parçalar, toplam kaç parça, kaç para, isimleri neler gibi sorular var aklımda.
İşin en son aşaması da nerede toplanacak, monte edilecek. Bunu civardaki herhangi bi bisikletçiye(delta, kaçkar vb.) monte ettirebilir miyim?

cem deviren

Daimi Üye
Tepki
200
olaya maddi açıdan bakarsak toplamak her zaman pahalıya kaçar. hele hele sıfır ürünlerle toplarım diyorsan hiç bulaşma bence :D

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Neyi nasıl toplamak istediğinle alakalı bu? Toplayacağın bisiklet modern yeni bi bisikletse ayrı, retro klasik bir bisikletse ayrı bütçe ister.
Biraz yardımcı olabilir diyerekten aşağıdaki linke bakmanı öneririm.

(link)

ARJİN

Aktif Üye
Tepki
45
@cem deviren

maddi açıdan bir sınırlama yok. tabii bu demek değil ki 20bin tl'lik bi bütçem var. başta da belirttiğim gibi uzun vadede toplanacak bir bisiklet olduğu için bir ay sadece kadroyu alırım... öteki ay param olmaz sadece elcilk alırım.

toplamak istediğim bisiklet (link) tipi bir ince tekerlek şehir/yol bisikleti. hafif, sürücünü yormayan, kilometre kat edebilceğim bir bisiklet toplamak istiyorum.

sıfır toplamak ve uzun vadede yapmak istediğim bi iş.

ARJİN

Aktif Üye
Tepki
45
@Dogukanaksu

teşekkürler link için...

modern bir bisiklet olacak. şehir/yol tipi bir hafif bir bisiklet istiyorum.maksat yarış bisikleti değil bunu da belirteyim. bir üstteki cevapta belirttiğim istediğim şeyleri az-çok...

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Benim tavsiyem şudur ki, istediğiniz bir bisikleti satın alın daha sonra ihtiyacınıza bağlı olarak parça değişimi yapın. Eğer ki bisiklet hakkında çok bilginiz yoksa benim nacizane tavsiyem budur.