Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet toplamak mı almak mı canyon vs s work

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında TontonCocuk tarafından paylaşıldı.

1. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    Bisikletimde bulunan parçaları yükseltme ile başlayan düşüncem yeni bisiklet almaya doğru kayıyor. Su an aklımda oluşan 3 fıkır var. Sizlerden yardım talep ediyorum.

1. Fikrim bir Almanya seyahati düzenleyip hem esimi memnun etme akraba ziyareti ve Aeroad CF SLX 9.0 almak var.

2. Fikrim cin ve Rusya ya işyerimden arkadaşlarım gidiyor s work venge kadroset dura ace grupset dura ace 50 mm jant seti alıp bisiklet toplamak var ( bu ülkelerde bu ürünler var mı ve fiyatlar daha ucuz mu bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim:)

3. Fikrim hiç yurtdışı uğraşmadan swork değilde venge pro kadroset dura ace set ve dura ace jant Seti yurt içinden almak var ( yurt içi Ali'mi taksitlendirmek gündemde olduğunda biriktirmek yerine önceden alıp ödemek tek avantajı sanki )

Sizce hangisi daha makul siz olsanız Nasıl yapardınız.

uguryilmaz144 ve ercst0rm bunu beğendi.
  2. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    esimle ilgilenir farkli seylerle ugrasmazdim,donusu farkli olabilir:)

kobalamin, uguryilmaz144 ve TontonCocuk bunu beğendi.
  3. Halilibrahim

Halilibrahim Enduro /Freerider - Fully Lover

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bike Discount, Bike Component ya da Chain reaction gibi sitelerden satın alırken y.dışındaki bir arkadaş ya da ofise kargonuzu yönlendirip, oradan almak daha basit ve sorunsuz.

Dönüşte yanınıza alıp uçağa 35-50 euro civarı kargo ödemesi yapıyorsunuz sadece.

Yurtdışında buradaki bisiklet showroom'ları gibi dükkanlar yokmuş (muş diyorum sadece sorup aldığım cevaplardan dolayı)

Yani gidip bakıp - test edip almak zor gibi.

O nedenle indirip vs. kovalayıp paypal'le satın alıp arkadaşa ya da güvenilen adrese kargolatmak daha mantıklı gibi.

4. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @ercst0rm hanımdan destek tam sağolsun araba yerine bisikleti tercih edenlerden kendisi :)

Zafer KAPLAN, mariokaldato ve ercst0rm bunu beğendi.
  5. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @Halilibrahim cin de ikamet eden bir personelimiz var aslında Ukrayna'ya da arada bir giden personel. Cin de istediğim isimlerin orjinalliğinin bulabilir miyim :) cin deyince orjinaline uzağa kayıyor insanın aklı

6. Halilibrahim

Halilibrahim Enduro /Freerider - Fully Lover

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @TontonCocuk Orjinal arıyorsanız adres Taiwan :) Dünyadaki Orijinal 100 kadronun 90-95'i orada üretiliyor çünkü

mariokaldato bunu beğendi.
  7. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @Halilibrahim Chain reaction sitesinde fiyatlar baya iyi gibi duruyor. Dura ace set 1200 dolar civarı.

8. Sterx

Sterx Yeni Üye

Adı:
    Celal Ü.
    Bisiklet:
    Corratec
    Aeroad hususunda; Koblenz'deki yeni Canyon fabrikasının içindeki showroomdan bisikleti direkt satın alınabiliyormuş (son GCN videosunda gördüm). Deneme sürüşü yaptırıyorlar mı bir bilgim yok. TDF ile birlikte shimano'nun DuraAce'e bir yenilik getirmesi bekleniyor, entegre powermetre gibi. Power metreyle antrenman yapıyorsanız göz önünde bulundurun. Kesin değil ancak Shimano'nun 3 senede bir yenilik politikası var gibi. Bu sene DA'da beklenti var. Jant seti konusunda ise bahsettiğiniz seviyedeki jantlar zaten kadro gibi uzun süre size hizmet edecek, farkını hissettirecek ve bisiklet değişiminde dahi kolayca aktarılabilecek bir upgrade.

Cyclist999, mariokaldato ve TontonCocuk bunu beğendi.
  9. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @Sterx canyon bisikletleri çok dikkatimi cekiyor. Yaklaşık 100 kullanıcı yorumu okudum. Su anki bisikletimden aslında memnunun. Kadrosu beni çok memnun ediyor ama performans geliştikçe yetmemeye başlıyor. Su an icin aklımda 2018 icin bir Triatlon var ozamana kadar kendimi iyice geliştirmek istiyorum. Dura ace sistemli bir bisikletin iyi bir yatırım olacağını düşünüyorum. Canyon da görsel olarak ve performans olarak istediğimi sunuyor. Venge de aklımı çelmiyor değil. Kadrosu icin çok iyi tepkiler var.

mariokaldato bunu beğendi.
  10. Sterx

Sterx Yeni Üye

Adı:
    Celal Ü.
    Bisiklet:
    Corratec
    Yorumlarda genel kanı olarak Aeroad' ın bir aero kadroya göre ne kadar konforlu olduğu gözüme çarptı. Dikkat ettiyseniz Bahar klasiklerinde Canyon kullanan takımların sporcuları (Katusha' dan Kristoff gibi), Aeroad'ı tercih ediyor diğer sporcular Domane, GranFondo 01 gibi kadroları kullanırken. Yani aero kadrolarda yeni trend konfor olmuş. Trek de yeni Madone'da, Domane' deki IsoSpeed teknolojisini kullanmaya başlamış. Trek' e geçtiğinden beri tüm sezon boyunca (TT etapları hariç) Domane kullanan Cancellara bile Madone' a geçmiş.

Cyclist999, Osman Tuğrul ve TontonCocuk bunu beğendi.
  11. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @Sterx evet bu tarz yorumlar ile bende karşılaştım kadro ile ilgili. Peki sizce kalite ve esnemezdik olarak venge kadro ile çok fark varmıdir arada. Venge ile ilgili çok fazla yazı okumadım aeroad inceledim direk.

12. Sterx

Sterx Yeni Üye

Adı:
    Celal Ü.
    Bisiklet:
    Corratec
    İkisi arasındaki farkı bilemem ancak S-Works isminin her zaman en iyiler arasında olduğu gerçek.

13. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @Sterx Aslında komple canyon alınıp bir sure sonda kadroyu satıp venge ye de geçmek imkan dahilinde olabilir

14. Murat.Bagci

Murat.Bagci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    almanya dan esinize ve kendinize bisiklet alip ayni yer de retul bike fit te yaptirin en temizi :)

Serkan Mıstınoğlu ve TontonCocuk bunu beğendi.
  15. NKurtuldu

NKurtuldu delann

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Canyon fabrikasına gidilip bisiklet hemen alınamıyor hocam.Önce sitelerinden istediğiniz bisikletim kadro boyuna göre teslim tarihine bakıyorsunuz. Sonra sipariş veriyorsunuz. Bisiklet hazır olduğunda haber veriyorlar gidip alıyorsunuz.(Stokta gözükse dahi prosedür aynı.)

16. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @NKurtuldu bunu bilmiyordum gerçekten faydalı bir bilgi oldu. Peki acaba Almanya'da kaç gün konaklamak gerekir. Minimum bir Zaman'ı var mı bu olayın

17. NKurtuldu

NKurtuldu delann

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @TontonCocuk Yok, tarihi net verdikleri zaman aynı gün içerisinde dahi alınıp gelinir.
    Tüm bilgiler forumda Canyon başlığı altında mevcut.

18. Sterx

Sterx Yeni Üye

Adı:
    Celal Ü.
    Bisiklet:
    Corratec
    Canyon bisikletler tabiki stoklarında olmak şartıyla Koblenz den alınabiliyormuş. İster burdan ödeyip ordan teslim alma ister oraya gidip ödeyip alma. Gcn in son yayınladığı Inside Canyon Factory videosunda fabrika yakınındaki Canyon Home binasından alınabileceğini anlatıyorlar. Ancak VAT iadesi almak isterseniz durum farklı olabilir. Hatta pazarlama departmanında çalışan abi bike fit yapılabildiğine de değiniyor. Ne kadar detayli fit olur onu sormak lazım mail yoluyla. Stem, gidon değişikliği yapıyorlar mı? Sanırım bu yeni fabrika biraz daha donanımlı.

TontonCocuk bunu beğendi.
  19. NKurtuldu

NKurtuldu delann

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Sterx Stokta var gözüken bisikleti, önceden haber vermeden Koblenz' den alayım derseniz; ancak kahve içip dönersiniz hocam.

Ocak ayında siparişi verdim, Nisan başı gibi bisikletim teslim edilecek. 10 larca mail leşmeden sonra adamlarla ilgili az çok bilgi edindik.
    Stock ta dahi olsa teslimat için ileitişime geçip teslimat tarihin tam belirlemeniz lazım.
    Boğaz, gidon, ruble vs. değişimi normal şartlarda yapılabiliyor; ancak şu aralar biraz durumları karışık olduğundan şu an için yapılamıyor.
    Bikefit hizmeti de şu an için yok.

Denemek isteyen gidip Koblenz' i görebilir tabi.:)

TontonCocuk bunu beğendi.
  20. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Diyelim bu urun 4400 dolar. Kargo ile aldık 200 Euro ödedik kargo parası. Geldi elime toplam kaç lira ödüyoruz bunu teslim almak icin. Sadece %18 mi