Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Toplama

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında I am the Uptown R. tarafından paylaşıldı.

1. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba.Direkt olarak konuya dalacağım ben.Bu konuda hiçbir tecrübem yok.Eğer gereken parçaları alabilirsem kendime bir bisiklet toplayabilir miyim? Mesela 3000-4000 TL bir bisiklete vermektense sizce güzel bir bisiklet mantıklı değil midir? Kendim yapamasam bile aldığım parçaları Delta bisiklet gibi yerlerde toplatamaz mıyım? Cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

2. Osman Uygun

Osman Uygun I love 27.5

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eğer o kadar bütçeniz varsa forumdan tavsiye alarak gayet güzel kendi bisikletinizi toplayabilirsiniz. Hem de en küçük vidasının bile renk uyumuna dikkat ederek :)

Bunu kendi ilk toplama bisikletinde sona yaklaşmakta olan biri söylüyor ;)

Berkant kesik bunu beğendi.
  3. Berkant kesik

Berkant kesik ⛺️⚽️

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    3000 4000 tl bir bütcen varsa güzel bir bisiklet toplaya bilirsin (varsayım yaparak konuşuyorum)
    Jant setine versen 600 yada 700
    Vites grubuna versen 800
    Fren sistemine 500
    Kadroya 800
    Maşana versen 900
    Geri 300 400 tl kalır onlarlada geri kalanları halleder 4000 tl ye gül gibi bisiklet toplarsın.

I am the Uptown R. bunu beğendi.
  4. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisiklet toplamak daha pahalıya gelir param var diyosan toplayabilirsin orası ayrı :)

5. Evliya

Evliya JosefJosef

Adı:
    Tarık
    Seviye:
    Ney bisikleti toplamayı düşünüyorsunuz

6. pxinrorh

pxinrorh Yeni Üye

Adı:
    Sefa
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    zevkli ve pahalı bir işlem tabiki :) tercih sizindir

7. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Parçaları yurt dışından alırsan full xt sağlam parça toplayabilir sin şahsen ben öyle yapıyorum.. Ayrıca sağlam güzel kadro bulmakta ayrı bir iş.

8. yasin çalış

yasin çalış Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    hocam 3-4. kez kendi bisikletimi topladım. gerçekten kendi bisikletini toplamak daha zevkli ve eğlencei. hem de herşeyi içine sinerek yapıyorsun kafanda hiç bir şey kalmıyor. tavsiye ederim

9. KuzuBoyz

KuzuBoyz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bence arkadaşın demek istediği "3000-4000₺ bütçem var" değil 3000-4000₺'lik bir bisiklet gibi kalitelisini 1000-2000₺'lik bütçe ile toplayabilir miyim? Ben böyle demek istediğini anlıyorum.

10. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tamamıyla kendi zevkinize ve tercihlerinize göre bir bisiklet toplayacağınız için size özgü bir bisiklet olacaktır. Aynı bütçe değerindeki bir çok bisikletten de daha çok seversiniz bisikletinizi. Siz malzemeleri alırsanız toplatacak yer bulabilirsiniz. Ancak bisiklet toplamakta insanı en çok zorlayan nokta parça uyumluluğunu göz önünde tutarken bir çok seçenek arasında tercih yapmak. Bisikletlerimi hep kendim topladığım için söylüyorum hiçbir zaman sıkıntı bitmiyor. O uyar mı, bu yakışır mı, bu ucuz mu, bu pahalı mı, şu performanslı mı, renk uyumu nasıl olur, siparişi ver kargo bekle, sürekli kargo ücreti öde. Malzeme almakla da bitmiyor habire bir eksik habire bir eksik, ummadık yerlerden masraf çıkıyor. Bu söylediklerimi eğlenceli bir hale çevirebilecekseniz tavsiye ederim çünkü işin sonucunda oluşan bisiklet sizin için daha bir özel oluyor. Ama bu sıkıntılara gelemem paramı vereyim alayım derseniz hiç bulaşmayın derim :)

Osman Uygun bunu beğendi.
  11. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar parçalar ABD'den alınacak.2000 dolar max bütçe olabilir.Ancak diyelim parçalar aldım her şey nasıl oturacak yerine? Ve bisiklet Yol bisikleti olacak.Toplamak kafama çok yattı gerçekten bana özgü olacak çünkü.Ama inanın hiçbilmiyorum hangi parça iyidir şu nasıl bu nasıldır.1 yıl vaktim var öğrenmek için.Öğretebilirseniz süper olur :) çok teşekkür ediyorum cevaplar için bu arada ve önerilerinizi bekliyorum :)

12. Ali Burak T.

Ali Burak T. Aktif Üye

Seviye:
    Süreniz bol 1 yılda okuyarak öğrenirsiniz hangi parçanın iyi olduğunu uyumunu. Forumda arayabilirsiniz merak ettiklerinizi.

13. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu isler zor isler, hele hele anlamayan biri icin bisiklet toplamasini hic tavsiye etmem. 1 yil vaktiniz olabilir ama size burada yazarak kimse fazla bir sey ögretemez, bu 1 yil icinde siz kendinizin ögretmeni olmalisiniz, youtube, google, bu forumda ve yurtdisi forumlarinda okuyarak ve bilgi edinerek birseyler ögrene bilirsiniz.
    Sonra bir bisklet toplamak isteyen ve bisikletden anlamayan kisi, benim görüsüm önce bir toplanmis bisiklet alip o bisikletle yugrulmasi gerekiyor.

Gelelim ucuz veya pahali bisiklet toplamasina.

Simdi toplanmis bir bisiklet vardir diyelim misal 2000TL ve siz bu bisikletin aynisini toplamak istiyorsunuz. Aynisini toplamaya degmez cünkü hemen hemen toplanmisla ayni fiyata gelir ama ayni kadroyu daha alt seviye komponentlele toplamak isterseniz belki biraz daha ucuza gelir.
    Bisiklet toplamak istiyorsaniz, hosunuza giden bir bisikletin kadrosunu bulun ve misal diyelim satilirken üzerinde Ultegra donanim var, bunu siz Dura ace olarak ve masasini, sele borusunu vs. vs. üst seviyeye yükselterek, daha ucuza yada ayni fiyata toplaya biliyorsaniz size özel bir bisiklet olur ve toplamaya deger.

Benim görüsüm böyle, siz tabiki daha iyi bilirsiniz. Simdiden size basarilar diliyorum.