Bisiklet toplama yardıma ihtiyacım var!

Poyraz081

Üye
Tepki
6
İsim
Onur
Bisiklet
Kron
Beyler hepinize merhaba ben de bisiklet toplamak istiyorumVe 1000 tl'yi geçmemesi gerek parça parça almayı planlıyorum elinde zaten bir bisiklet var bunun nesini kullanabilirim yardım edermisiniz ve parçaları nerden bulabilirim kadro vs.image.jpeg

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
1000 liraya iyi bir makina toplayamazsınız. Temiz bir 2.el bisiklet bakın derim.

• Beğen
Tepkiler: Volg

Poyraz081

Üye
Tepki
6
İsim
Onur
Bisiklet
Kron
Beyler alacağım bisiklet dağ bisikleti olacak Ve kron XC 150 aklımda olan bir bisiklet buna benzer bir bisiklet düzmeye çalışıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
1000 liraya toplayacağın bisiklet elindekinden çok farklı olmaz diye düşünüyorum. Bisiklet toplama işi ayrı bir bütçe ve ciddi miktarda zaman gerektiren bir konu (Parça araştırması, fiyat araştırması vb.)
Bende temiz 2. el bisikletlere bakmanı tavsiye ederim.

Tepki
69
İsim
emrah
Bisiklet
Salcano
o bisikletin arkasındaki çamurluğu kullanabilirsin hocam :)

• Beğen
Tepkiler: Yasar38

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1000 liraya cok guzel bisiklet toplayabilirsin , ben yaptim ve cok guzel oldu . once kadro aramakla baslamalisin işe . bu bisikletinde kadro ve jantlar haricindeki kismini kullanabilirsin . yeterli ekipmanin , alanin ve sabrin varsa denilenlere aldirmamani oneririm. Onumuz kiş vakit sıkıntında yok

OĞUZ.UZ

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Diğer
uygun bir kadro bulabilirsen eğer, ilk etapta tourney veya altus setli, oem jantlı bir dağ bisikleti toplayabilirsin, gayette güzel olur, erdoğanlar bisiklet ve delta bisikletten de parçaları temin edersin tek tek, bu bisiklettende belki fren bacaklarını ve kollarını, sele borusu ve seleyi kullanabilirsin

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
İyi bir bisiklet toplamak için 1000TL başlangıç yatırımı olarak kullanılabilir.

Forumun 2. el MTB bölümünden veya sahibinden.com gibi bir yerden ikinci el bir kadro almakla başlayabilirsiniz.
Bisikletinizin üzerindeki jant seti (26" olduğunu tahmin ediyorum), fren/vites seti, sele borusu ve seleyi yeni bisikletinize aktarabilirsiniz.

Bu aşamada sorun çıkarabilecek şeyler;

- Ön aktarıcı; yeni kadro ile çapı tutmayabilir
- Sele borusu; yeni kadro ile çapı tutmayabilir
- Gidon; mevcut gidonunuz zaten yeni kadroya olmayacaktır.
- Frenler; eski frenleri kullanabilmek için kadroyu alırken V-fren uyumlu almanız gerekir
- Aynakol; çok büyük ihtimalle uyum sorunu yaşamazsınız ama belki göbek farkı olursa bu da sorun çıkarabilir.
- Maşa konusunda bir şey diyemem, o konuya hiç girmedim, yanlış bilgi vermek olmaz.

Daha sonra paranız artarsa, daha iyi bir jant seti alabilirsiniz, yavaş yavaş da vites sistemini, fren sistemini değiştirirsiniz ;)

Poyraz081

Üye
Tepki
6
İsim
Onur
Bisiklet
Kron
Bir bisiklete 1000 tl düşük diyorsunuz da arkadaşlar ben o kadar 3-5 bin bulamam ben kron xc150 düşünüyordum dedim ki belki toplama karlı çıkar ustalara soralım olay bu toplayamassamda onu almayı planlıyorum fikri olan şöyle şöyle yap demek isteyen ?

Tepki
69
İsim
emrah
Bisiklet
Salcano
abi 1000liraya süper bisikletler var toplamaya ugrasma şimdi link atacağım bisikleti toplamaya kalksan bin liraya ancak kadroyu toplarsın fren aktarıcı ve teker seti olmadan bekle atıyorum

Poyraz081

Üye
Tepki
6
İsim
Onur
Bisiklet
Kron
Tamamdır abim eywallah yardımını bekliyorum.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Poyraz081
Şahsen benim demek istediğim toplama bisikletin hakkını vermek için bence düşük bir rakam. Çünkü bana kalırsa 1000'liraya temiz 2.el bir bisiklet bulman daha farklı o fiyata onun gibi bir bisiklet toplaman zor olur diye düşünüyorum. Toplanmaz mı? Kesinlikle toplanır.. Ama daha yüksek parçalı temiz bir ikinci el bulabilirsin bence.

• Beğen

Poyraz081

Üye
Tepki
6
İsim
Onur
Bisiklet
Kron
2.el pek mantıklı gelmiyor fakat parçalar 2.el çok az kullanılmış ise olabilir .

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Hakkında hayırlısı olsun o zaman kardeşim....

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
uğraşmana değmez. sonra uyumsuz parçalar almış olursun içine oturur. sen 2. ele yönel

Tepki
69
İsim
emrah
Bisiklet
Salcano
(link)

abuna bak başka da var aynı markanın

Poyraz081

Üye
Tepki
6
İsim
Onur
Bisiklet
Kron
Abim daha yeni katıldım markalarla aram yok nasıldır 1-2 ay içinde almayı düşünüyorum.

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
Güzel kardeşim gönül ister ki 1000 TL'ye güzel bir bisiklet topla ve bin.
Beklentin nedir bilemiyorum ama o bütçeye, pek de yorulmana değmeyecek bir bisiklet çıkma ihtimali yüksek.
Mesela altta linkini verdiğim bisiklet senin için güzel bir başlangıç bisikleti olabilir.
Naçizane tavsiyem, bütçene ufak bir takviye ile veya sıkı bir pazarlık ile böylesi bir bisiklet alarak; yepyeni, garantili güzel bir başlangıç yapmış olmandır.

(link)

Poyraz081

Üye
Tepki
6
İsim
Onur
Bisiklet
Kron
Bn de bu tarz istiyorum napalım bu kadar bütçe böylesi yeter zaten.Bugün arkadaşın kron zc150 bindim çokda güzel yani bana yeter oda 1000 yardımın için teşekkür ederim.

Tepki
69
İsim
emrah
Bisiklet
Salcano
whistle iyi bir marka ben parayı tamamladığımda bu bisikleti alacam donanım iyi bu paraya ancak donanımı alırsın sitede güvenilir ben yol bisikletimi ve bütün ekipmanı buradan kapıda ödeme ile aldım ve adamlar dandik mal satmıyorlar kardeş tavsiyem ugrasma bunu al carraro iyidir ama bu donanımda bu fiyata bulamazsın pisman olmazsın benim derdim kafanı bulandırmadan güzel bisiklet al şu olsa iyi olurmuydu diye paranoya yapma bunu alinca diyeceksin ki lan bu bisikletse biz bunca zaman neye binmişiz diyeceksin :)

• Beğen