bisiklet toparlamak

ms92

Aktif Üye
Tepki
20
Merhabalar yıllar süren öğrencilik hayatımdan sonra çok şükür kendi gelirimi elde etmeye başladım,çelik kadronun biraz üstüne çıkmayı düşünüyorum artık,
Kayserinin asfaltında dağ donanımından aşağı bir donanım kurtarmaz :) Ayrıca arazide de her türlü çılgınlığa yanıt versin istiyorum,en yüksek hızda benim için önem ihtiva ediyor o yüzden büyük ayna seçtim.kısaca her yola gidecek bir turcu bisikleti toplamak planım aklımdan geçen parçalar şöyle:

Cube Reaction 46 cm silver-red-black frame
Fox Suspension 32 Talas RL - 1.5"
Campagnolo Athena 11 Speed Triple Power Torque cranc 175 mm 52,39,30t
SRAM XX1 11 Speed Rear Mech
Shimano XTR M9000 Direct Mount 3x11 Front Mech
SRAM XX Carbon Mag Disc Brake 2011
SRAM XX1 XG1199 11 Speed MTB Cassette
Easton EA70 XCT Wheelset - QR Front-135mm Rear 2013
Schwalbe Marathon Plus Tour Tyre - SmartGuard(2pcs)26*1,75
Hope QR Steel Skewers Pair red or blue
Brooks England Team Pro Chrome Saddle
KMC X11SL DLC 11 Speed Chain

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Parcalara soyle bi baktim da, ortaya cok cirkin bi bisiklet cikacak :)
Merakla bekliyorum

ms92

Aktif Üye
Tepki
20
:) neden çirkin maşanın beyazı yok galiba siyah bir modelle değiştirmem gerekecek fox 34 Float FIT 150 CTD - Ex Demo 2013 gibi

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@ms92

Dag bisikleti kadrosu ve ekipmanlari
Yol bisikleti aynakolu
Tur bisikleti selesi ve lastikleri

Dedigim gibi merakla bekliyorum cikacak bisikleti.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Yeni bisikletiniz simdiden hayirli olsun, basarilar dilerim.

NOT: Campa athena yol bisikleti aynakoludur, mtb icin degildir. Bir de fotograf koyabilirmisiniz, black-grey-red modeli varda, Silver-red-black modelini cok merak ettim.

ms92

Aktif Üye
Tepki
20
http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1582853740/Free-Shipping-font-b-CUBE-b-font-REACTION-Aluminum-Alloy-MTB-Frame-17inch-27-5ER-1820g.jpg
bu galiba 26 sı
teşekkürler bir sıralama hatası olabilir fotoğraf bu cihazda değil ama bakayım yinede
aklımdaki sorunun en önemlisi aslında bu aynakol meselesi
sizlerin çözüm önerisi nedir
:) zaten şov yapmirem, aklımda bunlar var ,engin tecrübeleri ve teknik bilgileri olan pedal dostları ile ortaya güzel birşey cıkarmak gayem:)

ms92

Aktif Üye
Tepki
20
bir el atalım malum şimdiye kadar çelik bir bianchim vardı üst seviye donanım konusunda detaylı bilgim yok özellikle dağ/yol/tur parçaları arasında çalışma/performans yönünden bir uyum sıkıntısı çekmeyelim
mesela silver-red-black olayını düzelttik adaşım sağolsun

Tepki
131
Düşük bütçeli Yunan mitolojisi filmlerindeki insan kafalı, at gövdeli, ejderha kuyruklu canavarlara benzer bir toplama olacak galiba :)

Umarım parçalar arasında uyum problemi yaşamazsınız, keyifle süreceğiniz bir bisiklet çıkar ortaya. :in:

ms92

Aktif Üye
Tepki
20
3 ünüde yapabilecekse yani hem insan hem at hem ejderha sıkıntı yok

ms92

Aktif Üye
Tepki
20
herkes ister tabi ama bana lazım ya
60-70 km bazen 100 km evden araziye gidiyorum-git gel önemli mesafe 2,35 lik lastik taksak sıkıntı
arazide hopluyoz zıplıyoz her zaman yol kullanmıyoruz taş-toprak iniyoruz,hakeza şehir içinde merdiven vb o yüzden düz maşa yol bisikleti sıkıntı sürüşten keyif almakta lazım
ha birde tura gidiyoruz işte bagaj bağlantısında vs de sıkıntı olmaması lazım işte bunları karşılayabilecek birşey olması lazım :)

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence Set almanız her zaman daha mantıklı olur. Misal sadece Sram XX1 ya da Shimano XTR gibi. Hem parçalar konusunda sıkıntı yaşamazsınız hem de daha uyguna gelir.

Bu arada kadro alırken dikkat edin piyasa da replika ürünler oldukça fazla. Hele yurt dışı alışveriş sitelerinden getirtecekseniz %90'ı belki de daha fazlası replika oluyor.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@ms92

Bence bu kadroya shimano xt 780 serisi yeterli. Sonucta cube reaction gta, gtc olsaydi xtr yap derdim.

NOT: Sonucta cube reaction dediysem, kesinlikle kötüleme maksatim yoktu. Kadronun masallahi var Ben sadece aluya xt ve carbona xtr gider demek istemistim.:in:

Tepki
131
@Murat Cömez

Murat Bey birkaç kez yanlış anlaşılınca, kurduğunuz cümlenin yanlış anlaşılmasından korktuğunuz için açıklama yapma ihtiyacı hissetmişsiniz. Bence çok takılmayın buna, art niyetli olmadığınızı biliyoruz biz :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İyide Kayserinin asfaltları genelde kaymak gibi olur, siz sadece arazide turlamak için bisiklet toplayın derim.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Abdülsamed AKBULUT

Bende anlamadım olayı. Kayseri'nin güzel yollarinda turluyorum diye paylaşım tapan bir arkadaş vardı. Yol bisikletiyle!. Acaba sadece arazide tur yapmak için mi toplanacak bu bisiklet anlamadım açıkcası.. Şimdiden hayırlı olsun..

Eski model İphone' dan yazılmıştır..

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Mehmet Tuğrul CANBAŞ

Ara sıra forumda bir kaç dengesiz çıkar ve diyaloğa girer ya. Murat bey onlara denk geliyor yada onlar Murat beye. Forumdaki gercekten detaylı bilgi ihtiyacı olan yada sadece bilen birilerinin girip cevap vereceği bir çok konuda Murat beyin engin bilgilendirmeleri vardır. Ama bildigini sanan bir muhalif çıkar ve ters konuşur. Murat bey de açıklama yapmak zorunda kalır. Onu demek istemedim bunu demek istemedim diye. Ben kendisiyle henüz yüz yüze tanışma şansı elde edemedim ama sohbeti oldukça hoş ve anlayışlı bir insan. Tek eksiği güncel Türkçe kullanımı.. O da Türkiye'de yaşamadığı için normal.. Teşekkür ederim..

Eski model İphone' dan yazılmıştır..

Ufuk Bal

Üye
Tepki
48
Bisiklet
Sedona
sanırım aynakol seçiminin mantığı yol bisikleti hızında kullanabilmek. ama iş biraz da gidonda jantta ve lastikte bitiyor. o akıcılığın geleceğini düşünmüyorum. ki en başında kadro da buna müsait değil ve maşa meselesi de var. efendi gibi xtr aynakol alırdım ben olsam.