Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet - Tez

Konu, 'Köşe Yazarlarımız' kısmında Hacı Salih Ödemiş tarafından paylaşıldı.

1. Hacı Salih Ödemiş

Hacı Salih Ödemiş Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben Ordu Üniversitesi Kamu Yönetimi öğrencisiyim. Hocamız araştırma ödevi şeklinde bir yazı yazmamı istedi. Ben de Yerel Yönetimlerde Reakrasyon Hizmetleri ve Bisiklet Parkuru Düzenlemeleri ve Organizasyonları konusu altında tez/araştırma ödevi aldım. Fikir olarak yardımcı olabilir misiniz? Daha önce buna benzer bir yazı yazan veya okuyan varsa beni haberdar ederse sevinirim.

Teşekkürler...

2. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Merhaba Hacı,
    Rekreasyon demek istedin herhalde. Ben ''reakrasyon'' kelimesini hiç duymadım. Kelimeyi yenilenme, boş vakti değerlendirme olarak ele alalım. Şurası fikir verecektir:
    http://www.rekreasyon.org/index.php...easyon-nedir&catid=2:uncategorised&Itemid=118
    Bisiklet Parkuru Düzenlemeleri için Bisiklet Yolları kelimelerini de arat Google amcadan. Antalya'dakilerin bazıları mesele şöyle:
    http://www.bisikletrotalari.com/cat/antalya/
    Ödevinde Bisiklet Yolları Nasıl Olmalıdır- Nasıl Olmamalıdır üzerine yoğunlaşır ve burada da paylaşırsan bizlere de bilgi vermiş olursun. Eurovelo, Avrupa Bisiklet Rotaları Projesi'nin Karadeniz etabı tamamlandı ve Akdeniz etabının bir çoğu hazırlanıyor. Bu konuya da eğilebilirsin. Ülkemizde pek bilinmese de turizm ve bisiklet kültürü adına dev bir proje bu. Devlet desteği ile şu anda yavaş yavaş ilerliyor. Yerel yönetimlerin ve sivil toplum kuruluşlarının ise pek haberi yok. Yahut kürekleri aheste çekiyorlar diyelim. Bak bu Eurovelo rotasında bir konaklama yeri:
    Eğer bir bisiklet kullanıcısıysan bizleri zaten çok iyi anlarsın. Muhtemelen kullanıyorsundur. Allah kolaylık versin. Genelde öğrenciler ödev için buraya gelir, başlığını açar ve bilgisini aldıktan sonra pek uğramaz:) Tezini bitirip burada yayınlarsan çok sevinir bizler de bilgilerimizi tazelemiş veya öğrenmiş oluruz.
    Başarılar diliyorum

mehmet bülent baloğlu bunu beğendi.
  3. Hacı Salih Ödemiş

Hacı Salih Ödemiş Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Teşekkür ederim Mehmet Ali, bisiklet kullanmaya yeni yeni başladım, merakımı gidermek bir şeyleri araştırıp öğrenmek için ödevi aldım. İnşallah güzel olacak, fikirlerin, bilgilerin beni tatmin etti. Dediğin gibi bisiklet yolu nasıl olmalı bunun üzerinde dusunuyordum. Tekrar teşekkürler...