Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet tercihim için yardımcı olabilir misiniz?

Konu, 'Sedona' kısmında mehmet_tiker tarafından paylaşıldı.

1. mehmet_tiker

mehmet_tiker Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle selamlar yaklaşık 5-6 aydır hayranlıkla forumu takip ediyorum.Çocukluğumuz da vay bee diye baktığımız castellolar:) bianchiler:) yürüyen hurdalarmış bu gördüklerim yanında.20 yaşından sonra bisiklete binmeye karar vermiş olan biri olarak işallah bu yaza bir bisiklet alacağım.Tabi ki kısıtlı öğrenci bütçesiyle.Araştırdım ve 4 bisiklet arasında kaldım.1. Sedona Borla 2. Sedona SD 711 3.Kron XC 1000 4.Amoeba Hussar kullanan ya da bilgisi olan arkadaşlar yorum yazabilirlerse çok sevinirim.Bir sorum daha var.Bisiklet mağazaları sıfır bisiklet alırken istek üzerine ekipman değişikliği yapabiliyorlar mı?Çünkü aklımda SD 711 + alivio set var uygun mudur acaba?SAYGILAR

2. mehmet_tiker

mehmet_tiker Yeni Üye

Seviye:
    Bir de benim kullanım amacıma göre yani xc oluyor sanırım.Hobi amaçlı sadece.Acaba disk fren uygun olur mu?Çünkü SD711 in 30 euro farkla satılan disk modeli var bir de.

3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Seçimleriniz gayet güzel, Borla ve 711 de başlangıç için önerilebilecek bisikletler, disk ise çok gerekli değil kanımca...

mehmet_tiker bunu beğendi.
  4. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    711 v brake işini görür sanıyorum.

5. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Erdoğanlar bsikletten Lütfi abi istediğin donanım değişikliğini yapıyor. Bence tüm alternatiflerin güzel. Hoşuna gideni al. Disk fren hidrolik değil ise gereksiz. eğer zor şartlarda arazide çamurda binmeyeceksen v fren yeter de artar bile :D

6. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    711'in kadrosu diğerlerinden daha güzel(tip olarak bence hussar daha iyi fakat hafiflik olarak ve rahatlik olarak 711). benim kız arkadaşım kullanıyor. saydığınız bisikletlerden 711 ve hussar'ı denedim test ettim, arasında 711 derim, tabi binip bi siz kullanırsaniz daha rahat karar verirsiniz. Kron xc1000 ve borla'ya ise binmedim bilemiyorum o yüzden.

eğer arazide gerçekten zorlamayi düşünmüyorsanız 711 standart donanimlari yeterli gelir. ileride yetmezse daha iyisine ihtiyaç duyarsaniz değiştirirsiniz. çünkü bu shimano nun en düşük seviye komponentleri bile bakımlı ve ayarlı oldukça tıkır tıkır işliyorlar, o çocukluğumuzdaki bisikletlere pek benzemiyor cidden. ben 711'de 7'li sistem tourney ve kendi kullandığım deore sistem arasında aman aman dağlar taşlar bir vites geçişi farkı gördüğümü söyleyemem sadece 9'lu sistem olması büyük avantaj ve daha dayanıklı hafif parçalara sahip.

yani 711 alıp alivio sistem takmaktansa, bence bekleyin, paranız olunca ve baktınız iyice sardırdı bisiklet meselesi güzel bir amortisör ve deore üstü bir sistem ile komponentlerinizi değiştirirsiniz. çünkü ileride alivio sistem yetmeyecek 9'lu sisteme geçmek isteyeceksiniz ve sistem 8'li olduğundan 9'luya geçişiniz problem yaratacak.

7. mehmet_tiker

mehmet_tiker Yeni Üye

Seviye:
    Gerçekten ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.Zaten benim de en çok hoşuma giden SD-711 di:) işallah 2 ay içinde ben de orta alt sınıf bir bisiklet delisi olarak aranıza aktif olarak katılıyorum.Hep uzaktan iç geçirerek vay be diyerek buralardaydım.Peki bir soru daha sorabilir miyim? acaba bu kadro daha sonra geliştirmeye açık mıdır?

8. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    bence diğerlerine göre geliştirmeye daha açık o yüzden seviyorum. benim sd 761 in kadrosuna çok çok yakın gibi geldi bana(kadro olarak fiyatları da bunu doğruluyor, alüminyum sedona kadrolar içinde en pahali ikincisi bu kadro, erdoğanlarbisikletin internet sitesinde gördüğüm kadariyla). hussar kadro çok şık bence boyası filan ama ağır bir kadro, geliştirmeye değer mi bilemiyorum. borla da keza alt seviye alüminyum bir kadro. xc 1000 e ise bişey diyemeyeceğim kullanmadım bir ara araştırma listemde olsa da alınabilecek bisiklet olarak(zaten saniyorum şu anda piyasada yok, yeni parti gelmediyse).

bir de mekanik disk fren görüntüden başka birşey değil, belki ıslak havalarda v-frene göre biraz daha rahat ettirir ama oyle bir durum için de o kadar ağırlık arttırmak ve para vermek bence gereksiz.