Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Tercihi...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında msavsa tarafından paylaşıldı.

1. msavsa

msavsa Üye

Seviye:
    Arkadaşlar epey bi süredir bu forumun üyesiyim, bütün yazılanları çizilenleri okumaya gayret ediyorum.
    Bisiklete binmeyi ve spor yapmayı seviyorum...
    Ama...
    Arkadaşlar herşey makul ölçülerde olmalı,
    neden mi?
    yeni bir bisiklet almaya heves ettiğinizde karşınıza öyle çok model çıkıyor, istediğiniz özellikleri tam olarak karşılayan öyle alternatifler oluyorki insan şaşırıp kalıyor.
    Bisiklet seçerken en önemli nokta; SİZİN KİM OLMAK İSTEDİĞİNİZ DEĞİL KİM OLDUĞUNUZDUR. Bunu neden söyledim biliyormusunuz? Yaşınız eğer 30 un üzerinde ise artık bir şampiyon adayı olmak için geç kalmışsınız demektir. 125 kiloluk bir dombili iseniz incecik hatlara sahip bir bisikleti hayal etmek için daha çok erkendir ya da haftada bir iki saat evin önünde pedal çeviriyorsanız yeni bir bisiklet için 1000 TL lik bir bütçe ayırmak sadece müsriflik olur keza bisikletin kurdu olup cimrilik ediyorsanız yine zarardasınızdır...

Peki ne olacak? MAKUL FİYAT - SİZ - BEKLENTİLER işte bu üçlü arasındaki denge çok önemli... Forumu bi tarayın bisiklet seçimi konusunda karşınıza neler çıkacak, ben sayayım
    -Kilitli mi olsun ön amortisör? yok yok hem kilitli olsun hemde ayarlanabilsin yoksa almayın...
    -kullanılan malzeme kaliteli olsun, e olsun da kardeşim kalitenin ölçüsü nedir? fiyatı yüksek olan herzaman kaliteli midir? Ya ben tüy gibi bi adamsam o zaman kadronun 12.9 kg olması şartmı? Profesyonel düşünen arkadaşlar itiraz edecekler şart diye ama hayır arkadaş şart filan değil ben 15 kg lık bisikletimle heryere gidiyor ve bisiklet zevkini sonuna kadar tadıyorum...
    -asfalttamı bineceksin yoksa dağlarımı tepeceksin, hoplayıp zıplayacak mısın? Gazete almaya mı gidip geleceksin? vs. vs. vs....

Sonuçta arkadaşlar ben ikinci bisiklet tercihimi çok hafif olmayan, estetik kaygılarımı fazla önemsemeyen ama amacına hizmet eden ve onlarca kalite içinden 1. değil fakat üst sıralara yakın bir bisikletten yana yaptım ve çok memnunum, bu bir hobi işidir boyunuzu aşan borçlara girip keyif almak yerine kaygılanarak pedal çevirmeyin... Satıcıdan bilgi alın ama o kadar, sonuçta o bu işin ticaretini yapıyor, siz yaşanmış tecrubelere kulak verin, kim hangi bisikleti niye eleştiriyor yada övüyor ona bakın (ki burada "kim" kafının altını çiziyorum.)

Son olarak siz siz olun yeni bir bisiklet alırken iyi araştırın, her satıcı kendi ithal ettiği, imal ettiği veya alıp sattığı ürünü methedecektir... Siz ne aradığınızı bilerek kapıdan içeri girin...

Sağlıcakla kalın...

Murat SAVSA / Cebeci / ANKARA

ibanez ve BEYHAN bunu beğendi.
  2. Sedat YUKARIÇUKUR

Sedat YUKARIÇUKUR Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Biisklet alacak arkadaşlar için güzel bir yazı almış. Teşekkürler.

msavsa bunu beğendi.