Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet tercihi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında taha martin tarafından paylaşıldı.

1. taha martin

taha martin Yeni Üye

Merhabalar,
    araniza yeni katildim ve tahmin edersiniz ki her yeni katilan gibi size bisiklet hakkinda danisacagim. Uzun zaman sonra bisiklet kullanmaya karar verdim. Ancak bisiklet bilgim yeterli degil. Bana yardimci tavsiyede bulunabilecek degerli fikirlerini benimle paylasabilecek biri varsa sevinirim.

oncelikle bisikleti ise gidis gelis icin kullanacam. Hergun yaklasik 14 km gidis ve gelis icin. Asfalt yolda kullanacam. Kadro boylarini bilmiyorum boyum 190cm. Butcem1000 tl arti eksi olabilir ama cok fazla degil. Malum daha kask eldiven lamba vs var.

Tavsiyelerini belirtip yardimci olacaklara simdiden tskr ederim. Okuyup degerli vaktinizi aldim. Saolun...

2. taha martin

taha martin Yeni Üye

Soylede bi ekleme yapayim. Forumu inceledim ve benim gibi soru sorulan cok konu oldugunu gördüm. Biraz hazircilik olacak ama mazur gorun arastirma yapmak icin cok fazla vaktim yok. Dukkan dukkan gezip bakmak icinde.Keske olsa. En azindan netten siparis versem boyuma gore kucuk gelmeyecek sehir bisikleti kadro numarasi kac olur.51 53 uygunmudur?

3. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Taha bey, kadro boyu bisikletten alacaginiz zevki direkt etkileyen bir husustur.

Marka ve modele gore bile degisiklik gosterebilir.

O yuzden riske atmamanizi oneririm. En azindan tercihiniz modelleri ve boyunuzla birlikte bacakici uzunlugunuzu net olarak bilmeliyiz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. taha martin

taha martin Yeni Üye

Mert bey haklısınız zaten netten siparis verip vermemem kararsizligida bu yuzden. En iyisi ben begendigim ve butceme uygun bi kac model belirleyeyim.sonra tekrardan yardiminiziisterim. Genel olarak sartlarima uygun bulabilecegim bakmami tavsiye ettiginiz bi model var mi?

5. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Taha bey ne marka hangi model alırsınız bilmem ama alacağınız bisikletin kadro boyu en az 22.5 inç yani 57-58 cm olması lazım 190 cm boya anca yeter derim 195 cm boyunda biri olarak.....

6. taha martin

taha martin Yeni Üye

Sıkıntı buyuk diyorsunuz yani. 5-6 gundur bakiyorum 57 58 cm bisiklet pek görmedim nette. Biraz detayli arastirmam gerekecek sanirim.

7. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eğer 57-58 cm bisiklet bulamaz iseniz altınızda ki bisikletle beraber komik görünüyorsunuz...Evet sıkıntı büyük boy uzun olunca bir kere yerli firmalarda bu ölçülerde bisiklet bulmak çok zor hatta yok diyebilirim mecburen ithal markalara yöneliyoruz size tavsiyem şehirde kullanacağınız için şehir bisikleti alın Trek fx 7.0 modelini tavsiye ederim.

8. taha martin

taha martin Yeni Üye

Bisikletin gorunusu bilmiyorum amabana biraz sade geldi ama önerinizi dikkate alacam sayin ertunga :)

9. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Beklentinizi tam anlayamadım Taha bey size kolay gelsin.

10. taha martin

taha martin Yeni Üye

Beklentim anlattigimin aynisi anladigimdan demedim diger modellerle baktigimda gorunus biraz sade geldi. Sadece gorunus icin dedim. 57 58 ariyorum 1saattir. Daha bulamadim. Komik gozukmek istemem alternatif bulup karsilastirma yapamazsam tercihim sanirim o olacak. Getci karsilastirma yapsamda secebilirim ihtiyacimi karsiliyor sonucta.. arastirmaya devam..

11. taha martin

taha martin Yeni Üye

Gecen hafta bisikletimi aldim ama yazmaya pek firsatim olmadi. Sedona 910 aldim. Bisiklet hosuma gitti kilitlenebilir amortisoru 29 jant ayrica lastikleri incelttirdim ihtiyacimi karsilayabilecek hale getirdim , icimede sindi aldim :) yardimci olan olmayan herkese tskrler.

Hayirli kandiller selam ve dua ile...