Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet tercihi yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alper can tarafından paylaşıldı.

1. Alper can

Alper can Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar bisiklet alıcam fakat ne alacağıma hala karar veremedim yanlış bir tercih yapmak istemiyorum bu yüzden bilen birilerine danışmak istedim. Bisikleti kullanıcağım yer genellikle arazi olucak ve bana dayanabilecek bir şey istiyorum çünkü 1.95 boyundayım ve 105 kiloyum :) . 500-600 liralık bir bütçem var önerilerinizi bekliyorum.

2. Fatih Karagül

Fatih Karagül Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bütçenize uygun olarak Kron xc150 önerebilirim.

3. Alper can

Alper can Yeni Üye

Seviye:
    Peki bu kadro boyu, jant vs fiziksel özelliklerime uygun mu bu konuda çok çekingenim.

4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kadro boyu bulunur fakat ondan önce 26 jant sizin altınızda çok komik durur çünkü sağlam bir fiziğiniz var dolayısıyla 29 jant bisiklet bakmanız daha uygun olacaktır.
    Alabileceğiniz en uygunu bu.
    http://salcano.com/bisiklet.php?cesit=3&sira=51

5. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Berke arkadaşıma bende katılıyorum. Boyunuz uzun 29er de çok rahat edersiniz.

6. Alper can

Alper can Yeni Üye

Seviye:
    Disk frenler hakkında ne düşnüyorsunuz kullanışsız olduğunu duydum. Ayrıca tercih yapmak için başka modellerde verebilirmisiniz tek bir modele bağlı kalmak istemiyorum.

7. mustafa.d

mustafa.d Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    disk frenler daha iyi tabi hidroliklerde hidrolik yağın içine hava kaçmadığı veya balatalara yağ falan damlamadığı sürece

8. Alper can

Alper can Yeni Üye

Seviye:
    Eyvallah önerceğin bir bisiklet varmı ?

9. mustafa.d

mustafa.d Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    o aralıkta salcano ng 650 var ama biraz forumda gezdiysen eğer çoğu kişi önermiyor benim de o bisikleti kullanmışlığım yok sadece okuduğum yorumlardan yola çıkarak onu öneremem sanada

10. Alper can

Alper can Yeni Üye

Seviye:
    Samimiyetin için teşekkür ederim yaklaşık 2 haftadır araştırıyorum bende elle tutulur bisiklet bulamadım iyi bir bisiklet almayı istiyorum demek bu paraya iyi birşey yok biraz daha pahalı bisey alabilirim araştırmaya devam edicem sağol.

11. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Carraro sportive 224-225-227 bu üç modele bakın derim

12. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Bianchi Speed 4000 kullanıyorum memnunum.

13. Ahmet.T

Ahmet.T Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tavsiyem 29er bir MTB almanızdan yana ve maddi durumunuz el vermiyorsa ikinci el ürünlere de bakabilirsiniz keza bir hevesle alınan kullanılmayıp satışa çıkan birçok temiz düzeyde bisiklet bulunmakta birazda pazarlıkla makul seviyeye düşebilir.

29" lastikli bir bisiklet size arazide daha fazla konfor, engelleri aşmada kolaylık sunarken düz yolda krank dişlisinin diş sayısının eksiğini lastik çapı genişliğinden kapatacaktır ve en yüksek viteste pedalı boşa çevirmemiş olacaksınız. Ayrıca boyunuza oranla 29" lastikli bir bisiklet sizde daha hoş duracak aksi halde 26" altınıza çok küçük olacaktır.

Dezavantaj olarak bir miktar manevra kabiliyeti azalacak (alışınca normal gelecektir) ve bir miktar daha ağır bir bisiklete sahip olacaksınız. Yedek parça olarak 2 yıl öncesine oranla daha fazla 29er kadro, jant, lastik, maşa bulunmasına rağmen hala 26" bisiklet yedek parçaları bariz olarak daha yaygın bulunmaktadır.

Önceden 26" bisiklet kullanmış ve son olarak 173 cm boyuma rağmen 29" bisiklet kullanan birisi olarak 29" bir MTB öneriyorum.

Tavsiye modeller:

Bütçeniz elveriyorsa: Carraro Big829 800₺

Bütçe elvermiyorsa: Salcano astro 290 550₺

Not: Pazarlık yapmayı unutmayın.

14. engin deniz

engin deniz Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    mrb aranıza yeni katıldım ağrı da öğretmenim yeni bir bisiklet alacağım salcano astro 26md bir fikir verebilirmisiniz.

15. Ahmet.T

Ahmet.T Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba öncelikle hoşgeldiniz.

Almak istediğiniz bisikletin tam modelini verebilirseniz daha iyi yardımcı olunabilir. Ek olarak kullanım amacınız nedir düz asfalt yollarda mı süreceksiniz yoksa taşlı engebeli arazi yollarımı?

16. engin deniz

engin deniz Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    kullanım alanım hem toprak yol hem de şehir içi olacak. salcano. com de salcano astro 26 md diye geçiyor.

17. Ahmet.T

Ahmet.T Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şimdi baktım ancak astro 26 modelinin mekanik disk olanını görmedim hidrolik disk olanı var ve fiyatı 999TL ayrıca bütçeniz çok kısıtlı değilse mekanik disk tavsiye etmem. İkinci el bisiklet düşünürseniz o fiyata çok daha iyi modeller bulabilirsiniz. boyunuz nedir ona göre 26" yada 29" bisiklet bakabiliriz.

Eğer ikinciel düşünürseniz aşağıdaki linkteki son mesajda yazan güncel fiyattan birazda pazarlık yaparsanız CARRARO CRX 812 veya CARRARO daytona'yı içinize de sinerse alabilirsiniz sizin düşündüğünüz astro 26 md'den daha iyidir.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=129990

Not: Satıcıyla yakından uzaktan hiçbir alakam yoktur.

18. Alper can

Alper can Yeni Üye

Seviye:
    Ahmet bey açıklamanız için teşekkür ederim bisiklet konusunda pek bilgim yok dediğiniz gibi 2.el bisiklet bütçeme uyuyor fakat benim alacağım bisikleti en az 5-6 yıl kullanıcam bu yüzden 2.el bisiklet almayı düşünmüyorum anladığıma göre bana önereceğiniz bisiklet bütçemin üstünde olucak , çok yüksek bir fiyatı olmayacak şekilde şekilde benim fiziksel özelliklerime göre bana hala carraro 829(sıfır) almamımı önerirsiniz yoksa başka bir model öneriyormusunuz.

19. Ahmet.T

Ahmet.T Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fiyatına göre güzel bir bisiklettir tavsiye ederim. Alternatif sunacak arkadaşlar varsa fikir verebilir.

Tekrar ikinci el bisikletlere yönelmenizi tavsiye ederim 6 aylık temiz bir bisiklet size kullanım ömrü olarak bir şey kayıp ettirmez ama bütçenizi rahatlatır çünkü carraro 829 sıfır olarak 1150-1200 civarı bir fiyata satılıyor ama siz ikinci el olarak pazarlıkla 700-750₺ gibi bir rakama alabilirsiniz. Hem ikinci el alırsanız ileride model yükseltmek yada tarz değiştirmek için bisikletinizi satmak isterseniz çok fazla kaybınız olmaz. Tabi başkasının kullandığı şeyler içinize sinmiyorsa sıfır alın kafanız rahat olsun.

Eğer hala sıfır olsun ucuz olsun derseniz sıfır ng650 29er modellerine bakabilirsiniz 700₺ civarı bulunabiliyor.

20. Alper can

Alper can Yeni Üye

Seviye:
    Tavsiyeniz içim teşekkürler 2.el düşünmüyorum ama bütçemi arttırdığımda size tekrar danışmak isterim.