Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet temizliği

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında ahmett.01 tarafından paylaşıldı.

1. ahmett.01

ahmett.01 Kıdemli Üye

Seviye:
    bir bisiklet tamircisi bana bisikletini yıkama.nemli bezle sil dedi.doğru mudur? doğruysa neden? bilgilendirrsenz sewnrm.teşkkrler

2. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben benzinlikte tanzikli su ile yıkatıyorum beleşe :) benzinlik sahibinin kızı arkadaşım çünkü :D saygılar

3. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    tanzik bisikletteki boyalara zararlı yanı bisikleette bulunan yazılar solabilir veya siline bilir benımkiler silindi onun dısında bisiklete su tutmanın bisiklete bi sakıncası yok ama sulamadan sonra iyice silinip yaglanması gerekir

4. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet bu doğrudur çok çamur olmadığı sürece yıkamamak doğrusudur çünki her yıkamada ister istemez kablo içlerine,göbeklere,yataklara su girer ve deformasyon yaratır.

5. feritkucuk28

feritkucuk28 Üye

Seviye:
    peki ben şöyle bir öneri getirsem ..ben bisikletimi bıraktığım yerde Yani babamın tamirhanedeki kompresörü kullanıyorum tozunu almak için birebir ..basınçlı hava ile yer yerini ufletiyorum sizce herhangi bir zararı olur mu ..Babama gelen kabarık elektrık faturası dışında yanii.

6. Murat Çiftci

Murat Çiftci Kıdemli Üye

Seviye:

:D:D
    Son cümleye çok güldüm... :D
    Pek sorun olacağını sanmıyorum.Ama zincirler biraz fazla toz tutabilir bu durumda.Ama sonrasında benzinle temizleyip,yağlarsan sorun olmaz.

feritkucuk28 bunu beğendi.
  7. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    bisikletime uzun zamandır su tutmamıştım sadece bez ile silip geçiyodum bufun abim motorunu yıkarken bende iyice yıkadım sonra sildim şu anda pırıl pırıl abim eski bir bisiklet kullanıcısı olarak bana şunu tavsiye etti bisikletini kısa bir süre tanzikli suyla yıka o da şu şartla çamur yağ vb şeyler varsa ama genelde tanziki su tutma dedi bisikleti yıpratırmış bende tavsiyesi üstüne kısa süra tanzzikli su ile yıkadım sonra hemen sildim pek bir sorun çıkarmadı bazı kişileri görüyorum burada köüklü su ie önce yıkayıp sonra su tutuyolar denemdeim ne kadarda doğrudur blmem ama ne kadar az su değerse bisiklete o kadar iyi olur diye düşünüyorum