Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Teknolojisi Sunumu

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında BF Okuru_ tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, mühendislik teknolojileri dersinde bisiklet teknolojilerini anlatıyorum, daha önceden 5dk'lik sunumlarımızı yapmıştık ve artık 15 dk'lik sunumlarımızı yapacağız. 5dk'lık sunumda hoca bazı eksiklikleri düzeltmemi söyledi uzun sunum için.kısa sunumumdaki sorunlarım şunlardı;
    -SPD teknolojisini pek net anlatamadım, animasyon tarzı birşey var mı?
    -Kontrapedal sistemi nasıl çalışıyor?
    -Arka aktarıcıdaki shadow teknolojisini pek insanlar anlayamadı, bununla ilgili basit bilgi ve animasyon tarzı birşeyler var mı?

Başka neleri ekleyebilirim, yeni konular ve yeni konuların cevaplarınıda yazarsanız onlarıda değerlendirmeye alabilirim :)

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  2. Hüseyin KESKİN

Hüseyin KESKİN Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bu konuda yardımcı olamayacağım ama sunumunuz bittikten sonra buradada paylaşırsanız yeni gelenlere yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

BF Okuru_ ve Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  3. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    paylaşırım ama öncelikle bunların hallolması gerek :)))

Hüseyin KESKİN bunu beğendi.
  4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Batuhan,

-Arka değiştirici için SHADOW'un bir özelliği yok.Bunun için internet'te gerekli bilgiyi bulamayabilirsiniz ama SHADOW RD veya SHADOW RD+ ne olduğu ile ilgili forumda ve internet'te gerekli bir çok görsel ve videolu bilgileri bulabilirsiniz ama animasyon bulmanız zor.
    -SPD pedal teknolojisi ile ilgili gerekli anlatım yazısını gün içinde özel mesaj olarak gönderirim, animasyon bulman zor fakat kısa videolar ile birlikte anlatımı destekleyip güzel bir sunum yapabilirsin
    Shimano'nun tüm teknolojileri ile ilgili açıklamalar elimde mevcut, fakat bir çoğu bilgi internette yok, o yüzden internette bulabileceğin teknolojiler ile ilgili gerekli bilgileri ve konu başlıklarını gönderirim, sende sunumlarını hazırladıktan sonra bizlerle paylaşırsan sevinirim.
    Örneğin ; SIL-TEC / HOLLOWTECH II / ICE TECHNOLOGIES / DYNA- SYS / MULTİ RELEASE / RAPIDFIRE PLUS gibi

BF Okuru_ bunu beğendi.
  5. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arka göbeğin içinde kampana fren vardır, pedalı terse çevirdiğinizde frenleme yapar.

BF Okuru_ bunu beğendi.
  6. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Teşekkür ederim mesajlarınız için :) söylediğiniz konularıda araştıracağım ekstradan. Geçmişte schwalbenin maraton serileriyle ilgili kısa bir video vardı ama bulamadım bir türlü, diğer marka ve parçalarlada ilgili önerilerinize açığım :)

Murat Bey vermiş oldugunuz foto çok karışık o tarz birşeyi sunum teknikleri açısından malesef kullanamam, teknik açıdan sistemin nasıl çalıştıgı açısından hoca sordu, kablo gitmiyor pabuç vs yok nasıl durduruyor filan demişti hoca.

7. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok ilgi çekici bir başlık, emeğinize şimdiden teşekkürler, dosya olarak paylaşabilirseniz çok güzel olur. Ben de kendi çalıştığım okulda bisikleti ders olarak açtırmıştım, faydalanabilirim belki bazı bilgilerden. Özellikle çemberin çapı ve her çevrilen turla alınan mesafe hakkında görsellere ihtiyacım var. Tahtada hesaplama yapmak yetmiyor.

BF Okuru_ bunu beğendi.
  8. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    BF Okuru_ bunu beğendi.
  9. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Sunumum ayın 24 ünde, ondan sonra paylaşacağım burada :) karbon dediğimiz aslında karbon fiber değil mi? ben öyle biliyorum da hoca o zaman niye karbon fiber denmiyor demişti :D

10. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Karbon dediginiz element'in adi :) Elbette karbon fiber (karbon elyaf) kadro kastettigim. Ama karbon da diyebilirsiniz sonucta karbondan mamul. Elyaf arapca lifin cogulu, karbon liflerini yanyana getirerek karbon elyafi (carbon fiber) olusturuyorsunuz. Sonucta pamuk lifleri de pamuk elyafini olusturur aslinda, ama pamuktan mamul trikoya pamuk elyafli triko denmiyor, pamuk triko deniyor ;)

Daha ayrintili detay yazdigim (cevirdigim) yazida var. Ordan bakabilirsiniz.

BF Okuru_ bunu beğendi.