Bisiklet Tavsiyesine İhtiyacım Var

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
birazcık altına bakarsan 669 yazıyor yine de tavsiyen için teşekkürler bunu da düşüneceğim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sen arkadaşın verdiği Salcano'dan bahsediyorsun sanırım, 669 yazıyor evet. O bisiklet hakkında bilgim yok. Benim dediğim bisiklet satılmadı, hala satılık, Tourer 24 V. Bu arada maşa kilitleme olayı, sisteme göre değişir. Kimisi gidondan kilitlenebilirken, kimisi maşadan direkt olarak kilitlenebiliyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
MTB ile bol bol yük çekersin, pek bir katkısı olmaz sana. MTB'nin asıl mahareti; dağlardan, tepelerden inmek; çamurun, pisliğin içinde gezmektir. Ormanda, kır gezisinde, şehirde, asfaltta karışık takılacaksan, şehir bisikleti ideal. Boşa ağırlık taşımazsın. Lastikleri kalın diye mi çekici geliyor bilmem ama amacına yönelik kullanmadığın sürece bir esprisi yok MTB'nin. Şimdi birileri gelip slick lastik takarsan şehir bisikleti olarak kullanırsın diyecek ama onları da artık Mark Cavendish'e havale ediyorum. :p

Benden bu kadar. İyi alışverişler sana, kolay gelsin. :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berat Yıldız

669-75 dediğim gibi, fiyat 669 ancak direk 75tl puan olarak dönüşü var...

size gelişi 595 oluyor.
bu arada iki bisiklet(kron xc150) arasındaki fark az değil, 95tl farka tüm donanımları daha üst seviye bir bisiklet alabilirsiniz. kron'un özellikle maşası kötüdür, forumda xc150-250-500 gibi modellerin maşası hakkında yorumları arayabilirsiniz.
salcano'da xcm hidrolik gidondan kilitli maşa bulunmakta, sadece bu bile aradaki farka değer.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
güzel bisiklet şimdilik kafamda Astro 270sv, xc150 ve NG650 var, tavsiyelerinizin devamını bekliyorum arkadaşlar...

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berat Yıldız

kısaca söyleyeyim, başka markalarda bu fiyata daha iyisini alman zor(imkansız demeyeyim ama sanırım öyle), ng650 ve xc150'den tartışmasız daha iyi bir bisiklet.
şuanki indirimin tek sebebi bisikletin 2012 model olması, ellerinde kalanlar bittiğinde bunu da bulamazsınız, 2013model olarak salcano astro20 en yakın model(yine de daha kötü) ve 900tl.

fotoğraflarına da bakabilirsin: (link)

kullandığım xc250 ve tourer'den çok daha rahat bir sürüşü var. tur bisikleti ve ince lastikli olduğu halde tourer ile çok daha fazla zorlanıyorum şahsen. bunda maşayı kilitlediğinde yokuşlar sorun olmuyor.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berat Yıldız

şuan astro 270sv kullanıyorum.
benim olmayan kron xc250 ve kron tourer kullandım daha önce. onlarla kıyaslama yapabiliyorum bu yüzden.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berat Yıldız

yok, hidrolik gidondan kilitlemeli maşası.
normal yolda giderken çukur, ızgara vs. gördüğümde ya da kaldırıma çıkmam gerektiğinde anında açabiliyorum maşayı. 1 saniyede hazır :)
fotoğraflardaki mavi-gri düğme oluyor maşa kilidi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
cidden çok hoşuma gitti bu, tahminimce ekim sonuna bütçe hazır olur inşallah o zaman bulabilirim :/

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berat Yıldız

stokla ilgili durum, bu fiyata ellerindekiler bitene kadar satacaklar muhtemelen. ancak kaç tane var, ne zaman biter o belli değil...
12 taksitle de vade farkı yok bu arada, kredi kartın varsa ayarlayabilirsin belki.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kredi kartı kullanmıyoruz ama belki babamın tanıdığı vardır taksitle çok rahat bir şekilde alabilirim bunu

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berat Yıldız

umarım alabilirsin :) ben de eskiden kredi kartı yokken bilgisayarı tanıdığın kartıyla almıştım :D