Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Tavsiyesi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında bakirli.mb tarafından paylaşıldı.

1. bakirli.mb

bakirli.mb Yeni Üye

Adı:
    bakirli
    Seviye:
    Arkadaşlar herkese selamlar.Aranıza yeni katıldım.32 Yaşında öğretmenim ve burada çok şey öğrendim ancak kafam çok karıştı. Boyum 175, kilom 87. Sorum şu: En fazla 1000₺ ile hangi MTB ve uygun kadro ve jant ölçüsü sizce ne olmalı?Şu bu olsun düşüncem yok ancak çok sık binemeyeceğim için sorun çıkartmayacak bir bisiklet olsun istiyorum. Fikrileriniz ve tecrübeleriniz benim için önemli.

2. ayhandeniz71

ayhandeniz71 Aktif Üye

Adı:
    Ayhan Deniz
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    @bakirli.mb Hocam bisiklet severler camiasına hoş geldiniz kazasız belasız sağlıklı keyifli sürüşler dilerim. 1000 TL ye birçok marka ve model var hangisini beğeniyorsanız onu alın marka takıntısı yapmayın önemli olan donanım ebat olarak L beden yani 20 inc kolay gele.

3. bakirli.mb

bakirli.mb Yeni Üye

Adı:
    bakirli
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Aslında benim aklımda çok seçenek vardı.Ancak fiyat ve üzerindeki donanım olarak en mantıklısı Salcano NG350 geldi.Ama XC500 ve Salcano Astro kafamı karıştırıyor.Gerçi Astro ve Ng350 arasında çok fark yok.Astro 29 inç jant bindim fakat fazla büyük ve lastikleri çok kalın. Kısacası kararsızım hala.

4. bakirli.mb

bakirli.mb Yeni Üye

Adı:
    bakirli
    Seviye:
    Forum oldukça aktif gözüküyor...

5. bforummurat

bforummurat Kıdemli Üye

Adı:
    Arif
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    araştırmadan, kullanıcı yorumları okumadan almayın tavsiyem.

6. onuranil

onuranil Bir Tekerin Nesi Var İki Tekerin Sesi Var

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @bakirli.mb hem foruma hemde bisiklet dünyasına hoş geldiniz saygıdeğer öğretmenim :) kron xc500 27,5" bisikletine ben bir yıldan fazla süre bindim.daha yeni sattım.ihtiyacınızı görebilecek bir bisiklettir.güzeldir,bakımı tamiri falan masrafsızdır. gidişi de duruşu da tatmin edicidir.şu an sezonu değil ama 2015 modelleri kampanyalı fiyatlara ileriki aylarda bulabilirisiniz

7. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bence 29 inch olanı alın,sonra ince lastik ile değiştirin.
    Sizin boyunuza daha uygun olacaktır:harika::)

8. bakirli.mb

bakirli.mb Yeni Üye

Adı:
    bakirli
    Seviye:
    tavsiyeler için teşekkürler hala beklemedeyim

9. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
  10. bakirli.mb

bakirli.mb Yeni Üye

Adı:
    bakirli
    Seviye:
    İlk bende aslında şehir bisikleti düşünmüştüm sürüş rahatlığından dolayı ancak arada da olsa dağ bayır yapacaksanız MTB tavsiye etmişler.Bana da mantıklı geldi çünkü şehir bisikletlerinin lastikleri çok ince araziye pek gitmez gibi maşasınıda bilmiyorum fark ver mı hidrolik frende anladığım bişey değil o yüzden eski usül pabuçlular daha kolayıma gelecek

11. Halilibrahim

Halilibrahim Enduro /Freerider - Fully Lover

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @ayhandeniz71
    Abi adam boyum 1.75 diyor.
    Maksimum 17-17,5" kadro alabilir.
    Daha büyüğünde sırtını sakatlar
    Benim boyum 1.90, 20" kadro bana tam oluyor bilginize.

@bakirli.mb

Boy konusunda daha evvel açılmış şu konu size yardımcı olur :

Bisiklet Alırken Hangi ölçüye bakılmalı

Ayrıca lastik çapı çok belirleyici değil, lastiğiniz 26-27.5-29 olduğunda kadro büyümüyor. Yani krank kolu en alt konumdayken sele borusuyla arasında olan mesafesi değişmez. bu sizin bacak boyunuza göre kadro boyu belirlemenizi etkilememelidir.

Boyunuz 1.75 ise 26" jantta 17", 27,5 jantta 16.5 , 29" jantta ise 15" kadro kulanabilirsiniz gibi bir fikir varsa kafanızda onu silin.

Lastik boyutu selenizin yerden olan yüksekliğini değiştirir. Pedalla - seleniz arasındaki yüksekliği değil.

12. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    MTB olmazsa olmazı hidrolikdisk frenleridir, v-fren yağmur özellikle çamurda randıman düşer.
    İstanbulda oturduğun için şehir dedim. Dağ bisikleti ile turlara çıkanlar çoğunlukta ama ilk fırsatta ya şehirleniyorlar, yada yola geliyorlar diyeyim.
    Bu şehirlilerin lastik ebatları öyle sandığın kadar ince değildir, ince olan yol bisikletlerinin lastikleridir.

13. serdar my

serdar my Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba hocam, bu işte tecrübe gerçekten çok önemliymiş.Bir buçuk sene önce ben de sizin durumunuzdaydım.Açıkçası ne kadar zaman sonra hevesim bitecek bilemediğimden ve kendime de çok güvenemediğimden, hem çok para vermeyeyim hem işimi görsün türünden düşünerek salcano NG 650 model bir bisiklet aldım.İşimi gördü mü evet gördü; ama turlarda psikolojik midir nedir bilmiyorum hep beni rahatsız ediyordu.Çok bisiklet denedim, forumları okudum ve hem asfalt hem dağ bayır için şehir bisikletlerinin daha mantıklı olduğunu geç de olsa anladım.Geçen hafta Carraro sportive 224 aldım. @Asusmune arkadaşın söylediklerine kesinlikle katılıyorum; yalnız 225 almanıza gerek yok 224 ziyadesiyle yeterli olacaktır diye düşünüyorum.Bir araştırın isterseniz.

14. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,
    Size 17,5 inç kadro ve şehir bisikleti gerekir. Maddi şartlarınız,bütçeniz aşağıdaki bisikleti almaya müsait ise kaçırmayın ömrünüzün sonuna kadar da bisiklet düşünmessiniz.Üstelik vites ve fren ayarı bozuldu falan diye de dert etmessiniz.Fren sistem Magura HS 11 hidrolik V fren.Vites sistemi de 8 li nexus.Ayrıca zincir de değiştirme masrafınızda olmaz.Ayrıca Ön göbek dinamolu ve bisiklette ön arka AXA far da var.Bisikletin tek eksisi maşası bir de rigit maşa olsaymış çok iyi olurmuş.Maşa umarım kilitli maşadır.

CORRATEC TREKKING NEXUS 8 SPEED GENT ŞEHİR/TUR BİSİKLETİ 2015