Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet tavsiyesi (şehir + patika)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sadık İLHAN tarafından paylaşıldı.

1. Sadık İLHAN

Sadık İLHAN Yeni Üye

Merhabalar,
    10 yıl önce falan faal olarak bisiklet kullanıyordum 365 gün karda kışta
    Denizliden-Kuşadasına gittik. Pazarları dağ yolundan 50 km uzaklıktaki ilçeye gidip kahvaltı yapıp normal yoldan geri dönerdik.
    Ama bisiklet bakımından tamirinden parçalarından anlamam hiç merak salamadım hep özendim ama ilgilenemedim ve becerimde yok.
    (modifiye edilmiş) Alüminyum kadrolu sonradan takılmış çift kat jantlı bir bisikletim vardı. Ağır bakım istediğinden ve bir çok parçası değiştiğinden
    artık ayar tutmuyordu. Arkadaşa sattım geçtim.
    .
    Şimdi hem şehir içinde kullanılabilecek işe-gidiş geliş v.s. hemde sabahları patika dağ yolunda spor amaçlı sürüş yapılacak bir bisiklet arıyorum.
    1350-1500 seviyelerine çıkabiliyordum ama bütçe 1000 lira civarlarında geziyor artık.
    Bir çok modele baktım forumları vs.leri okudum ama kafam iyice karıştı hemde konular eski olunca
    bir sene önce önerilenin yerine şu anda başka modelin önerilme şansı var
    .
    189 boyunda 109 kiloyum. (hedefim 95 civarlarında durmak) Bacaklarım uzundur.
    Şehir ve patikada kullanılacak ve fiyatı 1000 liradan çok fazla olmayacak bir alet arıyorum (kartla 9taksit tercihim olacak)
    Tercihlerim yüksek kadro-sele / Geniş teker / Çift jant (ayarla uğraşmak istemiyorum / Hafif olmasıda tercihim (malum ilk başlarda hamlıktan çok zor gelecek)
    V fren veya hidrolik disk olarak tercihim bilgisizlikten dolayı yok
    .
    Sizin sunacağınız tercihler arasından seçim yapmak istiyorum.
    Armut piş ağzıma düş gibi davrandığımı düşünmeyin lütfen çok araştırdım ama bilgim olmadığından iyice kafam karıştı.
    Tek derdim aktarma organları birbirine uyumlu hafif bir bisiklet arıyorum sürekli ayar-tamir istemeyecek bir şey istiyorum
    bütçede düşük olduğundan işimiz biraz zor.

2. Ahmet Faruk Eğit

Ahmet Faruk Eğit Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Mosso 771 smv, dmv veya smd modelleri isinizi fazlasiyla gorecek ve memnun birakacaktir. Kendim uzun süre 771 smv modelini kullandim ve full acera 27 vites oluşu, gidondan kilitli maşası ve özellikle 12 kg oluşu ile cok memnun kaldim

3. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bütçenize göre şehir bisikleti serisinden Carraro sportive 225 veya 227 yi tafsiye edebilirim. Arazi yolları çok aşırı bozuk ve taşlı olmaması kaydıyla her türlü yolda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

4. Eren Bakırcı

Eren Bakırcı Yeni Üye

Seviye:
    scott sportster 50 sizin için iyi bir terçih olur kadronun ömür boyu garantili olması iyi ben 2 senedir kullanıyorum son zamanlarda şehir içi asfalt ağırlıklı kullandığım için düz maşa kullanıyorum arazide denedim trekking için en uygun bisikletlerden biri