Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet tavsiyesi no.15

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında bisikletliforum tarafından paylaşıldı.

1. bisikletliforum

bisikletliforum Yeni Üye

Merhaba, aranıza bugün katıldım. sabit konuları okuyup çok hızlı bir şekilde yeni şeyler öğrendim :)

Lafı uzatmamak gerekirse, bisiklet almaya karar verdim. Artık belediyenin vitessiz hantal bisikletlerinden kurtulma vakti geldi :)

190 boyum, kilom da 89 civarı. o yüzden 28" jant, yol bisikleti için en az 57 kadro, mtb için de 20 kadro seçmem gerekiyor sanırım. (?)

Uyduruk çift amartisörlü mtb ile dahi şehirler arası gitmiş biri olarak yol/yarış bisikletine bindiğim zamanki akıcılıktan aldığım zevki anlatamam :)

Bisikleti genellikle şehir içinde, park bahçe gezerken kullanacağım. çok yüksekten olmasa da atlama zıplama vs yapıyorum. O yüzden tekerimiz çok ince olmamalı.(?) Taşlı, çakıllı yollarda da sürmeyi seviyorum. Ama yüzde %20 o tür yolda sürerim. İş yerim 17 km, belki uygun bisiklet alırsam bisikletle de gelip gidebilirim. Herkes zararlı olduğunu söylesede revo-shift ile 1'den 7'ye cart diye vites geçirdiğim çok oluyor.

Çift amortisörün konforuna alıştığım için kesinlikle önde kitlenebilir amortisörlü bir model düşünüyorum. Onun dışında belirleyebildiğim bir özellik yok. Sizlerin önerilerini dinlemeye geldim. 1000 tl civarında aradığım özellikleri karşılayan salcano'lar mevcut. Ancak aynı para ile 2. el çok daha kaliteli markalar alınabilir diye biliyorum. Hatta geçen gün, sadece göz ucuyla baktım ama, giant marka güzel bir yol bisikleti 750 tl idi.

Neler önerebilirsiniz? Bütçem 1000 tl diyelim.

Salcano City Fun 50 Hd Gezi Bisikleti 19016430 - n11.com
    Salcano City Life 20 V Yol Bisikleti 46477700 - n11.com
    Bianchi Nero 28 Jant Bisiklet 13771221 - n11.com
    Carraro Sportive 224 28 Jant Bisiklet | Bisikletcim.com

2. sarkihalindekal

sarkihalindekal Şarkı Halinde Kal!

Adı:
    VOLKAN ÖZKURT
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Atlama ve zıplamadan kastın nedir?:)

Bu arada senin seçimlerinde içlerinden en iyisi 224. Daha çok önerildiğini gördüm ve kullanıcıları memnun. Zaten Carrraro fiyat performans açısından iyi ürünler sunuyor. Salcanoları zoom maşadan dolayı eledim. Carrarodaki suntour maşa bir nebze de olsa salcanodakilerden iyi diye düşünüyorum...

nazmi bilmez bunu beğendi.
  3. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Zoom maşa mı ? sadece - bir kaç kg'dan başka bir şey değil.

4. sarkihalindekal

sarkihalindekal Şarkı Halinde Kal!

Adı:
    VOLKAN ÖZKURT
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @nazmi bilmez Şuan baktım ağırlıklarına suntour 2450g iken zoom 2100g görünüyor:)

5. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @sarkihalindekal Zoom bir halta yaramıyor ama sadece öyle süs diye koymuşlar :D ön maşa var mı var o kadar :D

sarkihalindekal bunu beğendi.
  6. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    carraro alınır o saydıklarınızın arasından. ancak atlama zıplama diyosunuz bakınız 224 te ki maşanın çalışma aralığı 63mm. ufak bi atlayışla kolaylıkla dip görebilir. düz maşalı alıp atlayıp zıplayın nolucak bisiklet daha hafif olur hem. bende yeri geldiğinde affetmem zıplarım hani bi sorun yaşamadım çok şükür.