Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet tavsiyesi // MERİDA MATTS 20-V mi Salcano Astro 270Sv mi

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında O.Korkmaz tarafından paylaşıldı.

1. O.Korkmaz

O.Korkmaz Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Bisiklet merakım yeni başladı, giriş seviyesi için MERİDA MATTS 20-V / Salcano Astro 270Sv arasında hangi bisikleti tavsiye edersiniz? Bu iki bisiklet yeterli midir? Merida kampanyalı fiyatı 819.84TL , Salcano ise 669,99 TL.

800TL bütçeli başka bisiklet önerilerinizi de alabilirm.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

MERİDA MATTS 20-V BİSİKLET
    Kadro : Matts OV-V
    Maşa : RST Gila 100 ML
    Arka Vites : Shimano Acera-X
    Ön Vites : Shimano M190 low 31.8-42
    Vites Kolları : Shimano EZ-Fire
    Fren Kolları : attached
    Fren : V-Brake Linear
    Zincir : KMC Z51 8s
    Ayna Kol : Shimano M131 42-34-24 CG
    Orta Mil : Cartridge Bearing
    Jantlar : Merida Comp V
    Lastikler : Merida 2.1
    Furş : A-Head OS
    Pedal : XC Steel
    Ruble : Shimano CS-HG30-8 11-32
    Gidon : Merida Comp OS R25 620
    Gidon Boğazı : Merida Speed OS
    Sele : Merida Sport
    Sele borusu : Merida Speed 27.2
    Göbekler : Alloy QR / Shimano RM30
    Jant Telleri : Steel UCP

Salcano Astro 270Sv 26" Shimano 27 Vites Dağ Bisikleti
    TİP : 26" MTB 27 VİTES
    KADRO : HYDROFORMED BUTTED ALÜMİNYUM
    MAŞA : SUNTOUR XCM V3 RL GİDONDAN KİLİTLEMELİ
    ARKA VİTES : SHIMANO RD-M390 ACERA
    VİTES-FREN KOLU : SHIMANO ST-EF65 27 VİTES
    ÖN VİTES : SHIMANO FD-M390 ACERA
    ARKA DİŞLİ : SHIMANO HG20-9 KASET DİŞLİ
    ZİNCİR : KMC Z99
    KRANK TAKIMI : SUNTOUR XCR V3
    ORTA GÖBEK : SUNTOUR XCT-SQS
    FREN TAKIMI : TEKTRO 837 ALÜMİNYUM V-FREN
    GİDON : SALCANO/ZOOM MTB-AL-152BT ALÜMİNYUM
    GİDON BOĞAZI : SALCANO/ZOOM TDS-D345 3D FORGED ALÜMİNYUM
    SELE : SALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ
    SELE BORUSU : SALCANO/ZOOM SP-238 ALÜMİNYUM
    MAŞA YATAĞI : VP A68 ED SALCANO LOGOLU
    ELCİK : SALCANO ALÜMİNYUM BİLEZİKLİ PVC ELCİK
    TEKERLEK SETİ : SALCANO X-PROC 8X4 ÖZEL ÖRÜM
    JANT GÖBEĞİ : SHIMANO HB-RM40, FH-RM70 QR
    LASTİK : CONTINENTAL RACE-KING 26x2,2
    KADRO ÖLÇÜSÜ : 16"-18"-20"

2. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    270 sv kullanıyorum memnunum ama merida nasıldır bilemem,270sv hakkında hertürlü bilgi verebilirim herşeyini kendim yapıyorum:)

3. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bu ikisi arasında ben donanıma bakmadan direk salcanoyu eledim tabiki satış sonrası hizmetleri için kendimde salcano kullanıcısıyım he dersen ki ben bütün tamirini kendim yaparım o zaman başka

4. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aynen ben herşeyi kendim yapıyorum :) servislerden hayır bekleme,hepsi para peşinde adam 500 kmdeki bisikletime zinciri değiştirelim dedi. anlamasam bu işten kandıracak işte

5. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    üstün olan neredeyse tüm donanımıyla salcano... fiyatının ucuzluğu da ekstrası oluyor.

gidondan kilitli maşa avantajıyla, 27 vites avantajıyla, continental lastikleriyle kullanımdaki asıl fark ortaya çıkar.
    ayrıca salcano'yu kullandığımdan ve seviyesini bildiğimden rahatlıkla önerebilirim, merida'yı kullanmadığımdan net yorum yapamam.

hepsi değil. ben servisimden memnunum.

O.Korkmaz bunu beğendi.
  6. O.Korkmaz

O.Korkmaz Yeni Üye

Bu fiyatla donanım olarak salcanonun üstün olması gayet güzel, ancak satış sonrası hizmet de çok önemli ve araştırabildiğim kadarıyla genel olarak Salconayla ilgili satış sonrası hizmet konusunda olumsuz görüşler mevcut. Özellikle benim gibi bisikletten hiç anlamayan ve yeni başlayacak olanlar için satış sonrası hizmet daha da önem kazanıyor ve bu konuda kendimi ikna edebilirsem sanırım Salcanoyu alıcam. Diğer taraftan sanırım bisikletinizi hepsiburada'dan aldınız, teslimat süresi kaç gün oldu ve renk olarak sizinkisi kırmızı-beyaz mı / beyaz - kırmızı mı :)

7. İhsan Tunçel

İhsan Tunçel Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende hepsiburada sitesinden aldım geçen hafta. Özellikle beyaz kırmızı istediğimi belirttim. Hepsiburada web sayfasında, hiçbir şekilde ''soru sor'' kısmı çalışmadığından, twitter dan ulaşıp özellikle beyaz gönderin dedim. sağ olsunlar ilgilendiler ve istediğim gibi geldi. Haftasonu araya girdiğinden 3-4 gün sürdü gelmesi ama hızlı geldiğinden emin olabilirsin. Kurulumu yakın bir servise götürüp ücretsiz yaptırdım. Sadece montajını ve fren ayarlarını koltuk ayarlarını yaptı. Vitesler ayarlı gelir dedi. Ne kadar doğru bilmiyorum. 1 ay sonra gel tekrar gözden geçirelim dedi. Ücretsiz olarak. Kullanıldıkça esneyecek ayarı kaçacak yeniden ayarlarız. sonraki 3-4 aylık bakımları ücretli dedi. Şu ana kadar 10 km ancak kat etmişimdir. Memnunum. Diğer markanın donanımındaki ürünlerin kalitesini bilmediğimden bir şey söyleyemiyorum. Bu işten anlayanlar tavsiyelerini belirteceklerdir.

8. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    satış sonrası hizmet o kadar da ciddi bir konu gibi gelmiyor bana açıkçası...
    servisin ücretsiz yapacakları:
    kurulum
    1 aylık bakım
    gerekli olursa sorunlu parçaların değişimi

mutlaka servise yaptırmanız gerekenler:
    kurulum
    4 ayda 1 kez(2 yıl garanti süresince) periyodik bakımlar

bunların dışındaki tüm sorun ve isteklerinizde kendi tercih ettiğiniz herhangi bir bisikletçiye gidebilir ya da kendiniz halledebilirsiniz.
    yani vites ayarı kaçarsa, tekerlek patlarsa, kullanım hatasıyla bir parçası bozulursa, jant akordu bozulursa vs. istediğiniz yere yaptırabilirsiniz, çünkü servis de ücret karşılığı yapacak bunları...

parça değişimi konusuna gelirsek, servis ne kadar sorun çıkarsa da direkt salcano ile iletişime geçtiğinizde sorunu çözüyorlar. kullanıcı hatası olmadığı sürece değişimde sıkıntı yaşama ihtimaliniz düşük(süre uzun olabilir belki)
    salcano ile iletişime geçtiğinizde dahi sorun çözülmezse hepsiburada'yı araya sokmayı da deneyebilirsiniz, o da büyük ve güvenilir bir firma ve müşteri memnuniyeti için uğraşmakta.

4 ay dolmak üzere, 400km'yi geçti ve sorun yaşatmadı. hatta şaşırtacak kadar sorunsuz oldu :) kırık camdan da geçtim, her türlü yolda da kullandım ama bir kez tekerlek bile patlamadı.

renk: kırmızı/beyaz

9. fatih selim yakar

fatih selim yakar Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende 270 sv kullaniyorum Mert C. sagolsun tavsiyesiyle aldim cok memnunum satis sonrasi hizmette servisten servise degisiyor.Bende servisimden memnunum.Ben olsam 818 vercegime 669tl ye salcano yu alirim kalan paraylada (150 tl falan yapiyor)Barend far stop lambasi suluk kafesi suluk gibi aksesuar alirim.

10. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    o kadar şey saymışsın kaskı atlamışsın :D
    ben de geç kaldım almakta ama sonunda aldım :) asıl alınması gereken ilk aksesuar.

fatih selim yakar bunu beğendi.
  11. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ya ben anlamıyorum sizin şu "servis kötü , destek yok" meselesini. Ben hep Sundu'ya götürüyorum. Adamlar asla problem çıkarmıyor ve çıkaramaz da zaten. Adı sanı olmayan servislere teslim olup "Salcano'da satış sonrası destek yok" demeyin...

Bisiklet olarak tabii ki donanım olarak da önde olan ve ucuz olan 270 SV'yi tavsiye ediyorum.

Mert C. ve Furkan Çınar bunu beğendi.
  12. O.Korkmaz

O.Korkmaz Yeni Üye

Mantıklı tavsiyen için teşekkür ederim kardeşim :)

Detaylı bilgi için teşekkür ederim, alıcam ben bu bisikleti :)

Mert C. bunu beğendi.
  13. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayırlı olsun o zaman. :)

14. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    2014 Model Merida'lar Aralık sonu bayilerde olacak isterseniz onları bekleyin. Merida biraz daha iyi donanım ve renk seçenekleri ile gelecek bu sezon.

Berke bunu beğendi.
  15. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merida matts 20-V kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim. Fiyatı da gayet uygun bence geçtiğimiz yaz sonu 950 Tl ye almıştım ve bu indirimli fiyatıydı. Gayet sağlam ve donanıma açık kadrosu var. Bagaj delikleri mevcut ve disc fren uyumlu. salcano nun donanım olarak farkı gidondan kilitlemeli maşası 27 vitesi ve lastik markası olarak görünüyor. Ama olaya sadece bu yönden bakmamak lazım. Örneğin jantlar. Merida 32 telli ve oldukça sağlam bir jant çemberine sahip. Salcano da özel örüm ve muhtemelen tel sayısı daha az. Kadro farkı da bariz ortada. Eğer uzun turlar düşünüyorsanız genelde 8 li sistem tavsiye edilir. Çünkü parça temininde sorun yaşamazsınız. Kullanımı yaygındır. Ben lastiklerini 700 km kadar kullandım hiç patlamadı. Hala ilk günkü gibi duruyor. Şu an maxxis overdrive yol lastiğine geçtiğim için yedeğe çektim. Onun dışında Bi değişeni yada arızası olmadı. Boyası da çok fazla leke tutmuyor. Peçete ile üzerindeki çamuru kolaylıkla çıkarabilirsiniz. 2014 modelinde renk dışında hiç bir değişiklik yok. Doların yükseldiğini ve piyasaya %10 zam geldiğini düşünürsek 2013 modelini almak daha mantıklı ki dediğim gibi fiyatı çok uygun. Eğer uzun yıllar parça değiştirmeden sorun yaşamadan kullanmak istiyorum derseniz ben merida matts 20 yi öneririm.

16. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    salcano jantları weinmann'dır, 32tellidir. daha az değil, 8X4 diye de yazıyor konunun ilk mesajında. çarpma işlemi bilen birisi muhtemelen daha az olmadığını rahatlıkla anlar.
    kadrolar arasındaki bariz farkı nedense bir biz salcano kullanıcıları göremiyor, görmeyince de memnun oluyoruz bu bariz kötü kadrolardan nasıl oluyorsa... ayrıca donanıma kapalı olduğunu bilmiyordum kadromun, merida'ya takılıp salcano'ya takılmayan ne var? yol donanımı da mı takılıyor merida mtblere?

kadroda bagaj deliği de var astro'da bu arada...

17. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşın kadro farkının bariz ortada demesi marka farkının olması aslında bence. :)
    Bisiklet adam gibi kullandığı sürece hiç bir kadro kolay kolay kırılmaz sadece her zaman dediğim gibi salcano her müşterinin gönlünü kazanamıyor renk konusunda. 2014 modelleri merak ediyorum.

Berke ve Mert C. bunu beğendi.
  18. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim anlamadığım olay şu: bisikletin üzerindeki jantlar ve maşa çok mükemmelmiş, en iyisiymiş de bir şekilde zorlandığında sadece kadro kırılırmış gibi yorum yapıyorlar resmen...
    bisikletin tamamı 670 lira, üst seviye kadro setler donanım hariç binlerce dolar... ne bekleniyor bu seviye bir bisikletten de beğenilmiyor anlamak güç...

ya da 800 liralık merida'da bin dolarlık kadro kalitesinde kadro var mı sanıyorlar da bariz fark var diyorlar? kıyaslanan bisiklet 2000 lira üzerinde fiyata olsa hadi yine anlamaya çalışacağım ama cidden marka takıntısından öte bir sebep göremiyorum bu şekilde aynı seviye kadroları çok farklı sayanlarda.

19. esad küçükkara

esad küçükkara Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yaa bende salcanocunun salcanocuyu eleştirmesini anlamıyorum arkadaşım olduğu için değil ben iyi servis diye zırt pırt karabükten kalkıp istanbula mı götüreceğim bisikletimi karabükteki en iyi bisikletçi bile sizin en kötülerinizle boy ölçüşemez .Neyse ben ikisini de kullanmadım o yüzden seçim size kalmış fakat merida kendini dünya çapında ispatlamış bir marka o yüzden hemen elememelisin öbür yandan öteki yandan salcano astro da donanım olarak üstün ve ilk bisikletin olacağı için senin için daha isabetli bir seçim olur diye düşünüyorum .

20. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Mesajlara o kadar dikkat etmedim salcano hakkında çok da bilgim yok. Kıyasladığım tek şey jantlardı ki koyu olarak belirtmişsiniz, bunun dışında kullandığım bisikletten bahsettim. Bu bunda var salcano da yok demedim. Arkadaşa detaylı bilgi vermekti amacım. Kadroya gelince kalite farkı mutlaka var bunu kabul edin. Elbette kırılır dökülür demiyorum. Ama gerek malzeme gerek geometri gerek işçilik farkı mevcut.