Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Tavsiyesi [İzmir]

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında ali kaga tarafından paylaşıldı.

1. ali kaga

ali kaga Yeni Üye

Seviye:
    Izmirde oturuyorum Kron Xc 250 Almayi düşünüyorum 600-700 lira civarında bişey alacağım tavsiyeleriniz ne ve Izmirde birtek Seda Bisiklet var sanırım Kron Bayi olarak sizce nerden alabilirim başka ?

2. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    İzmir de iki tane yetkili satıcısı var. Yetkili yerden al. İleride bir sorun çıkarsa uğraşıp durmazsın. Alırken bakımını ve kontrolünü yaptır. Her hangi bir sorun çıkmasın.

SEDA BİSİKLET BÜLENT BENLİ
    Adres: 1698. SOK. NO:16 KARŞIYAKA
    Telefon: 0232 369 49 79
    GSM:
    E-Posta: info@sedabisiklet.com
    www: .sedabisiklet.com

İZMİR /
    DORUKPEDAL BİSİKLET VE SPOR MALZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
    Adres: KÖPRÜ MAH. MUSTAFA KEMAL SAHİL BULVARI NO:415-415/A KÜÇÜKYALI
    Telefon: 0232 232 06 00
    GSM:
    E-Posta: info@dorukbisiklet.com
    www: dorukbisiklet.com

3. ali kaga

ali kaga Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler fakat bu firmalar sahibinden.com sanalpazar vsden daha pahalıya satiyor

4. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bu iki firma kardeş zaten.

internetten aldığında bu yerlere kurdurabilirsin. yine aynı hesaba gelir. garantinde birşey olmaz. yetkili satıcıdan almayınca bayiiler ilgilenmiyor diye birşey yok. olamaz öyle birşey.

5. ali kaga

ali kaga Yeni Üye

Seviye:
    2013 V Fren Kron Xc 250 700tl dedi sizce nasıl bunların dışında bisiklet tavsiyeleriniz nelerdir ?.

6. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  7. ali kaga

ali kaga Yeni Üye

Seviye:
    Ya burda yollar bozuk ama herkez dağ Bisikleti kullanıyor fakat o kadar vahim olmasada yollar biraz bozuk

8. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bende hep kaymak asfaltta binmiyorum ancak sokak içi asfaltları nekadar bozuksa okadar bozuk yerlerde gidiyorum hafif mucur çakıl karışımlı yerdede gidiyorum. bir sıkıntı yaratmıyor. yoldaki titreşimden az etkilenmek isterseniz amortisör maşalı bir şehir bisikleti tercih edilebilir.
    ben sizi yanlış yönlendirmeyeyim. siz mtb alacaksanız yine mtb bakın. ancak dik fren gibi donanımlara fazla takılmayın derim. sonuçta bu araba değil disk olupta abs si yok. bütün gün yağmur ve ıslak zemindede sürmeyeceğinizi tahmin ediyorum, v fren alırsanız daha hafif bir bisiklet ve bakımları daha ucuza mal etmiş olurusnuz

9. ali kaga

ali kaga Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler 2013 Model V Fren Kron Xc 250 alacağım 2014 u hem pahali hem bana göre 2013 un fiyati ve görünüşü daha uygun ayin 15 inde bayii ye gidicem de Her Rengi varmıdır sizce ve boyum 160bu bisiklet uygun mu ?

10. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    renk olarak bilemiyorum varmıdır yokmudur. tercih sizin olmakla birlikte bence illaki bayiiden alacağım diye kendinizi zorlamayın. güvenilir sitelerden ucuza alırsınız. artan para ile kask vb alırsınız. ama tercih sizin tabiiki. kadro olarak 45cm civarı bir kadro olabilir. forumda aratın kadro boyu hesaplama araçları vardı.
    bacak boyunuzu falan ölçmeniz lazım. apış aranızdan yere kadar olan iç kısımdan ölçülen uzunluk

11. ali kaga

ali kaga Yeni Üye

Seviye:
    Oldukça ilgilisiniz keşke her üye sizin gibi olsa bu arada bana site tavsiye edermisiniz ? Baktım bisikletcim.com da çok şikayet var bunun dışında dolu bisikletci var sizin tavsiyeniz nedir ?
    Bide sanırsam en iyi fiyata oranla bu bisiklet dimi

12. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    banada yardımcı oldular arkadaşlar sağolsunlar. akşam olsa daha çok kullanıcı cevaplardı. mtb tecrübem olmadığı için bir şey diyemiyorum o model yada bu model. forumda mtb başlığının içine bak senden önce tavsiye öneri isteyenler vardır muhakkak. bütçene göre model alternatifi yaratabilirsin bence. kron takıntın yoksa diğer alternatifleri değerlendir bence. paran cebinde kalır. ama yok illa kron diyorsan al kafanda içinde rahat olsun mutlu binersin. :)

13. Murat Alaaddinoğlu

Murat Alaaddinoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Doruk bisiklet bakmıyorum der emin olun illaki onlardan almanız şartmış gibi, ben 10 gün olmamıştır İstanbul'dan ghost bisiklet getirttim ghost bisiklette yetkili servis olmalarına rağmen benim bisikletimi biz bakmıyoruz dedş sonra siz servis gözüküyorsunuz dediğimde salı günü gelin çok yoğunuz dedi ve git parkur baksın dedi onlar satıyormuşş parkurda benden 50 lira talep etti bedava kurulum vs kuponu olmasına rağmen.

14. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ben hb den claudbutler aldım salcano bayiisine götürdüm adam on numara kurdu. sonra başka bir salcano bayiisinden ücretsiz ilk bakım yaptırdım. bunlarda sıfır sorun yaşadım. adamların bana dediği bizi evraklar ilgilendirir. kendileriyle alakalı olan evrakları aistediler aldılar işlem tamam.
    seda doruk parkur falan bunlar doymuş. üst sınıf bisiklet satıyoruz elitiz falan filan ayaklarında insanları mağdur eden yerler. daha öncede yaşadığım bir durumu belirttiğimde bu firmalara toz kondurmadılar. ancak iş yapmak bu değil. bunlar kolay para kazanmanın yolunu bulmuşlar. alışveriş yapanlarda alkış tutuyor. parası çok olan gitsin alsın. ama elimde hem kuponum faturam olacak hem ücretsiz kurmayacak. yok öyle şey.

15. Murat Alaaddinoğlu

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Hocam bunlar esnaflığı bilmeyen insanlar, doymuş olsun doymamış olsun gerçek satıcı olup esnaflığı bilen insan böyle yapmaz, esnaflıkta bir sanattır.

Distribitörlerden servislik için alıyorlar ama yapmıyorlar ki seve seve mecbur olduklarına rağmen, yapanda para istiyor.

Şikayetler artınca göreceğim ben onları elllerinde hiç bir marka kalmayınca. Salcano bayisi diyorsunuz kimden bahsettiğinizide iyi biliyorum. Çankaya'da ordan daha önce bisikletimi almıştım çok memnundum her zaman yardımcı oldular evime yakın olan servisi tercih etmem en son yaptığım büyük hatamdı, en son böyle saçma sapan talihsiz olaylar yaşayınca uzak muzak demeden Çankaya'ya götürdüm kurdular bana bisikletimi sağolsunlar, onun dışında Narlıdere'deki bisikletçi isim vermeyeceğim ordaki abide çok yardımcı oluyor ordan almamış olmama rağmen. Uzun lafın kısası İzmir'li arkadaşıma tavsiyem bu önerileri,eleştrileri gözönüne alıp bisikletini alması.

Aşağıdaki konumda yaşadığım tüm sıkıntı ile ilgili konuş aşağıda.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=130091&highlight=

16. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    [h=3]MOTO BİKE HOUSEİzmirYENİGÜN MAH. 222/11 SOK. NO:46/A BUCA0232 276 44 40

benim memnun olduğum servis burası. paylaşmaktan da çekinmem. isteyen gitsin sohbet etsin baksın beğenmezse yaptırmasın. ama adam uğurlarken ufak tefek şeyler için çekinme gel diyor parayı takma kafa diyor. bu yeter zaten

17. Murat Alaaddinoğlu

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Hocam bulabilirseniz bundan alın İzmir'e gelsin bu ürün nişanlıma almayı düşünüyorum . Altus aktarıcı vs var sizin beğenmiş olduğunuzdan bir kalem daha iyi bisiklet bence.

http://www.bisikletcim.com/salcano-ng-450-v-29-jant-bisiklet biraz daha beklerseniz bence dükkanından alın bunu hem görmüş olursunuz.

Size uygun kadro boyunuzu hesaplamanız içinde verdiğim siteden ölçebilirsiniz.

http://www.ebicycles.com/bicycle-tools/frame-sizer/mountain-bike ölçü birimi centimeters seçin, ilk kısıma boyunuzu girin ikinci kısım ise bacak için boy uzunluğu.

18. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    arkadaşın boyu 160 tı sanırım. 29 jant problem olur gibime geliyor

19. Murat Alaaddinoğlu

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Neden hocam ona göre kadro boyuyla kullanmasına engel olmaz bence 16-17 kadro işini görecektir. 29er alacağım bende nişanlıma :)

Ben kasten isim vermiyorum sonra derler ki oranın adamımısın vs o yüzden isim vermemeye çalışıyorum ne kadar objektif olduğumun açısından. Özelden soranlara tabikide söylüyorum.

20. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    tekerlekler çok büyük geldi birden ondan öyle dedim :)