Bisiklet tavsiyesi gerekli

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında S.Emre DURMAZ tarafından paylaşıldı.

1. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Herkese selamlar ve iyi forumlar,
    Foruma az önce üye oldum. Bir bisiklet almayı düşünüyorum. Kendimden şöyle bahsedeyim; 10 yaşımdan 17 yaşıma kadar yani yaklaşık 6-7 sene kadar bir vaktimin büyük bir kısmını tamamen bisiklet üzerinde geçirdim. Çok meraklıydım. Her türlü tamirini kendim yapar, yeni çıkan aksesuarları takip eder ve modifiyeler yapardım. Çevremdeki diğer çocuklar hep parmakla gösterirdi benim bisikletimi. Ve bisikletle bütün İstanbulu gezerdim, her yere giderdim. Şu an 30 yaşıma geldim ve 12-13 senedir bisikletle hiçbir alakam kalmamış durumda. Bisikletle ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum da diyebiliriz :D Son zamanlarda biraz kilo da aldığımdan dolayı spor yapmaya başladım. Bir de bu aralar çalışmıyorum ve birkaç ay daha bu durum böyle olacak. Birden aklıma bisiklet fikri geldi. Hem spor yaparak zayıflamama katkıda bulunur hem de gezer tozarım diye düşündüm. Ancak bisiklete çok fazla para vermek istemiyorum. Düşüncem bir dağ bisikleti almak. Biraz araştırdığımda bisiklet fiyatlarının en az 250-300 TL' den başladığını gördüm. Forumda da incelediğim kadarıyla zaten bu bisikletlerin yüzüne bakan yok. Kaliteli sayılabilecek en uygun fiyatlı bisikletler ise 500-600-700 TL gibi fiyatlardan başlıyor. Şu an bisiklete bu kadar para ödeyebilecek maddi durumum olmadığı gibi, artık bu yaştan sonra bisikletin bende bir hobi haline geleceğini, yani sürekli bineceğimi de pek zannetmiyorum açıkçası. Şu boşta olduğum bir-iki ay bol bol gezerim. Daha sonra zaten kış geleceği için pek kullanacağımı zannetmiyorum. Yaza doğru da arasıra haftada bir belki binerim belki binmem birdaha. İnternetten 2. el bisikletleri araştırdığımda 150-200 TL arası bisikletler buldum. Muhtemelen tavsiye etmeyeceksiniz, ancak fiyat olarak bu bisikletler bana uygun ve dediğim gibi birkaç ay bindikten sonra muhtemelen kenarda duracak bir bisiklete de çok para vermek istemiyorum. 2. el bisiklet almak akıl karı mıdır sizce? ne tür sorunlarla karşılaşabilirim acaba? 160 TL ye 2. el shimal mustang model bir bisiklet buldum. Muhtemelen hakkında pek iyi şeyler söylemeyeceksiniz ancak gördüğüm kadarıyla özellik olarak bakıldığında fena bir bisiklet değil gibi görünüyor. Disk frenleri var, ön-arka amortisörlü bir bisiklet. 160TL fiyatına göre düşündüğümüzde bu bisiklet bahsettiğim ihtiyaçlarıma göre bana yeterli gelir mi sizce? Sahibi arka tekerleğinin patlak olduğunu, iç ve dış lastik gerektiğini, başka hiçbir masrafı olmadığından bahsetmiş. Bu iç dış lastik olayı sanırım max 40-50 liraya patlar bana. Bu bisikleti aldığımda kendi kendime, "ulan keşke almasaydım bunu" der miyim acaba? Bir de bu çift amortisör olayı bana uyar mı bilmiyorum. arka amortisörlü bir bisiklete hiç binmemiştim. Boyum 1.80 ve şu an 88 kiloyum :) Bunun üzerine bindiğimde ağırlığımdan dolayı cadillac araba gibi yaylana yaylana dolaşırsam da çok komik olur herhalde, ya da sırf ön amortisörlü bir bisiklet mi almalıyım bu durumda :D veya benim şartlarımda siz ne gibi bir bisiklet tavsiye ederdiniz?
    Biraz uzun oldu :) ancak yardımcı olursanız sevinirim. Tavsiye ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2. ÖMER KAYA

ÖMER KAYA Üye

Seviye:
    s.a kardeş bende toplama önden amastörlü çift jantlı asfalt lastikli arka dişli şimano yokuş dişlisi ğezdirici şimano ön ğezdirici şimano 250 tl ye vermek isdiyorum pazrlık yokdur bisiklet çift kat boyalıdır tek renk siyah jantların renği kırmıızı ön arka çamurluk var firenler aleminyum ufaktefek çizikleri bulunmakda bisiklet seri hızlı ve hafif bir bisikletdir msn adresim omer_kaya_57@hotmail.com

3. ÖMER KAYA

ÖMER KAYA Üye

Seviye:
    bisikletin üzerşnde şimano yazıları vardır kadro markası salcano