Bisiklet Tavsiyesi değil Bisiklete Binme Tavsiyesi

mrtsr

Üye
Tepki
18
İsim
Murat
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar yaşım 34 ve çocukluğumdan beridir bisiklete binmiyorum. Sürekli araba üstünde olmaktan rahatsız olmaya başladım. Günde 15 km işe bisiklet ile gelip gitmeyi düşünüyorum bu yüzden de bir bisiklet almaya karar verdim. Sağlık adına yapacağım bu iş için doğru bir karar vermiş miyim acaba ? Cevaplarınızı bekliyorum.

Scudo

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
bizim grupta işe bisikleti ile gidip gelenler var. günde 15 km de hiç fena bir mesafe değil. bence çok yerinde bir karar olmuş. vazgeçmeden hızlı davranmalı ve gideceğiniz yola göre bir bisiklet temin etmeli. şehir bisikleti veya hafif mtb olabilir.

mrtsr

Üye
Tepki
18
İsim
Murat
Bisiklet
Carraro
Teşekkür ederim Abdülkadir Bey . Ben uzun yıllardır hiç bisiklete binmemiş biri olarak anti tepki yapmasından çekindim. Bir de bisiklet tavsiyesinde bulunursanız daha bir memnun kalırım çünkü bisiklet adına hiçbirşey bilmiyorum :)

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Yerinde bir karar. Eğer sadece işe gidip gelmek içinse bu konuda çok hoş bisikletler bulabilirsin makul fiyatlara. Bundan sonraki adım 'sadece işe gidip gelmek için mi' kullanıp kullanmayacağınız. Ama bir yerden başlayın devamı gelir nasılsa..

mrtsr

Üye
Tepki
18
İsim
Murat
Bisiklet
Carraro
Hüseyin bey maksadım büyümekte olan göbeğe bir dur demek ve artık çok haşır neşir olduğum oto direksiyonundan biraz uzaklaşmak :)

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
Kesinlikle doğru karar, bütçenize uygun birde şehir bisikleti seçtinizmi 10 numara 5 yıldız...
Aman hafif bir bisiklet alın da. Forumda her bütçeye uygun bisiklet konuları mevcut. konulardan gerekli bilgileri de sağlayabilirsiniz.

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@lealtad değindiği nokta önemli. belki pahası çok olmayan bir yol bisikleti ile başlangıç yapılabilir. sonradan sporu-aktiviteyi sevmeniz ile eş değer olarak daha iyi bir bisiklete veyahut içinizde oluşan farklı bir kategori bisiklete geçebilirsiniz. çok para harcayıp sonradan "ya bu bisiklet olayı bana göre değilmiş" demek de hoş olmaz sanırsam. nedeni önemli değil tüm ihtimalleri değerlendirip ona göre adım atmakta fayda var.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Bence öncelikle forumun üst kısmındaki arama kısmından forum içerisindeki tavsiye konularını arayın. Forum arşivinde bu tarz sayısız konu var ve elbet sizinle aynı durumda olan kişilerinde konuları vardır. Öncelikle onları inceleyin. Burada yorum beklemektense hali hazırda yapılmış yorumları incelemeniz durumu hzlandırır;) Zaten kafanıza uymayan bişey olursa tekrar sizde sorarsınız. Havalarda bikaç aya tamamen düzelecek ve sektör hızlanacak bu ölü diye tabir edilebilecek dönemlerde uygun fiyata sıfır yahut ikinci el bulabilirsiniz:)

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Rotanız nasıl? Yol durumu, trafik durumu, yaz ve kış (park eden araçlar ve yaya yoğunluğu anlamında) durumu?

• Beğen
Tepkiler: mrtsr

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mrtsr İşe bisikletle gitmek adına doğru karar vermiş olacaksınız. Benim yaşımda 35 bende işe bisikletle gidenlerdenim. Bisiklet tavsiyesi adına arkadaşlar size yardımcı olacaktır. :harika:

mrtsr

Üye
Tepki
18
İsim
Murat
Bisiklet
Carraro
@KuzuBoyz düz bir şehir içi ve çevre yolu malum Konya'da rampa pek yoktur. Ayrıca yaklaşık 14 km tek yön.

@lealtad hüseyin bey zaten bisiklet değil binme tavsiyesi diye konu açtım. :)

@aeneskral

Abdülkadir bey korkumda 2 gün binip sonra alışamamak

@Saim Karagöz

Saim bey dediğiniz gibi umarım doğru bir karar vermişimdir.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
Çok güzel bir karar vermişsiniz. Ben günde işe gidiş geliş 20 km kadar sürüyorum. Sakın korkmayın öncelikle bunu söyleyeyim. İşyerinizde çok rahat üstünüzü değiştirip işinize devam edebilirsiniz ve emin olun kendinizi hiç olmadığınız kadar daha enerjik bulacaksınız.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mrtsr Benim işe gidiş rotamın neredeyse D-100 üzerinde gidiş geliş neredeyse 20 km civarında. Artık alışkanlık oldu arabayla zor geliyor. Trafik çekilecek gibi değil.

mrtsr

Üye
Tepki
18
İsim
Murat
Bisiklet
Carraro
Konuya cevap yazıp öneride bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler. Beni cesaretlendirdiniz. Şimdi bir bisiklet alma zamanı ve forumlara bakacağım bisiklet tavsiyesi için :)

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Tam olarak benim 3 sene önce olduğum noktadasınız(35 yaşında başladım ben). Tek pişmanlığım" daha önce neden bisiklete başlamadım" düşüncesi şu an... (20 kilo verdim bu süreçte). Hiç düşünmeyin hemen pazartesi başlayın. Çok pahalı bir bisiklet almayın, zaten bu iş sizi sararsa zaman içinde ihtiyaçlarınız daha da netleşecek, modelleri piyasayı ve tarzları öğreneceksiniz. Daha iyisine ihtiyaç duyar/isterseniz sonra 2. bisikleti daha bilinçli olarak alırsınız. Yukarıda tavsiye edilen sedona 410 işinizi gayet güzel görecektir başlangıçta.

mrtsr

Üye
Tepki
18
İsim
Murat
Bisiklet
Carraro
@KaanG Teşekkür ederim Kaan bey ilginiz için. Bu isteğimin bahar ayına denk geldiği içinde memnunum ayrıca :)

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@mrtsr
alışamama olayını çok fazla abartmamakta fayda var. ayrıca şöyle bir durumda var. güzergahınızı mutlaka belirtin. bu sizin faydanıza olur. bakarsınız bir veya birden fazla yol arkadaşı çıkar. böylelikle bisiklet sporuna alışmanız daha kolay olur. destekçiniz olur. bunu uzak görmeyin kendinize. işine bisikletle gidenlerin sayısı sandığınızdan daha çok çünkü. kesenize uygun bir bisikletle bismillah deyip bir başlangıç yapın. zaten içinizde de böyle bir istek olduğundan inşallah zamanla muvaffak olacaksınızdır. acele etmeyin.

• Beğen

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@mrtsr

Tamam fark etmez aslında. Zaten siz bu konuları incelerseniz tavsiye veren arkadaşlar genelde sebepleriyle birlikte söyledikleri için tam olarak cevaplarınızı alacaksınız bence;)

• Beğen