Bisiklet tavsiyeleri

Tepki
0
İsim
ŞAHİN
Bisiklet
Bisan
@maraz

Hocam teşekkür ederim biraz daha araştırınca bir sonuç bulamadım :D sonra bir arkadaşım 2. el Salcano Xrs 040 2015 model bisikleti olduğunu söyledi neredeyse hiç kullanmadığını söylüyor ve zorlarsam 1400 olur gibi sizce ne yapmalıyım çok fazla ikilemde kaldım en sonunda almaktan vazgeçeceğim gerçekten kafam çok karışık hata yapmakta istemiyorum

Scudo
Tepki
0
İsim
sefa
Bisiklet
Diğer
arkadaşlar 2017 dağ bisikleti alıcam ama cok kararsızım 2200 tl ye kadar cıkıcam önerileriniz nelerdir

berkayanil

Üye
Tepki
0
İsim
Berkay
Daha önce adam akıllı bisiklet kullanmadım. Şimdi ulaşım aracı ve motora alternatif olarak günde 15 km kullanacağım ve bu 15 km'nin 5'i %15-%20 eğimli. Yazın sabahları 1 saat spor amaçlı ve bazı pazar günleri de biraz daha fazla kullanacağım. Temiz ikinci el 700-900 tl arasında bir bisiklet bakıyorum. bu fiyat aralıklarında carraro 224 ve birtane 227 var. sedona 300s paramın biraz üstünde kron tx500 ikinci el var. alt sınırda ise
Salcano city fun 70 2015,

SALCANO CITY FUN 60 2016,

Bianchi Touring 821 28" Erkek Şehir Bisikleti 2016,

SALCANO CITY SPORT 40 2014

ve birde çanta vs taşımaya daha müsait kışın da kullanılabilecek
Carraro 702 GRANDE M 28" Şehir Bisikleti 2013 var

ancak ben bisikletten pek anlamıyorum hangisi benim amacıma uyar bilmiyorum.normalde ev ile dükkan arası biraz mesafeli motoru dükkana bırakıp eve götürmek için de gerekli ve yukarıda saydığım amaçlara uygun olmalı. bir de evim 3. katta ve her gün çıkarıp indireceğim bir ağırlıkta olmalı ancak bu bisikletierin hangisi hafiftir hangisi bayıra gelir hangisi uzun ömürlüdür bilemedim. sağlam kullanışlı birşey arıyorum bu konuda fikir sahibi deneyimli arkadaşlar beni bilgilendirirse sevinirim herkese kazasız belasız hayırlı sürüşler

Tepki
0
Merhaba , bisiklete yeni başlıyorum.

Mosso legarda 1721 V ile mosso legarda 1624 V arasında kaldım. fiyatları aynı .

Bu arada 1621 Vde 100TL daha ucuz.

Hangisini seçmeliyim ?

Smltsr66

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba öncelikle öneri ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum. Ben 3 bisiklet arasında kaldım. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz?

Mosso wildfire 27.5" mekanık disk 800 TL
Carraro 320 26" hidrolik disk 1050 TL

Carraro 217 27.5" hidrolik disk 1250 TL

Tepki
10
İsim
Salih S.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Evet, öncelikle herkese selamün aleyküm. Çok klasik fakat bence sürekli güncellenen bir konu olan bisiklet seçimi hakkında ki sorumla "Bisiklet Forum" kullanıcıları arasına Konya'dan katılmış bulunmaktayım.

Ciddi anlamda bisiklet sürmeye yaklaşık br buçuk sene önce aldığım Bianchi Speed 2000 (mtb/xc) ile başladım. Son bir yıldır (kış şartları ve okul engellese de) haftalık 5-20 saat bisiklet sürüyorum. Yaşım(17) ve ailemden dolayı uzun yollara gitmiyorum(en uzak mesafem yaklaşık 90 km). Artık altımdaki mtbnin yetmemsi ile sıra yol bisikletinde.

1000-3000 tl gibi bir bütçem var. Alacağım bisikletin biraz iyi olmasını istiyorum, yani beni 3-4 yıl idare etsin. Gerçi bisikletlerin ömürleri hakkında bir fikrim de yok ama...

Performans mı mesafe mi konusunda ikisinin arasında bir yerlerdeyim. Uzak mesafelere gitmemem beni performansa yöneltse de bisiklete sık ve çok bindiğim için daha rahat birşey olsun istiyorum.

Marka konusu en kararsız olduğum konulardan biri. Salcano, Bianchi gibi daha ucuz markalar mı yoksa Geotech, Scott gibi markalar mı kesinlikle kararsız olduğum bir konu.

Neyse uzatmadan bir çok konuda acemi olamakla beraber ismimden de anlaşılacağı üzere gelişme hedefi olan biriyim. Sadece bisiklet tavsiyesi değil diğer konularda da görüş ve önerilerinize açığım.

@AKTÜRK ALİ@

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
ALİ
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emrenikre decathlonda satılan basit kullanımlı 10 liralık pompalar uygundur.

• Beğen
Tepkiler: Emrenikre

erol__152

Aktif Üye
Tepki
65
İsim
ersin
Bisiklet
Mosso
@berkayanil fiyatı bi tık yükseltirsen 2015 fuul deore set var bende araştır deore seti

Barıs_D.

Üye
Tepki
1
İsim
Barış D.
Herkeze merhaba carraro daytona 2927 adlı bir bisiklet buldum çok araştırdım bisikletciylede konuştum ama çok kullanan kişi yok herhalde hiçbir yerde konusu bile açılmamış acaba öezelliklerine göre iyi bir bisikletmi?
KADROALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI-ENTEGRE
MAŞAALÜMİNYUM 1.1/8″ RL 100mm GİDONDAN KİLİTLİ
ARKA VİTESSHIMANO ALTUS M370
ÖN VİTESSHIMANO ALTUS M370
KRANK TAKIMISHIMANO ALTUS M351 44x32x22
ARKA DİŞLİSHIMANO CSHG20 11-34T KASET
VİTES KOLUSHIMANO M370 ALTUS 3×9
FRENSHIMANO M315 HİDROLİK DİSK
LASTİKCST 29X2.10 CARRARO LOGOLU
JANTCARRARO ÇİFT KAT ALÜMİNYUM DİSK
SELEDDK JELLİ
FİYATI1.611 TL
(link)
29″ Carraro Daytona 2927 Erkek Dağ 27-V Hd Modelinde Alüminyum 1.1/8” Yarı-Entegre Hydroformed kadro ve Alüminyum 1.1/8″ Rl 100Mm Gidondan Kilitli maşa kullanılmıştır. Ön vites Shimano Altus M370 ve arka viteste Shimano Altus M370 kullanılmış olup, krank takımı Shimano Altus M351 44X32X22 orana sahiptir ve vites kolu olarak Shimano M370 Altus 3X9 kullanılmıştır.
29″ Carraro Daytona 2927 Erkek Dağ 27-V Hd bisiklette Shimano M315 Hidrolik Disk fren kullanılmıştır.
Carraro Çift Kat Alüminyum Disk Jant, Cst 29X2.10 Carraro Logolu lastik kullanılmıştır. Bisiklet, Ddk Jelli sele ile tamamlanmıştır.

fiyatı 1500 liraya falan pazarlıkla alabilirim gibi geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Murats05

Hasan61

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bisan
Arkadaşlar öncelikle cümleten Selamun aleykum aranıza yeni katıldım. Arkadaşlar uzun zamandır bisiklet almak için araştırmalar yapıyorum bütçemi çok zorlayarak 3000 tl civarlarında bisikletlere de baktım. en son bugün bulunduğum şehirde bulunan şahısta satılık (link)host panamao x5 model bir bisiklet buldum. Bisiklet 2016 temmuz ayında alınmış 300 km falan yol yapmış sahibi. Üzerinde xlc ayaklık, xlc boğaz yükseltici,b'twin çanta ve alüminyum suluk var hepsi toplam 1500 e anlaştık belki biraz daha pazarlık yapabilirim. Bisiklet hoşuma gitti yani en azından fiyat olarak beni sarsmayacak ben 30 vitesli bisikletlere bakıyordum bu 27 vites benim için çok sorun olmaz. Üzerinde bulunan ekipmanlarda hoşuma gitti sıfır bir bisiklet alsam bunlara aşağı yukarı 100 lira daha para vermem gerekecek belki de daha fazla. Bisikleti daha çok şehir içinde kullanacağım okula gidip gelirken yollar kısmen çok iyi değil bu yüzden gidondan kilitlemeli amartisorlü bi bisiklet daha iyi olur gibime geldi. Siz değerli arkadaşlarımın da fikrini almak isterim daha önce bu bisikleti kullanan var mı bu fiyata alınabilir mi ? beğenmediniz kısımları neler ya da 2000 liraya kadar bundan daha iyi bir bisiklet tavsiye eder misiniz ? şimdiden çok değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Bisikletin özellikleri

GHOST PANAMAO X5 28” 27 Vites

KadroPanamao X 28¨ Alüminyum
Maşa / AmortisörSR Suntour NEX RL Gidondan Kilitli 63 mm
Gidon BoğazıGHOST AS-GH2 31.8 mm
GidonGHOST Low Riser Light 660 mm 31.8 mm
Sele BorusuGHOST Light SP DC1 27.2 mm
SeleGHOST VL 3315
Arka VitesShimano XT 9-Vites
Ön VitesShimano Alivio
Vites KollarıShimano Alivio SL 3×9
Krank TakımıShimano FC-T4010 48-36-26
Arka DişliShimano HG400 11-32
FrenShimano M355 Hidrolik Disk 160mm
LastiklerSchwalbe CX Comp 1.5
JantRyde Rival 19
Ön göbekShimano HB-RM33
Arka göbekShimano FH-RM33
Ağırlık13,0 kg

Dosyalar

Tepki
0
İsim
Ömer K.
Hocam iyi günler. Carraro Sportive 224 alacağım. İnternette 2016 ile 2017 modeli arasında fiyat farkı yok. Özellik farkları ise;

2017
----------
ARKA VİTES: SHIMANO TOURNEY TX800
ÖN VİTES: SHIMANO TOURNEY TY510
KRANK TAKIMI: SHIMANO TY301 48X38X28
VİTES KOLU: SHIMANO EF500 3X8
SELE: SELLE ROYAL

2016
----------
ARKA VİTES: SHIMANO ALTUS M310
ÖN VİTES:SHIMANO TOURNEY TX51
KRANK TAKIMI: SHIMANO M131 48X38X28
VİTES KOLU: SHIMANO ASTEF51 3X8
SELE: DDK

Sizce 2017 mi tercih edeyim yoksa 2016 mı?

Xqwerty

Üye
Tepki
1
İsim
Furkan
Bisiklet
Carraro
Bisiklet severler sizlerle bi sorum olucak aydınlatırsanız sevinirim, kısa süre içinde yeni bi bisiklet alıcam ve şimdiye kadar tek amortisörlü mtb lerin hepsini cross country tipi sanıyordum fakat cross country ve sport mtb olmak üzere birbirine benzer iki tür varmış bunların arasında ciddi farklar varmıdır eğer varsa bu farklar nedir. teşekkürler

Tepki
3
Alanya da yaşıyorum, iş ev arası 3 km, ayrıca s.ici de işimi rahatça görmek için bisiklet almak istiyorum, önceliğim konfor, konfor konfor.. onerilerinizi bekliyorum

Mand

Üye
Tepki
0
İsim
Aras
Bisiklet
Carraro
Merhabalar, bir süredir başlangıç seviyesi için MTB bakıyorum. Ve birkaç model kestirdim gözüme. Bisikletlerin genel özellikleri birbirlerine yakın olmasına karşın mutlaka parçaları ve sürüş tatları arasında farklar vardır diye düşünüyorum. Arasında kaldığım modeller:

(link)
(link)
(link)

Bu bisikletlerden en az birini kullanmış arkadaşların gördükleri iyi, kötü yanları ve parçaları hakkında bilgi vermelerini isteyeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Tepki
0
beyler aspect 940 almayı düşünüyorumda((link) model,bisiklete uzun zamandan sonra yeni baslayacagım bu model hakkında düşünceleriniz nelerdir?hem asfalt hem arazide kullanacagım,özellikle asfalt performansı nasıl?

Tepki
0
İsim
Mehmet Efe Öztaşkın
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar En Fazla 600 YTL Param Var Salcano Lion Almayı Düşünüyorum Sizin Düşüncelerinz Nelerdir

BaranGL

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Baran
Bisiklet
Carraro
Bu iki bisiklet arasında ciddi bir fark varmıdır?
Çoğunlukla asfaltta kullanıcam.

İlk etapta 15-20 kilometrelik turlar ve günlük kullanım için.

Altuntas

Üye
Tepki
1
İsim
Serdar
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar;
Çevre köyleri gezmek için yarı asfalt yarı stabilize yollar için hangi bisikleti taysiye edersiniz?

Markalar arasında karar veremiyorum..

Bütçe:750-1750 TL

Tepki
1
Merhaba arkadaşlar, 3 bisiklet arasında kaldım.
Salcano ng 650, kron xc 150 ve kron xc 250. Kafam çok karışık, sizce hangisi daha iyi?
Simdi yazın uzun yola çıkacağım, bizim oralar dağ-yokuş çukur vs hızlı ve hafif olması önemli. Şimdi Surf FS 24 kullanıyorum hiç değiştirmeyeyim mi yoksa üç bisikletten birini mi alayım? Surf FS 24'ü 200'e almıştım.

Arkadaşın biri bana kron XC 2. El çabuk kırılır dedi. Arkadaşımdaki kırılmış. Salcano'ya da bulaşma dedi. Sizce ne yapmalıyım yardım edin, satmasam mi?

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

--------------------------------------
Yazı, yönetici tarafından yapılan düzenlemeyle anlaşılır hale getirildi