Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Tavsiye

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında cozayy tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. cozayy

cozayy Yeni Üye

Adı:
    cemal
    Merhaba bisiklet severler, ben Cemal, işin ehli bisiklet ustalarından tavsiye rica ediyorum.
    Günde 50-100 km yapabileceğim, yeri geldiğinde şehirler arası tura çıkabileceğim, bir bisiklet aramaktayım. Bir haftadır internette dolaşıyorum ama hiçbir şey bulamadım, bir sürü marka model arasında kayboldum.
    Boyum 177 cm, kilom 110 kg.
    Aradığım bisiklet özellikleri;
    1- Sağlam olması, bana kolay kolay arıza vermeyecek parçalardan oluşması,
    2- Sağlamlıktan ödün vermeden, mümkün olduğunca hafif olması, maksimum 14 kg,
    3- Uzun yolculuklarda, çift suluk, port bagaj monte edebileceğim, lazım olursa sepet ekleyebileceğim, yağmurlu havalar için çamurluk takabileceğim, çantamı, çadırımı, uyku tulumumu rahatlıkla yükleyebileceğim,
    4- Sıfır ürünlerde ömür boyu garanti veren ya da 2. el ürünlerde faturalı olmak kaydıyla yine ömür boyu garantili bisikletler olabilir,
    5- Toprak ve asfalt yollarda kullanabileceğim,
    6- Sağlığımı olumsuz etkileyecek bir ergonomide olmasın,
    7- 20-30 cm kaldırımlardan inmek zorunda kaldığımda jantları eğlip bükülmesin,
    Bütçem maksimum 2000 tl.
    Bir de sorum var, bisikleti parça parça kendim toplasam daha ucuza maal edebilir miyim?
    Şimdiden ilginiz için teşekkürler,
    Saygılar.

2. Engin Vural

Engin Vural Yeni Üye

Seviye:
    Ben de kısmen benzer arayış içerisindeydim. 1.690 TL'ye Merida crossway d40 aldım. 2000 TL iyi bütçe. 2. el de dahil daha iyi alternatifler de olacaktır. Ben alırken öncelikle görünüşü ön planda tuttum. Şehir - Tur Bisikletlerimizin Fotoğrafları kısmında resmini görebilirsin.

3. Halilibrahim

Halilibrahim Enduro /Freerider - Fully Lover

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Öncelikle selam Cemal hocam aramıza hoşgeldiniz.
    10 bisikletinden 9'unu toplayan birisi olarak şunu söylüyorum size, Eğer leş-bitik parçlardan toplamayacaksanız size kesinlike çok daha pahalıya gelecektir.
    3000 liraya topladığınız bisikleti, toplu olarak 2200-2400 liraya alabilirsiniz.
    Diğer sorularınızla ilgili cevap veremem hiç tur-yol bisikletim olmadı.
    Tecrübeli arkadaşlar görünce damlarlar

4. cozayy

cozayy Yeni Üye

Adı:
    cemal
    Merhaba hoş buldum, önerileriniz için teşekkürler,

Bugün bir mağazaya gittim ve Sedona 410 inceleme fırsatım oldu, bisiklet genel manada hoşuma gitti, sizce amacım için uygun mudur? Doğru bir tercih midir? Hafif ve sağlam duruyor. Fiyat olarak 1390 tl,

Bu arada benim denediğim kadro boyu 52, boyum 177 cm benim için uygun mudur? Bisiklet bacak A kısmına tam oturdu ayaktayken, arada bir boşluk kalmadı, böylemi olması gerekiyor?

link:410 | SEDONA BİSİKLET

Forumdan bir inceleme linki:İnceleme - Sedona 410

Saygılar,

5. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ben Sedona 310 kullanıyorum. Söylediklerizin hepsini yapıyorum ve bisikletimden memnunum. Tek sorunu arka bagaj için kadroda delik olmaması. Onu da kendi yaptığım küçük bir parça ile hallettim, ihtiyaç olursa size de yapabilirim.

410 kabaca 310'a benzediği için size de uygun olur diye düşünüyorum.