Bisiklet Taşıyıcısı ile bisiklet taşıdığım için 1.500 TL ceza kesilmeye kalkışıldı

EMRE EMİR

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
Beyler adamlar başka bir şeyin peşindeymiş belli ki... Anlarsınız ya ...

Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Aslında benimde merak ettiğim bir konu... Bazı arkadaşlar bisikletin üzerinde 2 ya da 3 bisiklet bazılarıda bisikletin arkasında 2 ya da 3 bisiklet taşıyor... Bildiğim kadarıyla araçlarda bagajlar sökülüp takılabiliyorsa, sabit değilse, kurallara aykırı bir durum yok...

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anladığım kadarıyla bu polis arakadaşlar işgüzarlık etmişler. Çeki demiri veya karavan muamelesi yapmışlar taşıma aparatına. Bildiğim kadarıyla kanunlarda bir yasak yok.
Ama;
Aslında bu tip taşıma aparatları -ki bende aynından kullanıyorum- sorumsuz ya da dikkatsiz kişilerce kullanılısa trafikte gerçekten sıkıntı yaratabilir. Sağlam tutturulmamış bir bisikletin yolda 110 km ile giderken önünüze düştüğünü düşünebiliyor musunuz? Bu yüzden bizler bu taşımalarda gerçekten çok dikkati olmalıyız...

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar

CevdetBilge

Forum Demirbaşı
Tepki
576
Bisiklet
Colnago
son derece garip bir durum keyfi bir uygulama diye düşünüyorum. Yorum hatası:9Deltaya sormak lazım bu tür aparatlar ruhsata işletilmeli mi:)

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Keyfi bir uygulama olmuş, maalesef son zamanlarda yaşananların bu tür sorunlar yaşamamıza etkisi büyük. Demek yanımızda Trafik ile ilgili mevzuatı bulundurmamız gerekecek.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bununla ilgili bir konu da ben açmıştım. Gördüğünüz gibi plaka açık, sinyal ve fren ışıkları net görülüyor. Az önce de dediğim gibi tek sıkıntı güvenlik ama iplerle, kancalı lastiklerle defalarca kontrol ederek tespit ediyorum. Yolda da her saat başı kontrol ediyorum.
Neme lazım; düşer falan, birilerinin canına, malına zarar veririz Allah korusun.

(link),

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan