Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet taşıyıcı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Turhan Atakan tarafından paylaşıldı.

1. Turhan Atakan

Turhan Atakan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimi arabamın arkasına koymak için bir taşıyıcı almak istiyorum ama bu konuda hiç bilgim yok.Pahalısı-ucuzu ne farkeder?Özellikleri ne olmalıdır?50-60 liraya olanlar var bunlar işimi görür mü acaba açıkçası çok da fazla para vermek istemiyorum neredeyse iki üç katına olanlarda var.Görüşlerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler

2. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben araç arkasında taşımak için 170.TL ye aldım. Bisikletleri taşıyıcıya sabitleyecek lastikler 1 ay geçmeden parçalandı. Ayrıca bisikletleri taşıyıcıya koyarken ister istemez kadro çizilebiliyor. Buna rağmen Aracın arkasında bisikletle toplam 3.000.Km yolu sorunsuz atlattım. Aracın orijinal taşıyıcısını almaya kalktım 1.600.TL istediler. Şimdi tavan taşıyıcısı almayı düşünüyorum. Birkaç kişiden daha tavan taşıyıcısının daha iyi olduğunu da duydum.

3. murat atay

murat atay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tek bisiklet ise saris solo tavsiye ederim 2 sene oldu kullanali sok tak toplam sure 2 dk.)

4. Turhan Atakan

Turhan Atakan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam tek evet.Bu alet nasıl bişeydir biraz açarsan sevinirim.Fiyatı nedir acaba tüm araçlara uyar mı?

5. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Turhan bey kesinlikle Thule 968 modelini hararetle tavsiye ederim 3 bisiklet taşıma kapasiteli ama en rahat üçlü olmasına rağmen 2 bisiklet taşırsanız daha rahat oluyor aracı çizme lastiklerinin eksime kopma gibi durumu yok siz 1 bisiklet taşıyacağım diyorsunuz ama ben 3 taşımalı alın derim asla pişman olmazsınız size linkini vereyim ...http://www.performansbisiklet.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=170...isterseniz özelden aracım ile thule resimlerini yayınladığın linkin adresini veririm siz karar verin.

Murat Cömez bunu beğendi.
  6. murat atay

murat atay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben İzmir'den Sundu bisiklettten almıştım.
    http://www.sundubisiklet.com/tasima-sistemleri.asp

Buda ürünün videosu.Saris solo her türlü araca sedan olsun station olsun hepsine uyar arabanı kesınikle çizmez.

http://www.youtube.com/watch?v=_Vs3jNr2i3Y

Ben defalarca İstanbul -İzmir yaptım .Yaptığım kayış kontrollerinde mm şaşma olmadı bugune kadar .Elin Amerikalısı yapmış ne diyim.Ben thulede kullandım tamam oda cok saglam fakat montajda kı süre saris le yarışamaz .Saris çok hızlı ve cok güvenli.Alırsan ve kullanırsan zaten bana dua edeceksin ben bana tavisye dene ediyorum çünkü.:)

7. Turhan Atakan

Turhan Atakan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Abi saris solo oldukça güzel işimi de görür ama resimlerde ayakların bi tarafı cama baskı yapıyormuş gibi duruyor.Bu sıkıntı çıkarmaz değil mi?

8. kursatihtilali

kursatihtilali Aktif Üye

Adı:
    Kürşat ERSOY
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaslar konuyu hortlatiyorum, bisiklet tasiyici kullananlar tasiyici varken bagaj kapagi aciliyor mu cok onemli ve acil? Aracim astra j hb

9. fatihbugra

fatihbugra Üye

Adı:
    Fatih GÜNEY
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sanırım saris solo alacağım fiyat kalite için en iyi o görünüyor. Kullanan arkadaşlar, takılı iken bagaj açılabiliyor mu?

valento bunu beğendi.
  10. valento

valento Yeni Üye

Adı:
    murat kırlı
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    tavaş taşıyıcıların daha iyi olduğunu duydum.madem alıcaksanız iyisini alın arkadan gelir vurur biri falan.

11. emrehan.

emrehan. Kıdemli Üye

Adı:
    Emrehan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @valento Ben tavan taşıyıcı almayı düşünüyorum. Ama onun için de ekstra arabama uyumlu tavan çıtası almak zorundayım. Bu da maliyeti artırıyor.

valento bunu beğendi.
  12. valento

valento Yeni Üye

Adı:
    murat kırlı
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    @emrehan. o zaman @fatihbugra sizin sattığınız sattığınız araç arkası taşıyıcıyı alsın sizde o parayla çıta alın:D forumda bir tane taşıyıcı satan varda sanırım sizin ilanınızdı o :)

emrehan. bunu beğendi.
  13. emrehan.

emrehan. Kıdemli Üye

Adı:
    Emrehan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet 3lü taşıyıcı vardı. Onu satıyorum.

14. volkan0

volkan0 Yeni Üye

Adı:
    volkan
    Seviye:
    Bisikletin fazla ağır değilse ucuz olanı al derim

fatihbugra bunu beğendi.
  15. BurakS

BurakS Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Saris solo harika bir taşıyıcı ama her araca uyuyor diye birşey yok arkadaşlar, plaka bölümü yukarıda olan sedan arabalara uymuyor. Volvo S60'a uymadı, alttaki destek plakanın üzerine geliyor, taşıyıcı yamuk duruyor.

16. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçen sene yazmıştım tekrar olacak ama gözden kaçıranlar için Saris kendi sitesinde bagaj kapağınına takılan modellerini karbon kadrolara önermiyordu. Arada değişiklik oldumu bakmadım.

17. Murat L

Murat L Üye

Seviye:
    Tavan taşıyıcısı kullanıyorum: İki yıl önce birisi gelip arkadan arabama hafiften çarptığında karbon bisikletim arkada taşınıyor olsaydı kesinlikle parçalanmış olurdu. Sonra anlat çarpan adama "kardeşim arabanın tamiratı 1000 lira ama parçalanan bisiklet için bilmemkaç katını daha vereceksin" diye. Nasıl ikna edersin, çarpanı mahkemeye verip ekspertiz yaptırıp karbon bisiklet fiyatını bilirkişiye tespit ettirmekle mi uğraşacağım?

Öte yandan arabada benden başka kimse yoksa uzun yolda hep arka koltukta taşırım. Hem bisiklet kirlenmez, ayrıca aerodinamik açısından araba daha rahat olur, yakıt farkı da olmaz. Arabanın arka koltuğuna girmesi 2 dakika sürmüyor.
    Ön tekerlek çıkarmak yetiyor.

Ersin savaş bunu beğendi.
  18. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Thule 9103/9104 Harika bir taşıyıcı takması ve çıkarması 1 dk. Takılı iken bagaj açaııyor. araca zara vermemesi için plastik kaplama ve kauçuk lastikler mevcut 1.5 yıldır sorunsuz güvenle kullnıyorum. Bisiklet düşer eder diye hiç endişem olmadı. Sadece fazladan kayış satın almakta fayda var içinden çıkanlar yetersiz, araç hızlandıkça bisiklet havalanıyor.

fatihbugra bunu beğendi.
  19. DDŞ

DDŞ Üye

Adı:
    Doğukan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    arkadaşlar merhaba. en uzun konu burası buradan devam etme niyetiyle bu konuyu hortlatıyorum.

geçenlerde poseidon marka bisiklet taşıyıcı aldım. (2. el aldım, çok uygun bir fiyata aldım)

piyasadaki ucuz bisiklet taşıyıcılardan pek aşağı kalır tarafı yok. ancak matah bir şeyde değil hani.

bağlama hususunda önerileriniz nelerdir? şunu extradan yan dikkat et iyi olur diyeceğiniz ne var?

bir fotoğraf var elimde o da yanlış bir bağlama. ayrıca elimde ön maşa sele arasına takılan sök tak profilden yok. edinmem şart mı sizce?

bir de 25mm lik spanzet aldım. bagaja extra onunla sabitlemeyi düşünüyorum. aracımın içinde şaseye bağlantılı tutamaçlar mevcut

Ersin savaş bunu beğendi.
  20. Ersin savaş

Ersin savaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tavan üzeri daha sağlıklı gibi duruyor. Var mı kullanan?