Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet taşıyıcı güvenliği

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Emre Karaoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Emre Karaoğlu

Emre Karaoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Aslında forumda bir arama yaptım mükerrer kayıt olmasın diye ama bulamadım. Varsa da üzgünüm.
    Araç arkası bisiklet taşıyıcıları kullanan arkadaşlar bisikletlerin güvenliğini nasıl sağlıyorlar? Ben hafta sonu 2 bisiklet ile Enezden İstanbul'a geldim. Yolda durup mola versem bile aklım kalıyor. Daha uzun bir yere gitsem ne olur diye düşünmedim değil. Malum zaten hırsızlıklar çok. Kiliti söken adam 3 tane ipi söküp yoluna gitmesi daha kolay. Evet kesin bir güvenlik yok zaten dediğim gibi kilit bile çözmüyor ama en azından caydırıcı oluyor. :)
    Fikri olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim
    İyi haftalar herkese

2. yusufgs3625

yusufgs3625 Aktif Üye

Adı:
    isa
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    bu taşıyıcıların ucuzu pek güvenli olmuyor. bisikleti ilk aldığımda ucuz olanından almıştım. iki sefer taşıdım ama sürekli dikiz aynasındaydı gözüm. hız da yapamadım. sanki sürekli bisiklet savrulup gidecekmiş gibi hissettim o yüzden artık kullanmıyorum. iyilerine baktım ama onlar da ciddi para. sanırım özellikle uzun yola çıkılacaksa parayı kıyıp iyisini almak lazım.

3. trainspotting35

trainspotting35 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @yusufgs3625 Arkadaşın kast ettiği sürüş güvenliği değil bisikleti aracın üzerinde bıraktığı zaman çalınmasına karşı ihtiyaç duyulan güvenlikten bahsediyor. Ben de basit bir taşıyıcı ile İst. Safranbolu ya götürdüm bisikletimi mola verdiğim yerlerde aracım hep gözümün önündeydi. Araç üzeri taşıyıcılarda kilitli modeller var ama araç arkası taşıyıcılar için bu modellerin kilitli olanlarını görmüştüm. [​IMG]

4. erdsde

erdsde Üye

Adı:
    Yücel
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @Emre Karaoğlu Kilitli olsa bile bisikletleri araç arkasında gözetimsiz bırakmayı doğru bulmuyorum. Güvenliği artırmak için kendinden kilidi olan taşıyıcı alınabilir veya haricen kilit takılabilir.

5. Emre Akçay

Emre Akçay Yeni Üye

Adı:
    Emre Akçay
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Emre Karaoğlu Bu arada bende Enez'de 3 sene görev yaptım, ayrıca yazlığımız var Gülçavuş'ta. Konu ile alakasız ama görünce yazayım dedim kusura bakmayın. :)

6. Emre Karaoğlu

Emre Karaoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Bende Peruzzo'nun modeli var. Dediğiniz gibi ben de ucuz olandan aldım eski arabaydı zarar da verdi zaten, yeni arabayla birlikte kıyamadım gittim daha iyisini aldım. Şimdi taşıyıcıdan memnunum ancak @trainspotting35 'in dediği gibi benim bahsettiğim güvenlik çalınmaya karşı. Belki U tipi sağlam bir kilitle bisikletleri taşıyıcıya bağlarsak taşıyıcı da sökmeden bisikleti çıkaramaz. Zaten dediğiniz gibi de yine de kendinden öyle bir koruma mekanizması yoksa (ki şimdilik benimkinde yok) gözetim altında tutmadan bırakmak pek mantıklı değil. Amacım yine de alternatif güzel çözümler fikirler gelirse fikir almak :)
    [Of topic :) ] @Emre Akçay ben de yazları gidiyorum ama genelde sadece hafta sonları. Arka orman yolundan Enez'e gelmişsindir. Belki bir gün beraber turlarız :)

7. Emre Akçay

Emre Akçay Yeni Üye

Adı:
    Emre Akçay
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Emre Karaoğlu Bisikletle de arabayla da orman yolundan Enez'e sayısız geldim. Hatta vaktiniz olur ise Enez'den Yayla sahili hatta Erikli sahilinde orman yolundan gidilebilir. Bu sene gitmeyi düşünüyorum kamp şeklinde.