Bisiklet taşıyıcı güvenliği

Tepki
20
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar,
Aslında forumda bir arama yaptım mükerrer kayıt olmasın diye ama bulamadım. Varsa da üzgünüm.
Araç arkası bisiklet taşıyıcıları kullanan arkadaşlar bisikletlerin güvenliğini nasıl sağlıyorlar? Ben hafta sonu 2 bisiklet ile Enezden İstanbul'a geldim. Yolda durup mola versem bile aklım kalıyor. Daha uzun bir yere gitsem ne olur diye düşünmedim değil. Malum zaten hırsızlıklar çok. Kiliti söken adam 3 tane ipi söküp yoluna gitmesi daha kolay. Evet kesin bir güvenlik yok zaten dediğim gibi kilit bile çözmüyor ama en azından caydırıcı oluyor. :)
Fikri olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim
İyi haftalar herkese

Scudo

yusufgs3625

Daimi Üye
Tepki
299
İsim
isa
Bisiklet
KTM
bu taşıyıcıların ucuzu pek güvenli olmuyor. bisikleti ilk aldığımda ucuz olanından almıştım. iki sefer taşıdım ama sürekli dikiz aynasındaydı gözüm. hız da yapamadım. sanki sürekli bisiklet savrulup gidecekmiş gibi hissettim o yüzden artık kullanmıyorum. iyilerine baktım ama onlar da ciddi para. sanırım özellikle uzun yola çıkılacaksa parayı kıyıp iyisini almak lazım.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yusufgs3625 Arkadaşın kast ettiği sürüş güvenliği değil bisikleti aracın üzerinde bıraktığı zaman çalınmasına karşı ihtiyaç duyulan güvenlikten bahsediyor. Ben de basit bir taşıyıcı ile İst. Safranbolu ya götürdüm bisikletimi mola verdiğim yerlerde aracım hep gözümün önündeydi. Araç üzeri taşıyıcılarda kilitli modeller var ama araç arkası taşıyıcılar için bu modellerin kilitli olanlarını görmüştüm. http://www.bikeandoutdoor.com/bnb-2li-rack-kilitli-supporter-bisiklet-tasiyici-8344-32-B.jpg

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
@Emre Karaoğlu Kilitli olsa bile bisikletleri araç arkasında gözetimsiz bırakmayı doğru bulmuyorum. Güvenliği artırmak için kendinden kilidi olan taşıyıcı alınabilir veya haricen kilit takılabilir.

Tepki
26
İsim
Emre Akçay
Bisiklet
Carraro
@Emre Karaoğlu Bu arada bende Enez'de 3 sene görev yaptım, ayrıca yazlığımız var Gülçavuş'ta. Konu ile alakasız ama görünce yazayım dedim kusura bakmayın. :)

Tepki
20
Bisiklet
b'Twin
Bende Peruzzo'nun modeli var. Dediğiniz gibi ben de ucuz olandan aldım eski arabaydı zarar da verdi zaten, yeni arabayla birlikte kıyamadım gittim daha iyisini aldım. Şimdi taşıyıcıdan memnunum ancak @trainspotting35 'in dediği gibi benim bahsettiğim güvenlik çalınmaya karşı. Belki U tipi sağlam bir kilitle bisikletleri taşıyıcıya bağlarsak taşıyıcı da sökmeden bisikleti çıkaramaz. Zaten dediğiniz gibi de yine de kendinden öyle bir koruma mekanizması yoksa (ki şimdilik benimkinde yok) gözetim altında tutmadan bırakmak pek mantıklı değil. Amacım yine de alternatif güzel çözümler fikirler gelirse fikir almak :)
[Of topic :) ] @Emre Akçay ben de yazları gidiyorum ama genelde sadece hafta sonları. Arka orman yolundan Enez'e gelmişsindir. Belki bir gün beraber turlarız :)

Tepki
26
İsim
Emre Akçay
Bisiklet
Carraro
@Emre Karaoğlu Bisikletle de arabayla da orman yolundan Enez'e sayısız geldim. Hatta vaktiniz olur ise Enez'den Yayla sahili hatta Erikli sahilinde orman yolundan gidilebilir. Bu sene gitmeyi düşünüyorum kamp şeklinde.

orthomike

Aktif Üye
Tepki
195
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
thule'nin raceway proları var hem taşıyıcı araca kilitleniyor hem de bisikletler taşıyıcıya...

saris firmasının da superbones modeli kilitli...

gözünüzün arkada kalmaması için başka alternatif bilmiyorum.

Tepki
0
İsim
AKİF
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba konu baya eski ama kendi yaptığım şeyi paylaşmak istedim. Arabanın arkasında alt tarafta bulunan başka arabaları veya römork çekmek için kullanılan çeki demirine 150 cm lik veya daha uzun bir bisiklet kilidiyle bisiklet taşıma aparatına bağladığınız bisikletinizi bağlayabilirsiniz.

Tepki
83
İsim
Abone olunuz
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Ghost
Orta Orta üst bir marka edinip, sağlaöca bağlandığı senaryoda sorun çıkmayacağını düşünüyorum.