Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet taşımak için hangi firma?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında BF Okuru_ tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimi memleketten üniversite okuduğum şehire götürmeyi düşünüyorum.Fakat otobüs firmalarıyla taşımak istemiyorum çünkü özensiz iş yapıyorlar ve genellikle birilerinin bağajı inince bulunamıyor bu sebeplerden dolayı özel kargo şirketlerini düşünüyorum, hangi şirketi önerirsiniz?Ayrıca ambalaj konusundada yardım ederseniz iyi olur çünkü bisikletin kutusu bende yok.Bisiklet: Merida TFS 100-D

2. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba ben Truva ve Kamil koçta taşıdım fakat parçalamanız gerekiyor ön ve arka tekerleri çıkarın yetiyor fakat dikkat edin konulurken başında bekleyin.

3. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    öncelikle kamil koç ile sorun yaşamazsınız. diğer firmalar olan nilüfer ve pamukkale'de sorunsuz götürüyor ama metro turizm'i kesinlikle tavsiye etmem. siz bisikleti iyi korursanız otobüs ile de rahatlıkla götürebilirsiniz aksi taktirde daha çok para verirsiniz.

4. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Okuduğunuz şehre gidiyorlarsa Kamil Koç,Ulusoy,Nilüfer gibi firmalarla gidersen gerekli özeni göstereceklerini düşünüyorum. Varanda iyidir ama Metro satın aldı onlarıda, kalitelerini bozdular mı bozmadılar mı bilgim yok. Ön tekeri sökerek, kadronun ortasına bağlayıp, gidonuda kadroya paralel hale getirip bisikleti güzelce sarıp götürürsen bir sorun çıkacağını düşünmüyorum

5. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    malesef söylediğiniz otobüs firmaları kayseriye çalışmıyor.Buraya çalışan firmalarıda biliyorum 3 yıldır gidip geldiğim için güvenmiorum,(süha,Kent,İnci Turizm).Abimin sedonası aras kargo ile 35 tl ye gelmişti kutulu.ankaradan adanaya.Ozel kargo şirketleri bana daha sıcak geliyor.

6. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    eğer otobus tercihin yoksa bence kargo ile getirmen daha mantıklı. ben metro ile istanbuldan kütahyaya taşımıştım 55 tllik hasar çıktı.

7. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Hangi kargo firması bu işlerde daha iyi?Daha önce bisiklet taşımadım.Nasıl bir ambalaj yapmam gerek?