Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet taşıma çantası nasıl yapılır?

Konu, 'Kendin Yap' kısmında Hasan Saylık tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kendi kendine ürün alet yapmaya meraklı olan arkadaşlar illa ki vardır. Bende onların arasındayım diyebilirim. Evet orjinalin yerini hiç bir şey tutmuyor ama bisiklet taşıma çantası konusu biraz başka. Bisiklet darbelere karşı korumayan bez çantalar bile 150-200 civarı, hard case çantalar ise 750 de aşağı değil. Almak evet mantıklı ama 2-3 yılda bir seyahat için o para verilebilir ama onun yerine yani 1000 TL ye iyi bir jant seti, iyi bir Gps li yol bilgisayarı alınabilir diye düşünüyorum. Herkes ayrı düşünür o başka.
    Şimdi bisiklet taşıma çantasını kendi başımıza nasıl yapabiliriz, tabi ki terzinin, tornacının ya da bir marangozun yardımını alarak, hangi maddeleri kullanarak, nasıl bir şey ortaya çıkarabiliriz. Yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

2. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    birkaç gündür düşünüyorum sık şehir değiştirdiğim için.
    su geçirmez bir kumaştan dikilen bir çanta tasarladım kafamda daha döküp ayrıntıya girmedim. strafor ile darbe emicilik sağlamayı düşünüyorum. çanta iki ya da üç parça şeklinde olacak. piramit gibi. kadro kısmı, lastik ve gidon şeklinde. yapım aşamasında "aa bu da varmış" olayına girersem günceller olmadı fotoğraflarla paylaşırım. ki şimdi yapamam bisikleti yenileyeceğim :D

Hasan Saylık bunu beğendi.
  3. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Torku Konya takımı bir terziye istedikleri ebatta yaptırmışlar. Sert, su geçirmez bir kumaş kullanmışlardı. Fakat çantanın köşeleri ve darbe emme özelliği için ne yapmak gerekir ? Çanta duvarlarını iki kat yapıp araya strafor koymak yada sünger tabakası koymak olabilir. Strafor kırılabilir, parçalanabilir. Hele ki uçaklarda zaten atıp, bırakıyorlar.

4. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Seyahat için atlayacaksın bisikletin üstüne beraber gideceksin.Böylelikle taşıma çantasına gerek kalmayacak....Nasıl fikir ama??? :)

5. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yol bisikleti ile burdan Fransaya gidicem, orda kendime etaplar yaratıcam... Amacım tur değil sayın Emre bey, amacım Avrupa da etaplar yada zirveler yapmak. Burdan oraya bi,sikletle gidemem. Tur bisikletimde var ama ikinci bisikleti nasıl götüreyim. Sağlam bir çanta da 900 Tl civarı en az oda ikinci eli.

6. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

straforun kırılmaması için desteklemek gerekir. yani kadroyu koydun strafor üstüne. onun arasında kalan boşlukları da straforla destekleyeceğim. hani beyaz eşyalardaki köpük gibi olacak anlayacağın. düşüncede basit gözüküyor :D

7. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Seyahatinizi tamamladığınız yerde binebileceğiniz bir bisikletin olması, GPS'inizin olmamasından çok daha iyidir :)
    Ucuz taşıma çantası dediğiniz şey zaten mevcut. Bisiklet kolisi. Tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok.
    Orijinal kolisine koyup kullanabilirsiniz.