Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Tamirciliği Tarihe Karışıyor

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisiklet Tamirciliği Tarihe Karışıyor

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde bazı ailelerin geçim kaynağını oluşturan bisiklet tamirciliği tarihe karışıyor.

Birçok ailenin geçim kaynağını oluşturan bisiklet tamircilik mesleğini tarihe karışıyor. Günümüzde motosikletlerin ve elektrik ile çalışan bisikletlerin piyasaya sürülmesi mekanik bisikletlere olan talebi azalttı. Bisiklete olan talebin azalması bisiklet tamirciliği mesleğinin de birçok meslek dalları gibi tarihe karışacağı belirtiliyor. Bisiklet tamircilik mesleğinin ev geçimine yetmediğini dile getiren 20 yıllık bisiklet tamircisi Zeynel Solak, "20 yıldır kesintisiz olarak bisiklet tamirciliği yapmaktayım. Bisiklete olan talep azalması mesleğimizi bitirme noktasına getirdi. Şimdiden 7 nüfuslu aileme nasıl bakacağımı kara kara düşünmeye başladım" dedi

11 Ocak 2012

2. Ahmet Kırıkhanuğur

Ahmet Kırıkhanuğur Aktif Üye

Seviye:
    yöre halkının bisikletten uzaklaşması sebebiyle gelinen noktaya bakın belediyelerin katkılarıyla yapılacak bir bisiklet şenliği yada aktivitesi orada bulunan insanlara bisikleti yeniden sevdirebilir ve esnafın işlerinin yeniden hareketlenmesini sağlayabilir

3. Mutlu Onur ÖZDEMİR

Mutlu Onur ÖZDEMİR Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Elektrikle çalışanlar off-road yapabiliyo mu mtb'ler gibi :) inş.sona ermez bisiklet tamirciliğ ; çünkü ben bisiklet tamiri adına pek bişi öğrenemedim henüz :rolleyes: