Bisiklet tamircileri ile ilgili bir veri tabanı için yardımlarınızı bekliyoruz

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Merhabalar.

Gerek şehir içinde gündelik kullanım esnasında gerekse uzun turlara çıkmış olan bisiklet kullanıcılarının, keyfini kaçıran şeylerin başında hiç kuşkusuz bisiklet arıza yaptığında bisikleti götürüp bakımını yaptıracak bir bisikletçi bulamamak geliyor. Bu bağlamda, bir veri bankası oluşturarak nerede, hangi bisikletçinin bulunduğunu google tabanlı bir harita üzerinde (ilerleyen periyotlarda akıllı telefonlar için uygulama desteği ile birlikte) göstermeyi ve mağdur durumda kalan bisiklet kullanıcılarının yükünü bir parça hafifletmeyi amaçlıyoruz. Bunun için de doğal olarak tamir-bakım hizmeti sunan firmaların adreslerine ihtiyacımız var.

Bulunduğunuz şehirde bu amaca yönelik firmaların bilgilerini aşağıdaki formatta bu başlık altında aktararak bizlere yardımcı olmanızı rica ediyorum.

- Firma (Dükkan) Adı
- Açık Adres
- Telefon numarası
- Varsa web adresi ve konum gösteren kroki

Not: Lütfen tamircilerin adreslerini "Muhtarlığı geçtikten sonraki 3. sokakta" şeklinde değil de posta adresi olarak belirtmenizin, en kısa sürede veri tabanının tamamlanması ve sistemin faaliyet geçmesi açısından önemli bir detay olduğunu unutmayın. Neticede İstanbul'da ikamet eden bizler, diğer şehirlerdeki bisikletçilerin harita üzerindeki tespitini ancak sokak, cadde isimlerine göre yapabiliyoruz.

Scudo

mustafa tabanlı

Aktif Üye
Tepki
192
Merhaba,
Çok memnun kaldığım için sizlerede gönül rahatlığı ile tavsiye edeceğim bir yer..
Joker bisiklet
1698 sokak no 23 D Karşıyaka - İzmir
tel : 0 232 368 44 69 - 0 530 545 66 64
Güner bey servis tamir- Özhan bey yedek parça

Saygılarımla..

• Beğen
Tepkiler: alpin poyraz

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Temiz iş bisiklet
Atatürk caddesi Ulaştırıcı sokak no:8 sahrayıcedid

tel:216- 467 37 78

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Tamircinin de iyisi kötüsü oluyor. Eğer tamircinin verdiği hizmeti oylamak mümkün olursa güzel olur.

Taşpınar Bisiklet
Adres: Kadıköy Mah. Zümrüt Sk. No: 81 İzmit Kocaeli
Tel: 0 262 322 91 65
Web: http://www.taspinarbisiklet.com/

• Beğen
Tepki
8
Bisiklet
Kron
Alpem Bisiklet ORDU
Yeni Mah.Alparslan Türkeş Cad.No:6
Soner EFENDİOĞLU

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@Mustafa bey; 1698 sokak tam olarak nerede? Harita üzerinde, Karşıyaka'daki 1696 ve 1697 sokakları görüyorum ama 1698'i bulamadım bir türlü?

@Mtkeskin; Gözümüzden kaçan bir noktaya parmak bastınız. İlgili arkadaşlara bisikletçileri oylama yönünde bir talep olduğunu belirtirim. :)

mustafa tabanlı

Aktif Üye
Tepki
192
Merhaba Sefa bey ,
Karşıyaka vapur iskelesinin önünden geçen ,gidişli gelişli sahil yolunundan içeri giren bir sokak, sokağın köşesinde metro otobüs terminali var ,bu sokağın içinde başka bisikletcilerde var.başka nasıl tarif edebilirim bilemedim kusuruma bakmayın lütfen..servis kalitesi ve oylama konusuna gelince çok haklısınız . şu an benim iki bisikletim var ,birkaç değişik yerlere gidip deneyerek ,yaşayarak kimin iyi, kimin ilgisiz bilgisiz olduğuna karar veriyorsunuz.Bu önerdiğim yerde birçok kişinin uğraşmak istemediği kaynak işi,bazı uyumsuzlukları gidermek için adaptasyon aparatı yapma işi ,uzunsüre kullanılmayan ve harabolan bir bisikletimi yenileme gibi işlerimde oldu .gerçekden usta ve ilgili servis hizmeti sunuyorlar ,çok memnunum..
saygılarımla.

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Tandem Bisiklet

Çınar Mh.Adnan Kahveci Bulvarı NO:20/A KÜÇÜKYALI / MALTEPE (Küçükyalı Telekom Binası yakınında)
İSTANBUL 34000 TÜRKİYE

TEL : 0216 417 95 16
(link)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Sefa.

Sefa bey, veritabanı çalışması ne durumda?

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
(link)

adresi üzerinden web sürümünü kendiniz görebilirsiniz. :) Mobil cihazlar için uygulamalar üzerinde ise çalışılmaya devam ediyor.

Not: Biraz yoğunluktan biraz da veri tabanı ile alakadar arkadaşlarımızın konuya hassas bir şekilde yaklaşmasından dolayı bazı verileri girmek sıkıntı oluyor. Elimizde tam adres olsa bile o muhitin yabancısı olunca doğru noktayı işaretleyememe ya da bu nedenle birileri yanlış yönlendirme riski yüzünden daha sonra ilgilenilecekler listesinde beklemeye alınıyor.

usame ömer

Aktif Üye
Tepki
77
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
yaz gelmeden veritabanı aktif olursa şahane olur, bir de birçok markanın web sitelerinde il il servislerin ve yetkili satıcıların listeleri var bunlar da eklenebilir sisteme, kolay gelsin...

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@usame ömer

Veri tabanı zaten aktif, bekleyen bir şey yok. Sizlerden gelecek olan bilgi ve içerik yardımları ile günden güne güncellenecek ve çok daha geniş kapsamlı bir hale dönüşecek. Sadece mobil uygulama henüz yetişmedi, onun eksikliğini de mobil cihazlardaki web tarayıcılardan haritanın linkine bağlanarak giderebilirsiniz şimdilik.

... bir de birçok markanın web sitelerinde il il servislerin ve yetkili satıcıların listeleri var bunlar da eklenebilir sisteme, kolay gelsin...
İşte sıkıntıyı yaratan husus orada başlıyor. Herhangi bir tamircinin adresini google maps'te aratmak kolay. Ancak çıkan sonuçlar her zaman birebir doğru yeri işaret etmiyor ne yazık ki. AAA bisikletçisinin kendi web sitesindeki krokinin bile iletişim bilgilerinde yazan adres ile örtüşmediği örneklerle karşılaştık (taşınıp adres değişikliği mi olmuş bilemeyiz).

Atıyorum; Bilmem ne mahallesi, Armut sokak şeklindeki adresi bilmem ne mahallesi Elma sokak olarak gösterdiği durumlarda yapacak bir şey bulamıyoruz. Açık adresi mi işaretleyeceğiz yoksa maps aramasının bulduğu sonucu mu? Hadi o semti, bölgeyi bilen birisi için bu problem değil ama kalkıp da Manisa'da ki bir tamirciyi sisteme giren ve Manisa hakkında en ufak bir bilgisi bile olmayan İstanbullu arkadaşlarım için ciddi bir sorun.

İstanbulda bu tür yerler için göz kararı ile bildiğimiz yerleri işaretlediğimiz oluyor ama aşina olmadığımız bir mahalle/semt/şehir için aynısını uygulamak tam bir rus ruleti olur. Düşünsene, bilmediğin bir şehire doğru tura çıkmışsın. Orada lastiğin patlamış, açıyorsun cebinden uygulamayı ve kendine en yakın tamirciyi arıyorsun. Sonra da bisikleti elinde ittirerek tamirciye doğru yola koyuluyorsun. Oraya geldiğinde ise tamirciden eser yok. O psikoloji ile böyle bir durumda kalmak ister miydin? Kimsenin böyle bir durumla karşı karşıya kalmaması için biraz titiz davranmaya çalışıyoruz hepsi bu. :)

usame ömer

Aktif Üye
Tepki
77
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Sefa.

aynen katılıyorum ve merakla bekliyorum bu uygulamayı ve ben de öğreneceğim yerleri söyleyeceğim nasipse, kolay gelsin...