Bisiklet tamir ve ayar eğitimi

Nuran Atakan

Aktif Üye
Tepki
153
(link)

Ogun Bey her ne kadar kabul etmese de cok iyi bir ogretmen. Bana universitedeki; dersini zinhar ekmeyi dusunmedigimiz, derslerinde hic sIkIlmadigimiz, cok yararli ve ilginc seyler ogrendim dedirten hocalarimizi animsatti. Tesekkurler:)
Video olayi onceden aklima gelseydi, ben elimden geleni yapardim. Sizinle bir cep telefonu fotosu paylasayim.

Scudo

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
gerçekten süper bir uygulama... alkışlıyorum.

yakın zamanda başıma gelen bir olayı anlatmak isterim. salcano assos-x kullanıyorum ve ortamil'in kırıldığını düşünüyordum. bulunduğum yer itibariyle tamirci yok. en yakındaki yer nereden baksanız 20km falan var. toplu taşım araçları almak istemiyorlar bir dünya tantana. ee binerek gitmek ayrı bir risk. sonuç olarak kendim tamir etmek istedim. sökmek için gerekli aynakol çektirme ortamil sökme falan filan bütün anahtarları aldım. mil'i alacaktım ancak boyutu bir türlü öğrenemediğim için yalan oldu ve kalktim bisikletçiye gittim. o sakat bisiklete binerek gittim birde.

bursada aydın bisiklet kendisi ve gittiğimde merak ettim dedim sökülürken bakabilirmiyim. çırak patrona sor abi dedi. patrona sordum. adam bir afra bir tafra yok olmazda yok lafa tutuyorsun elemanı iş aksıyor, her gelene ustalık mı öğretecez falan diye yağdı yığdı. ama direk bu tavırla. yani ben üstüleme falan yapmadım. bunun üstüne ne üstelenecek zaten. ki bunu da insan gibi adabıyla kükremeden söylese ben gene üstelemezdim. neyse ben dükkanın üst kısmında bisiklet aşağıda bekledim. allahtan aşağıyla irtibat olsun diye sesli bir görüntü sistemi kurmuş. 7" tv'den aşağıyı izliyorsun. izlemene izin veriyor allahtan.

yani böyleleri varken sizin yaptığınıza ayakta alkışlıyorum. izlemeyi bırak direk ders veriyorsunuz.

hatta lise yıllarımda muğla dalaman'da geçirdim. oradaki erdoğan bisiklet'le tamir işlerimi yürütüyordum. yol ve benim kullanım açımdan her hafta tellere akort gerekiyordu. 3.den sonra usta sağ olsun. levent bu iş böyle olmayacak gel abi yanıma dedi. bana nasıl yapıldığını gösterdi. gittim birde akort anahtarı aldım ve ondan sonra evde kendim yapmaya başladım. hatta sonra bir kere gittiğimde kendisi motor işine girince bisikletlere kalfalar çıraklar bakıyor hale gelmişti. çocuk yanlış yapınca dur dedim ben tamire başladım. çocuk şaşırdı tabi. usta ne yapıyor bu abi ya falan diye bağrınmaya başladı. usta sağ olsun " otur lan iki bir şey öğren, yanlış yapıyormuşsun ki adam eline almış" dedi. çıkarken borcum ne dediğimde de, ayıp ettin levent sen kendin tamir ettin birde para mı alacaz dedi.

e şimdi ben lise orta okul böyle gördüğüm için üniversiteye geldik bu ustayıda aynı sanarsan böyle fırçayı yersin işte.

neyse. tekrar tebrikler. çalışmalarınızın devamını dilerim. herkesin dediği gibi keşke ist olsam da katılabilsem.