Bisiklet tamir seti 9,90TL

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
(link)

http://www.bitenekadar.com/images/urun/buyuk/22042011112350.jpg

bu ürünü almak istiyorum yalnız yuvarlak anahtarlar bisikletin neresinde işe yarıyor hangi viaları açıyo onu anlayamadım

Scudo

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Önceden tekerleklerın göbekleri vidalıydı oyüzden koymuşlar heralde.

Emre77

Üye
Tepki
12
V-frenlerde tellerinin sıkıştırılmasında kullanılıyor.

Ayrıca disk frenlerin gövdeye montajında da kullanılıyor.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Tavsiye istiyorsanız yaklaşık 20 senedir takım avadanlık ile iç içe yaşayan biri olarak.kesinlikle takım alırken çin malı ve benzeri uyduruk ürünleri almayın derim.çok çabuk deforme olurlar.Ağız kısımları çok çabuk bozulur.Fazla yüke gelmezler kırılırlar.çabuk oksitlenmeye paslanmaya başlarlar.ve 3-5 kullanımda özellikle alyan başları deforme olduğu için hem açmak istediğiniz civatayı açamazsınız hemde civatanın ağız kısmınıda bozarsanız ondan sonra sağlam takım alsanızda fayda etmez.Bu setteki alyan kısmı için konuşuyorum 9 lira yerine 15 liraay bu konuda adını duyurmuş hesaplı markalarda var lifu çakı alyanlar 15 lira cıvarı super B markasınında bu sayıdaki çakı alyanları yıne 15-20 lıra cıvarında ve bu ürüne göre kat ve kat sağlamlar.Özellikle lifu çakı alyanda oldukça başarılıdır ve şimdi baktım 14 lira gibi bir fiyatı var.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
(link)

konu daha önceden açılmış durumda, belki başlığının aydınlatıcı olmamasından dolayı gözden kaçmıştır.
Paylaşım için teşekkürler.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@Dogukanaksu

onu bana değil linkini verdiğiniz konu sahibine söylemelisiniz, konuların açılış saatlerine bakarsanız benim daha önce konu açtığımı görebilirsiniz:in:

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ferhat köse

kesinlikle katılıyorum...

pro diye bilinmedik bir marka aldı bizim komşu. geçen traktörün ön teker ağırlıklarını sökmek için taktı lokma setini üzerine bir yüklendi lokmanın kendini sıyırması bir oldu..:D gittim dedemin almanyadan getirdiği gedore lokma setini getirdim.üzerine çıktık depindik somunları çıkardık lokma somunu o kadar güzel kavrıyorki. esniyor lokma kolu ama deforme olmuyor babam var sanırım bi 100kg kadar çıktı üzerine kıdım eğilme yok...:) bu ilk tecrübemde değil..

işin aslı eğer tamir edavat merakınız varsa profesyonel diye gidip gedoreye orijinal izeltaşa para vermekten kaçınmayın...ben gedore kullandım izeltaş kullandım başka iyi markalarda vardır ama gedore sanırım verilen parasını çoktan amorti etmiştir..:D alınan sene 1970lerde..D

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Özellikle allen başlı civataları bu tür setlerle sökmeye çalıştığınızda,civata ve/veya somun üzerinde ufak bir sıyırma bırakın anahtarı bozmasını,civata ve/veya somunu bozarsa,başka alternatifler yaratmalısınız.
Set konusunda düşüncem;Yine de satın alın,ama fazlada bir şey beklemeyin.