Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Sürücü Profiliniz Ne ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Nuri Kongur tarafından paylaşıldı.

?

Kullanıcı Profiliniz

1. Gezi/Şehir Tipi : Yavaş, Rahat ....

28,3%
  2. Performans tipi:Hız, Adrenalin...

66,0%
  3. Diğer

5,7%
  1. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba dostlar,
    gördüğünüz gibi burası farklı yaş, cinsiyet ve meslekten bisiklet kullanıcılarının buluştuğu bir yer. ortak paydamız bisiklet sürmek. kendimize göre de gerekçelerimiz var. gerekçelerimizi kabaca gruplandırmak istiyorum. mesela ben bisikleti performansdan ziyade gezi amaçlı kullanıyorum. vakit müsait ve mesafe uygun olduğu zaman gideceğim yerlere bisikletle gidiyorum. sürüş hızım genelde 15-16 km. rampa aşağı 30 km/s den sonra frene basma ihtiyacı hissediyorum. tabiri caizse gezi/şehir tipi kullanıcıyım . buna uygun bisiklet ve ekipmanları kullanıyorum. mesela bisikletim şehir bisikleti. arkada bagaj demiri var. bisiklette kullanılan parçaların ağırlığı o kadar büyük problem değil, yani su kalın su borusu değil ama tüy gibi karbon peşinde de değilim. güvenlik 1. koşul bisikletimde ayna var, ortalıkta ayna lafınının fazla konuşulmaması resimlerde görülmemesi benim için şaşırtıcı ama gerek şehir içi kullanım, gerekse yaptığım ortalama hız (15 km/s) en önemlisi de alışık olmadığım, çok büyük olduğu bisikleti bir yere parkettikten sonra nereye koyacağım dolaşırken diye düşündüğümden kask kulanmıyorum. sadece kask değil kullanmadığım, ağında ped olan şortda kullanmıyorum aynı gerekçeden dolayı. kılık kıyafetim olabildiğince toplum içine karıştığımda dikkat çekmemeli. yani evet bisikletle garip kaçmaz ama düşünsenize, avm ye girmişsiniz tayt kask, oradan çıkıp şöyle yürüyerek bir dolaşayım derseniz milletin bakışlarını tahmin edebilirsiniz. yanımda mutlaka sırt çantası taşıyorum. extra üst giysimi veya ihtiyacım olan diğer şeyleri taşımak için.
    öte yandan kask, ped ve hafiflik kelimelerinin geçtiği bolca yazı, konu var forumda. buradan şununu çıkarıyorum: performansa yönelik kullanıcı daha çok ve onların ihtiyaçları bunlar. yada siz kendi profilinizi nasıl görüyorsunuz?
    sizde fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim...

Şahin Bulut bunu beğendi.
  2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Performans tipi, ama bazı günler gerektiğinde kendini frenleyip yavaş giderek etraftaki güzellikleri de seyredebilen nadir bir türüm :) Bazı performans türleri hiç yavaşlayamıyor ne yazıkki ;)

Nuri Kongur bunu beğendi.
  3. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Performans, gezi,ulaşım.Bende hepsi var.Ben hangi seçeneği işaretliyeceğim:)

Yazdıklarınıza da ayrıyeten katılıyorum

4. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bende performanslı-gezi-ulaşım yani kasklı-taytlı gezi ;)

5. İsmailYetişir

İsmailYetişir Aktif Üye

Seviye:
    hız ve adrenalin çok cüzi oranda olsa da bulundurarak, belirlenmiş zaman içinde basabileceğim en uzak mesafeye pedal basmayı seviyorum. Şıklarımızda endurance ya da rekreasyon tipi bulunmadığından "diğer" yanıtını seçeceğim.

6. bicylerace

bicylerace Kıdemli Üye

Seviye:
    Performans, dayanıklılığını zorlama, adrenalin. Ancak güvenlik.

7. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    Adrenalin , sınırları zorlamak...

8. ErhanYılmaz

ErhanYılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    2. seçenek..

9. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ikiside olan şık yok ben genelde öyleyim bazen biiskletin ve kendimin sınırlarını zorlamak bazende doğanın tadını çıkarak turlar yapmak yavaş şekilde

10. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    2 bisikletim var.

Birini spor ve yarı ulaşım amaçlı kullanıyorum. Temel işi gezinti. Kask, eldiven, lens (normalde gözlük takıyorum), kilitli pedal, gezi 50 km üzerindeyse tayt.

Diğerini ise sadece eldivenle kullanıyorum. Üzerindeyken kıyafetim değişiklik gösteriyor. Şehir içinde ve yavaş. Bisiklet ayağım var. Kaskım yok. Ayna yerine kafamı çevirip bakıyorum.

11. teampasha

teampasha Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben bu kadar azınlıktamıymışım yaw :)
    Gezi/Şehir Tipi : Yavaş, Rahat ....

12. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Çoğunlukla performans tipi, ancak ulaşım amaçlıda kullanıyorum aynı bisikleti, maraton turlar içinde :) ben en enteresan tipi temsil ediyor olabilirim.. HEr yola giden cinsten:D

13. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Kask kullanmadığınızı belirtmişsiniz, her ne amaç için olursa olsun bisiklet sürerken kask mutlaka kullanmalısınız, bu konu bisiklet kullanıcıları arasında asla ihmal edilmemeli. Yıllarca kask a ihtiyacınız olacak bir olayla karşılaşmamış olabilirsiniz ama kask dediğimiz şey zaten görevini ya 1 defa yapar yada hiç yapmaz. Siz her ne kadar hız yapmasanızda günlük hayat içinde yolda her türlü tehlikeye her an açıksınız. Ayrıca bir düşüşte kafanızı vurağınız bir taş, kaldırım yada başka bir cisim hızınız sadece 20-25km/h bile olsa çok ciddi bir sıkıntı yaratacak kadar yüksek bir sürattir.

Nuri Kongur ve bicylerace bunu beğendi.
  14. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Bence biraz kendinizle çelişmişsiniz. "Güvenlik birinci koşul" demişsiniz, "kask kullanmıyorum" diye arkasından eklemişsiniz. "Kaskı nereye koyacağımı bilemiyorum" demişsiniz, arkasından sırt çantası taşıdığınızı belirtmişsiniz.
    Bence her ne şartta olursa olsun, iki teker üzerindeyken kask kullanmak gerekli. Süratinizin ne olduğu önemli değil. Motorsiklet üzerinde 30-40 km. ile giderken çok büyük kazalar geçiren insanlar var benim bildiğim. Nasıl otomobile her oturduğunuzda emniyet kemeri takılmalı ise, seleye her oturduğunuzda da kask takılmalı diye düşünüyorum. Sırt çantanızda ille ki kask için bir yer ayarlanabilir.

Bir ekleme de pedli tayt için. Pedli tayt gerçekten konforu arttırıyor. Günlük kıyafetinizin içine de tayt giyebilirsiniz. Şort veya eşofman altına pedli tayt kullanılabilir.

Son olarak ben de kendimi performans binicisi olarak düşünüyorum. İyi pedallar. :)

Aytaç Biber ve Nuri Kongur bunu beğendi.