Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bİSİKLET SÜRMESİ BİLMEYENE BİSİKLET ÖNERİSİ ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında volkan karadeniz tarafından paylaşıldı.

1. volkan karadeniz

volkan karadeniz Yeni Üye

:) komik gelebilir ama küçüklükte fakirlikten birazda :) bi kaç deneme yapıp erken caymıştım bu sevdamdan şimdi öğretmen olduk az çok bi yerlere geldik bu sevda içimi kavuruyor :) varmı bi teknoloji o gitse bende üzerine binsem :)

şimdiden tşk

2. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Öncelikle bisikleti sürmeyi öğrenmek için tek çare alcaksın bı tane kendın denıceksın.BIrısıne danısıpta öğrenebılecegınızı sanmıyorum.

Eğer haftasonu,haftaiçi gezi ya da kendınce turlar yapmayı dusunuyosan,birazda spor amaçlı olarak kullanmak istiyorsan ve bu sporda gelişmek istiyorsan sana bısıkletler onerebılırız.
    Ama sadece yeri geldiği zaman kullanmak,öyle bi' çevreyi gezmek istersen ordan bir esnaftan alabılırsın.

''varmı bi teknoloji o gitse bende üzerine binsem'' bu sözününde çaresi var :)

Şimdi o teknojiye bir tık uzaktasın.

yardımcı olduysam ne mutlu bana.İyi pedallamalar :)

3. tanerhosgor

tanerhosgor Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    öğrenmek gözünde ne kadar büyüyor bilmiyorum ama bir bisiklete sahip olmak zorunda bile değilsin, birinden ödünç alsan yada bir bisikletçiden kiralasan bir kaç saatte kotarırsın.

4. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet ödünc almak - kiralamak aklıma basta gelmemis olsa da cok mantıklı =)

forumda baska bir konuda gecmisti, tam hatırlayamadıgım icin link veremedim ama özet ve birkacç eklentiyle beraber;

bisiklete binmeye yeni baslarken pedalların cıkarılması iyi bir yöntem.. (evet biraz ilginc gelebilir) öncelikle pedalları söküp ayagınıza takılmasını engelleyerek, gidişatı ayagınızla yerden aldıgınız bir yöntemle denge fren ve yönlendirme (özellikle denge) olayını kavradıktan sonra pedalları tekrar takıp pedal denemesi ile bisiklet kısa sürede alısılabilecek bir seydir.. gerisi zamanla oturacak seyler zaten..

bisiklet tercihinde de "cift amortisorlu olmamasına" ve gereginden fazla yüksek parca ihtiyacı duymayacagınıza dikkat ederek bütcenize uygun bir bisiklet edinebilirsiniz..

Simdiden Bisikletli yaşama hoşgeldiniz diyorum..

5. volkan karadeniz

tşk :) bu GEOTECH TRICYCLE diye alete rasgeldim demin nasıl bişeydir bu alet yararmı işime

6. Aykut Subaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Geotech zaten bılınen bır markadır.kaliteli ve güvenilir.Fakat fiyat olarak bir çok mtb bisikletten pahalıdır.E hakkını vermek lazım.

7. volkan karadeniz

yok ben o modelini sormustum

8. omer yildiz

omer yildiz Forum Demirbaşı

Seviye:
    gürkan inal, muhsin akar ve omer yildiz bunu beğendi.
  9. Aykut Subaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    fiyat olarka birçok mtb den pahalı dediğim zaten o mobeli çünkü 1000 tl küsür fiyatı var.

10. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    Bike and outdoor bu bisiklete -tricycle- 199 Euro fiyat belirtmiş. Doğru gerçek bilemiyorum ama piyasada bu fiyatlara gidiyorlar sanırım. Yerlileri de var. Yıldız bisiklet üretiyor....

Gelelim üç tekerin kullanımına. Genel olarak benim denediğim modellerin hepsinde güç arkada tek tekere aktarıldığından bisikletin gidonunu sürekli buna göre ayarlamak gerekiyordu. Oldukça zor ve garip bir iş. Bana göre çeyrek asırdan uzun süredir bisikletle yatıp kalkan birisi olarak iki tekerden kesinlikle daha zor. Özellikle tavsiye etmem.

Diğer yandan iki tekerlekli bisiklete binmek bir kaç saat içinde öğrenebileceğiniz, çalışacak yeriniz varsa on beş gün içinde trafiğe çıkabileceğiniz bir şey.

Yukarıda liste halinde tavsiye edilen bisikletler tur bisikletleridir. Öğrenmek için pahallıdırlar, her amaca, her araziye uygun değillerdir. Doğrudan tavsiye etmek bana göre uygun değildir. İyi bir bisiklet almadan önce ucuz bir bisiklet alıp bir süre eskitmeniz, tercihlerinizi oluşturmanız, sonra kendi isteklerinize göre daha bilinçli olarak iyi bir bisiklet seçmeniz daha iyi olur. Mümkünse ilk alacağınız bisiklet ikinci el, aluminyum kadrolu bir model olursa daha da uzun süre kullanabilirsiniz. Bu konuda çok yazı var.

İki teker kullanmaktan korkmayın. Üç tekerden daha kolay olduğunu göreceksiniz.