Bisiklet Sürmek ve Kilo Almak(Vermek)

Murat Dağcı

Aktif Üye
Tepki
75
Arkadaşlar 2 aydır kilo alma çabalarım var.. Gainer+Protein tozları vs. kullanarak ve ağırlık basarak 2 ayda yaklaşık 6 kg aldım.. 186 boy ve 62 kiloydum ilk başladığımda ve 68,7'yi görmüştüm. Gelelim asıl konuya 1,5 Hafta önce Scale 70'i alınca sürekli sürdüm ve gainer tozum da bitmişti.. 1,5 hafta gainer içemedim. Bunun haricinde vücuda sürekli karbonhidrat ve kalori yüklüyordum. ve 1,5 haftalık zaman zarfında 3,5 kg civarında kilo verdim tekrar.. Kafam çok karışık.. Kilo almayı çok istiyordum fakat verince iştahım da kaçtı yemek yiyemez de oldum adam akıllı. Psikolojiye de çok etkisi oluyor. Lütfen birileri bana çözüm önerisi sunsun.

Scudo

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@Murat Dağcı

Yaşınız kaç acaba?

Murat Dağcı

Aktif Üye
Tepki
75
Kilo almak istememdeki maksat sağlıksız oldğuum için falan değil. Çok şükür çok da sağlıklıyım. Yalnız fakat Pnömotoraks diye bi akciğer rahatsızlığı geçirdim bu amaçla istiyorum. Akciğerin biraz daha gelişmesini istediğim için. Normalinde sağlıkla ilgili hiçbir sorunum yok işte.. Ama nasıl bi metabolizma varsa artık :)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi metabolizma hızın yüksektir.Gittiğin herhangi bir spor salonunda body yaparken hocandan kilo almak için liste iste.O bir liste verecektir sana.O listeyi uygula kilo alırsın elbet. :)

Murat Dağcı

Aktif Üye
Tepki
75
Ya benim günlük 4000 kalori civarı almam gerekiyor, ki yediğim yemek + gainerlerla alıyordum. Gainerler bitince bu otomatik olarak yarıya düşünce gitti. Şimdi salona yazılacağım artı yine onları kullanacağım ve o tozlar bitince vücut yine sönecek. Verdiğin paralar gidecek.. İki ucu da sıkıntılı Burak :)

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Efendim ben 41 yaşındaşım. 20 yıl civarında bisiklet biniyorum. Bende sizin gibi o yaşlarda kilo almak istedim. Boy 1.75 kilo 55 idi. İnanmayacaksınız ama yirmili yaşlarımdan otbeş yaşıma kadar bu kilom değişmedi. Şimdi kilom 80.

Yanlış anlama olmasın göbek yapmadım. Beden ölçülerim neredeyse aynı değişmedi. İnsanlar benim 80 olduğuma inanmıyorlar. Çünkü bedenimde fazlalık görünmüyor. Bunu bisiklete borçluyum sanırım. Çünkü görüntümden çok memnunum. Sizin de yaşınız otuzları geçince ağırlığınız artacak sanırım.

Sizinki bir metabolizma olayı. Bu sizin kullandıklarınızı bir yakınımda kullandı ama sonuç yok boşa parası gitti... Size tavsiyem Bol bol patates tüketin ama özellikle kızarmış patates...

• Beğen
Tepkiler: Murat Dağcı

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
değerli arkadaşım yanlış anlama ama benimle aynı durumda insanlar olduğunu okuyunca mutlu oluyorum :D:D

170 boyum 52 kilom var, kısacası durumumuz aynı. Bende protein tozları ile ve sürekli olarak ağırlık basarak 3 ayda 1.5 kilo alarak sanırım olmaz denileni başardım. düşün sabahları 6 yumurta ile yarıdan fazla ekmek, öğlenleri makarna ve kırmızı et gibi ama tepeleme tabaklar, bunların yanında protein tozu, ustüne ağır bir şekilde de salonda ağırlık bastım ama sonuç dediğim gibi 1.5 kilo. Salondaki adam bile olmaz olanı başardın dedi :D

benimde en ufak bir sağlık problemim yok, fakat insan vücudu birazdaha şekilli gözüksün istiyor tabi...

Bence eğer gerçekten bir sağlık problemin yoksa çok kafana takma düzenli sporunda zorlanmıyorsan, hayatında zorladığın noktalar olmuyorsa kilonu dert etme bence.

Bu arada yaşım 21...

• Beğen

Murat Dağcı

Aktif Üye
Tepki
75
@Hasan Bildik

Bugün görüşeceğim işte diyetisyenle. Zaten hastanede çalışıyorum.

Murat Dağcı

Aktif Üye
Tepki
75
@Alper Yıldırım

Hehe saolasın ama takmıyorum kafama ama harbiden de insan biraz düzgün görünmek istiyor. 23 cm kolum varken 30'a çıkmıştım, kaslar o kadar belliydi ki. Hala belli. Gidon'u sıkarken falan :) Hiç kıs akollu giymezdim ama isteğimle falan giyinmeye başlamıştım. Talha Abi doğru söylüyor o paralar boşa gidiyor. Çünkü o tozlara çok para harcadım. Günlük 2 litre süt içiyordum. Her gün 10 yumurta beyazı yiyiordum, Enerjime enerji katsın diye de 12'ye yakın bıldırcın yumurtası içiyordum.. O zamanlar iyiydi ama tozlar bitince böyle oldu. Benim şu an istediğim bacaklarımın biraz daha güçlenmesi işte. 100 km gidiyorsam bunu hep arttırmak istiyorum.

Tepki
89
@Murat Dağcı

kardeşim öncelikle geçmiş olsun. kilo alma çabanız pnömotoraksın 2.kez gelişmesini engellemeyebilir.spontan pnömotoraks dediğimiz(yani ne travma nede başka bi sebep saptanmadan gelişen pnömotoraks) vakalar araştırılınca astenik(uzun boylu ince yapılı) tipte insanlarda daha fazla olduğu görülmüş.sonradan kilo alsanız bile bu sadece şeklinizi değiştirir.artık sende öğrenmişsindir ki pnömotoraks tekrarlayabilir o yüzden akciğerini çok fazla zorlama derim.ben acilde çalışıyorum ve hastaların bazıları kendi tanılarıyla gelebiliyorlar daha önce olmuştu hocam yine aynı semptomlar oldu diyip geliyorlar.nefes darlığı ve göğüs ağrısı en fazla söylenen semptomlardan.bir göğüs cerrahisi uzmanına gitmenizi ve nelerden kaçınmanız gerektiği konusunda bilgilendirilmenzi tavsiye ederim geçmiş olsun yeniden tekrarlamaz inşallah sağlıcakla kalın

• Beğen

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
@Murat Dağcı
selamlar,
profesyonel bir diyetisyene danışmanızı öneririm,
metabolizmanızın hızlı çalışmasını fazla kalori yükleyerek beslemek herzaman doğru çözüm olmayabilir,
en önemlisi, uzun süreli gıda takviyesi ve proteine yüklenmenizin ileriki yaşlarda karaciğerinize zarar vermesi de olası bir ihtimal...

Murat Dağcı

Aktif Üye
Tepki
75
@ibrahim m yaradilmis

Uzun yol ve hızlı sürüşlerde ve ağırlık çalışırken bile çok şükür akciğerimde bi zorlanma veya bi ağrı falan hiç hissetmedim. Tam 2 sene oldu pnömotoraks olalı. Sigarayı da bıraktım.. Ama tabi tutup 70 kiloyu kaldırmam kesinlikle. O konuda hep kendime dikkat ediyorum. Göğüs cerrahisine gidip sormuştum spora bi engel olmaz ama çok aşırı ağır kaldırmayacaksın falan demişti..

Tepki
39
@Murat Dağcı

pnömotroks için bu kilo problemini halletmen lazım insallah diyetisyenle birlikte senin de içine sinen bir program hazırlarsınız

• Beğen

Murat Dağcı

Aktif Üye
Tepki
75
@fahrettin akansu

Evet haklısın.. Endokrinolog'a gitmiştim ve tam 4 kere steroid yaptırmıştı. Vücudun toparlanması için. Açıkçası onun enerjisinden ve yükselen Cinsellik ihtiyacından ve iştah açımından başka bi faydasını göremedim. Body salonuna gitmeli miyim? O tozları kullanmadan sadece salona gidip kilo alabilir miyim? Şişmanlık bi dert kilo almak bi dert :)

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
@Murat Dağcı
dietisyenin sunacağı düzenli beslenme programı ile ilerlemek daha mantıklı,
program içerisinde muhakkak spor olacaktır ama body building ile ilerlemek ne kadar mantıklı tartışılır tabi :)

spora örnek olarak; yaklaşık 3 sene önce (boy 1,84) 78kg olup gayet yüksek kalori tüketimi yapıyordum (öğle yemeğinde 2 porsiyon beytinin üzerine künefeyi eksik etmeden yaşayan) yoğun spor yaptığım için herhangi bir sıkıntı olmadan güzel bir kas yağ oranına sahiptim, devamında bir motor kazası ve kortizon tedavisi sonucunda 107kg oldum :) yine devamında düzenli beslenme ile 2 ayda 88kg sonra 80 oldum (spor neredeyse yoktu, fazla kg'nun etkisinden erken yorulmalar oluyordu) devamında spora başladığımda beden incelmesine rağmen kas yağ oranının değişmesi yüzünden şuanda 84kg'yum, doğru/düzenli spor ve dengeli beslenme ile vucudunuzun istediğiniz bölgesindeki zayıflamayı/kilo almayı ve yağ yakımını/kas artışını sağlayabilirsiniz,uygun spor önceside profesyonel bir salonda bölgesel kas/yağ ölçümünüzün yapılıp, çıkacak sonuçlara göre program hazırlanmasıda önemli bir etken..

• Beğen

Murat Dağcı

Aktif Üye
Tepki
75
@fahrettin akansu

Ben o zaman bugün diyetisyene uğrayım. Öncelikle iştah sorunumu halletsin, zaten gerisinin geleceğini düşünüyorum.. Çünkü sofradan aç kalkan bi adamım. Karnım doymuyor ama yemek yerken sanki sıkılıyorum gibi. Zaten diyetisyen beni yönlendirir diye düşünüyorum.. Ama body salonuna gittiğin zamanda Amino Asit + Protein tozu + gainer türü şeyler kullanmak gerek. Hani kas olarak kilo almayı geç yağ tutsa yeter ehe :)

ali bayrak

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Whistle
size tavsiyem prakten e başlamanız iştahınız da artışa neden olacaktır.
ve deli gibi ekmek yemeye başlayacaksınız.akşam yatmadan bir ekmek rahat yersiniz(yaklaşık 1000 kalori).kolay gelsin

dalyan öner

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Merida
Sevgili Murat, askere giderken boyum 1,75 kilom 52 idi. 22 yaşındaydım ve zırf zayıf olduğum için komando tugayından refüze olmuştum :( Gitmediğim hastane doktor kalmamıştı hepsinin dediği vücut metabolizmam hızlıydı. Şu anda 37 yaşındayım ve kilom 75. Extra hiçbirşey yapmadım, sadece yaşımız ilerledikçe metabolizma yavaşlıyor. Eğer şu anda sağlık problemin yoksa hayatı akışına bırak derim :)

• Beğen