Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Sürme Periyodu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kmlyksk tarafından paylaşıldı.

1. Kmlyksk

Kmlyksk Yeni Üye

Adı:
    Kemal Yüksek
    Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar. Foruma açtığım ilk konuda bisikletimi tamire vereceğimi ve 27 Haziran günü (bugün) alacağımı söylemiştim. Hergün bisikletle dışarı çıkamıyorum fakat haftada en azından 2-3 gün sürmek istiyorum. Açıkçası hobi olarak değil de spor olarak yapma hevesindeyim. Sizce haftada kaç gün ne kadar bisiklet sürmem gerekir? Başlamadan önce vücudu açma çalışması yapmam gerekir mi, yokuşlu yol vesaire olacaksa diye? O günün öncesi-sonrası neler yapmalıyım? Yine cahilliğim emin ellerde :D

Boyum: 1.62
    Kilom: 53

Not: Dereceli gözlük kullanıyorum sürüşüme sakıncası olur mu?

SerkanH bunu beğendi.
  2. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Kmlyksk
    Merhaba. Ben de dereceli gözlük kullanıyorum. Hiç bir engeli olmuyor. Bisiklet gözlüğü kullanmak istiyorum derseniz dereceli camları içine alan bisiklet gözlükleri var. Sorunu onunla çözebilirsiniz. Haftada 3 veya 4 gün bence yeterli bir süre. Ben ise bisiklet ile gittiğim için her gün kullanıyorum. Hafta sonları ise gezi yada antrenman amaçlı tür yapıyorum. 30 60 90 120 km gibi. Gidilecek yere göre değişiyor. Kilo vermenin en iyi ve sağlıklı yollarından birisi.3 4 sene ara vermiştim bisiklete. Geçen sene 96kg dim. Şimdi ise 79 80 aralığındayım. Şiddetle tavsiye ederim. Bisikleti amaç olarak değil araç olarak gördüğünüz an bu yola girmiş olursunuz. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Kmlyksk bunu beğendi.
  3. Kmlyksk

Kmlyksk Yeni Üye

Adı:
    Kemal Yüksek
    Seviye:
    Amaç değil araç sözünüzden dolayı teşekkür ediyorum. Market yolunu uzatmak isteyebilirim sanırım birkaç haftaya :)

Hayrettin ve SerkanH bunu beğendi.