Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet sürersem kambur olurmuyum?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında kanaat bektas tarafından paylaşıldı.

1. kanaat bektas

kanaat bektas Üye

Seviye:
    öyle bir izlenim oluştu bende. bisiklet sporuna yeni başladım. bisiklet üzerinde 90 derece dik oturmuyorum sonuçta eğiliyorum. bu ileride beni kambur yaparmı? + bisiklet sürmek omuzları dikleştirirmi yani bisiklet sürdüğüm zaman ileride omuzlarım çökermi?

teşekkürler

günde ortalama 1 - 1.5 saat civarı sürüyorum

2. serisonu

serisonu Forum Bağımlısı

Seviye:
    aman çok fazla kullanma, ben bir kaç senedir kullanıyordum bıraktım. omuzlarım aşağıya doğru indi, ayaklarım tutmamaya başladı. yürümekte zorluk çekiyorum. sık sık grip oluyorum. birde bizim evde bisiklete başladığımdan beri sürekli elektrikler kesiliyor. sana tavsiyem yol yakınken gereken önlemleri al çok fazla kendini kaptırma.;)

BULUT ÇELİK ve Kadir AYINTAP bunu beğendi.
  3. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    İroni yapmış.

4. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Neler demişsin öyle :) ciddiye alacak sonra arkadaş.

Bisiklete binerek kambur olan kimseyi görmedim daha. Aksine bisiklet bel ve sırt kaslarını oldukça güzel çalıştırır. Özellikle yokuş çıkarken, zorlu tırmanışlarda belinin ve sırtının ağrıdığını sen de farkedeceksin.

kanaat bektas ve serisonu bunu beğendi.
  5. Kadir AYINTAP

Kadir AYINTAP Forum Bağımlısı

Adı:
    Kadir
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bazen bizim evde sularda kesiliyor demek sebebi buymuş vaybe :D :D

özgür bağdatlıoğlu ve serisonu bunu beğendi.
  6. kanaat bektas

kanaat bektas Üye

Seviye:
    ilginiz için teşekkürler :D ya aklıma şurdan geldi: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=84325 omurga yamukluğu diye konu açılmış. Yani belki uzun vadede yanlış sürüş pozisyonundan ötürü bir yamukluk orantısızlık vs. meydana gelir diye belirtmek istemiştim :D tekrardan sağolun

7. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    210 adama 16'' kadro verilirse düşündüğünüz felaket kaçınılmaz olur fakat doğru kadro boyu ile zaten bisiklette olmanız gerektiği gibi bir pozisyonda oluyorsunuz ve bu sorunlarla karşılaşmıyorsunuz.

kanaat bektas ve SametAksuoğlu bunu beğendi.
  8. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Kabız olursun, kısır olursun pipin düşer, sırtın yamulur, bacakların çarpılır, hele tayt giyersen nonoş olursun... Boşver bisikleti git top oyna...

Bu tip sorular ayar ediyor beni... Sırtım yamulur mu, tayt altına don giyilir mi, 90 basarmıyım, lastiğim patladı ne yapayım, zincirim attı normal mi...?

Soner Sarihan ve Birol YILDIZ bunu beğendi.
  9. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:

Yeni başlayanlara biraz anlayış göstermek lazım belkide :) Yada boşboğazlara :) Bu lafı soruyu soran arkadaş üstüne alınmasın insanların geneli böyle söylüyor burda bir laf sokma amacım yok :) Ama bisiklet çok faydalı bir spordur fazla zararlı yanı da yoktur.belki ilerde yarış koşacaksan kambur olma riski biraz olabilir çünkü benim yarış koşan tanıdıklarımda bisiklet sonrasında bel esnetme ve düzeltme hareketleri var.(yol bisikletinde) O hareketler bel eski pozisyonuna kolay ayak uydursun diye yapılıyormuş bence sende yap böylece korkularından kurtulursun :)

kanaat bektas bunu beğendi.
  10. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar yalnız bende hafif bi kamburluk var şimdi bisiklette o kadar süre oturuşu düşünüyorum da cidden bir sıkıntı olmaz mı ?

11. SametAksuoğlu

SametAksuoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence soru gayet doğru sorulmuş, cevabı; evet, bisiklet kambur yapar!

doğru kadro boyu alınmaz ise, top tube'un binen kişinin vücüduna kısa geldiği durumlarda -uzun vadede- bu kaçınılmazdır.

yine ben, bisiklet sürüşünün, zamanla omuzları daha öne alarak, özellikle takım elbise seçimlerinde problem yaratacağını düşünüyorum :)

kanaat bektas bunu beğendi.
  12. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    taytsız binersem,ya çocuğum olmazsa :)
    bence daha onemli....

13. kanaat bektas

kanaat bektas Üye

Seviye:
    ilginiz için tekrardan teşekkür ederim :D boşu boşuna stres yapmaya gerek yokmuş

14. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    Peki ya bu popo acısı ne zaman geçecek :)

Şaka bi yana arkadaşlar bu kadro boyu olayı kafama takılıyor benimde bisikletimi alalı 3 hafta civarı oldu. Bisikleti alırken bilinç olmadığından fiyata göre bi bisiklet aldım açıkcası şimdi fotoğraflarda felan baktığımda bisiklet yanımda küçük kalıyor. Whistle 1164 D Kadronun üzerinde s yazıyor. bu kaçlık kadro oluyor bilen varmı hiç bir internet sitesinde bulamadım. Boyum 1.78 benim için problem yaratırmı. Yaratırsa Bu bisikleti hanıma verip Whistle 1162 almayı düşünüyorum. Bu bisiklet benim için uygun olurmu. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

15. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    178 boya S küçük kalır, size uygun olan 17 veya 18" kadrodur.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=80109 buradan tam olarak hesaplayabilirsiniz.

Ersin Aksoy bunu beğendi.
  16. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Kadro malesef size çok çok küçük. Ama kabahat sizde değil tabi, onu size satan paragöz densizde. Malesef çoğu satıcı böyle, mal elinden çıksında, alıcısı için uygunmuş, uygun değilmiş, sağlıklıymış, sağlıksızmış hiç önemi yok.

Popo acısına gelince; bisiklet taytı kullanmadığın sürece, uzun sürüşler sonunda ne popo acın ne de tahriş riskin geçmeyecek. Her şeyin bi edebi, usulü var. Basket sahasına kramponla ya da çıplak ayakla çıkamadığın gibi bisikletide gerekli ekipmanlar olmadan sürmek doğru ve sağlıklı değil. Bisikleti gerekli ekipmanlar ile sürmezseniz pek şikayet etmeyeceksiniz.

Ersin Aksoy bunu beğendi.
  17. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Vücuda en iyi gelen spor olarak gösterilen yüzmede bile aslında ideal vucuda sahip değilsinizdir,dev gibi omuzların üzerinde küçücük kalmış bir kafa! Bu yüzmenin yararlı olmadığı anlamına gelmez! Her sporun mutlaka vucudun belirli bir bölgesinde bir takım farklılıklar yaratır ama kazandırdıklarının yanında çok önemsizdir, başlığı açan arkadaş başka birisinin bu konuda şikayeti olduğunu yazmış o arkadaşın skolyoz(omurga eğriliği) hastalığı olduğu için açmıştı başlığı,siz hiç korkmayın kendinize uygun olarak seçilmiş bir bisiklete uygun kıyafetlerle binip,doğru teknikle kullanırsanız hiç bişey olmaz!

18. Genç Osman Bircan

Genç Osman Bircan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Malatya bisiklete binenler çoğaldıkça kaysı ağaçları kurumaya başladı :) Bu gidişle ülkemiz kaysı yiyemeyecek

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  19. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    Almadığım bi tek tayt kaldı zaten onuda alırız. Bisikleti satan vatandaş parasına bakıyor tabi bizde yıllar sonra bisiklet sürelim dedik araştırma yapmadan fiyatına baktık, ilk önce bunu alalım sonra bakarız dedik. En az satıcı kadar bende suçluyum. En kısa sürede bisikletimi değiştireceğim. Ama whistleden vaz geçmem :)

20. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    Satıcıların hepsi ama hepsi ideal kadro boyunun ne olması gerektiğini biliyorlar. bisikletle yan yana dursanız dahi anlarlar. suç onlarda ama türkiye boy ortalaması sanırım 170-175 civarı hal böyle olunca small kadrolar satılmıyor, gelen bilgisiz alıcıya ise verelim gitsin deniyor. eğer kısa zaman önce aldı isen ve sana bu kadro boyu iyi dedi ise gidip adama söylemen gerektiğini düşünüyorum. insanları kandırmak daha doğrusu size fikir soran insandan bilgisizliği üzerinden kazanç sağlamak çok adice geliyor bana.

İbrahim Aslanhan ve Ersin Aksoy bunu beğendi.