Bisiklet sürerken midede yanma hissi

revan55

Üye
Tepki
22
İsim
Recep V.
Bisiklet
Kron
Yemek yedikten hemen sonra çıkmıştım yola. Yokuşun zirvesine yaklaştıkça artan bir yanma hissi vardı göğsümün mideme yakın taraflarında. Dinlenmek için durduğumda kalbim o kadar hızlı atıyordu ki öleceğimi, bayılacağımı düşündüm. Mide bulantısı gibi bir his de oluyordu ama çıkarmadım hiç bir şey. Kendime geldikten sonra eve geri döndüm.
Birkaç gün sonra aç bir şekilde çıktım. Yaklaşık bir ay gibi bir süredir bisiklet sürmemiştim. Tekrar aynı yokuşu çıkarken mide-göğüs arasında yanma oldu. Ama diğeri kadar şiddetli değildi. Sadece uzun zamandır sürmemenin vermiş olduğu tepkidir diye düşünüyorum.
Bu yanma hissinden kurtulmak için ne yapmalıyım. Neden böyle olmuş olabilir?

Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Öncelikle geçmiş olsun,

Alerjik bir durum olabilir,en doğrusu gastroenteroloji ve dahiliye'ye görünmek.

Tepki
49
Bisiklet
Bianchi
Bende sabah kahvaltıdan hemen sonra yaklaşık 750m lik yokuşu çıktığımda aynı olayları yaşadım.Bisiklete binmeden hemen önce yemek yenilecekse sindirimi kolay şeyler yemek lazım.Korkulacak bir durum yok bence ;)

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Hocam reflü olabilir. Bendede var ondan biliyorum. Yemek sonrası spor kesinlikle yasak. Bir doktora Başvurunuz Irak tedavisi zahmetli.

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

Koray Uzun

Daimi Üye
Tepki
253
Bisiklet
Sedona
Spor yaparken vücudunuz daha fazla oksijene ihtiyaç duyuyor. Daha fazla nefes alabilmek için diyafram mideye baskı yaparak akciğerlere yer açıyor. Eğer ağır bir yemek yediyseniz saatler sonra bile yola çıktığınızda mideniz sıkışıp büzüldüğü için dibinde azcık kalan yemek bile yanma hissi yapabilir. Normal hayatınızda bu tarz yanmalar olmuyorsa telaşlanmayın. Bisiklete binmeden önce hafif yemekler yemeye çalışın.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
bendede oluyor du. genelde pis boğazlılık yapıp çok yediğim zamanlar oluyordu kolay kolay da geçmek bilmiyor şu aralar diyetteyim hiç olmuyor rahatım valla.

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
Şudur budur diye yorum yapmak yanlış olur ancak tur öncesi biraz az yemek ve ara ara birer yudum su almak vücudunuzu formda tutar. Bende bir yıla yakındır diyet ve spor yapıyorum önceleri spor sonrası mide bulantısı olurdu küçülmeden dolayı muhtemelen sizdede mide dolup ciğerler genişleyince spordan onun etkisiyle vücut su ihtiyacını karşılayamadı ondan olabilir. Bir doktora danışmakta çok büyük yarar var.
( BENCE )

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Mide asidi yanma yapıyor. Gaviscon şurup iç rahatlarsın.