Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet sürerken güneşten nasıl korunuruz?

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında b.özgür KUL tarafından paylaşıldı.

1. b.özgür KUL

b.özgür KUL Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bisiklet sürerken özellikle yaz aylarında gündüz saatlerinde güneşin yan etkilerinden nasıl korunuruz?Güneş çarpması veya bir diğer sorun çıkmaması için aldığınız önlemler var mıdır?Birkaç günlük tura çıkmayı planlıyorum fakat havalardan dolayı günümün birkaç saatini de (öğle vakitleri) bekleyerek harcamak istemiyorum.Kask takmak bu açıdan kafamızı korumaya yeterli midir?Bunun dışında genel olarak turlarda alacağımız bazı önlemlerle güneş altında sorunsuz yol alabilir miyiz?

2. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    suya dayanıklı güneş kremi,veya gavurlar gibi bol uzun kollu birşeyler işe yarıyabilir ama suya dayanıklı güneş kremi daha akıllıca gibi hoş şehir içinde kullanmıyorum vıcık vıcık oluyorsun ama kullanmak lazım kanser bu boru değil

Mücahit Kıvrak bunu beğendi.
  3. hasan ali

hasan ali Yeni Üye

Seviye:
    güneş ışığına direk maruz kalmak tamamen kanser yapıyor.o yüzden bol uzun kollu kıyafetleri tercih etmenizi öneririm.Güneş kremide bi olasılık tabiki fakat ilerleyen zamanlarda terlemeniz durumunda görünüş açısından oldukça sıkıntılı bi durum.

4. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    eğer uzun kollu vs vs giymeyecekseniz, güneş kremi olmazsa olmaz... (ama sinekler yapışıyo dikkat :D)
    ıslatılmış buff... sırılsıklam başına geçiriyosun, rahat ediyosun :)

5. b.özgür KUL

b.özgür KUL Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim.Bu buff olayını ben de düşünmüştüm gerçekten faydalı birşey olur =)