Bisiklet sürerken dizlik ve dirseklik kullanmak

Tepki
39
İsim
Berk KOŞANER
Bisiklet
Ghost
@Newdriver ilk olarak bu mesajımı okursanız genel anlamda kafanızda birşeyler oluşacaktır anladığım kadarıyla benim kafadasınız yukarıda yazıyor ama ben tekrar bi özet geçeyim kafamın yerle ilk temasını elmacık kemiğim aldı bu yüzden linkte atmış olduğunuz kaskı başlarda düşünüyordum ama o kazadan sonra tamamen sildim kafamdan bu yüzden bütçenizi zorlayıp (link) bu tarz kasklara bakmanızı tavsiye ediyorum dizlik olarak mesajımdada belirttiğim gibi soft dizlikler öneririm hareket yeteneğinizi kısıtlamayan tarzda. Dirseklik konusu şu anlık tamemen kafamda muamma hiç bir fikrim yok desem yeridir araştırmaya devam ediyorum bu indirimi yakalayamam artık bütçem dibi vurdu birdahaki indirimde almayı düşünüyorum uygun birşey bulursam burayada yazarım

Scudo

Newdriver

Üye
Tepki
1
İsim
Eren
Bisiklet
Carraro
@koshanerberk Bu kaska sahip miydiniz yani kazalarda vardı memnun mu kalmadınız ?Ayrıca şu 3 haftalık sürecte bisiklet sürmemekten aşırı sıkıldım ve şu sıcaklarda evde patlıyacağım alabileceğim kask max 150 ye felan çıkabilir çünkü eldiven vs de alacağım ama tam bütçe söylemek gerekjirse kask+eldiven 220 felan verebilirim o da ay başını beklemek şartıyla :D Birde dizlik konusunda soft derken önerebileceğiniz var mı çünkü aramalarımda hep kaykay paten türleri çıkıyor :)Cevaplarınız için ayrıca teşekkür ederim.

Tepki
39
İsim
Berk KOŞANER
Bisiklet
Ghost
@Newdriver sahiptim ve hiçbir işe yaramadı maalesef kask işlevsiz demiyorum ben işlevine uygunsuz düştüm o yüzden sildim kafamdan vallahi kask konusunda şöyle söyleyeyim benim aldığım site crc de yanlardan ve arkadan biraz daha sarkık olan modeller indirim sayesinde bahsettiğiniz fiyata mevcut fakat stok kalmadı neredeyse sitede eğer yeni sezonu beklerseniz bahsettiğim kaskların giriş seviyeleri 150 liraya falan gelecektir ama bekleyemem diyosanız ve ff takamam diyorsanız ya min 300 lira yada dechatlondan 100 lira ama dediğim gibi elmacık kemiklerinden üstünü koruyabiliyor elmacığı koruyamıyor o kask
dizlik konusuna gelince fiyatlar dağlarda dans ediyor mesajımda önermiştim (link) bu dizlik softtur

Tepki
39
İsim
Berk KOŞANER
Bisiklet
Ghost
@Newdriver deneme şansım olmadı yanlış yönlendirmeyeyim ama diğer modellere göre daha sarkık neden koruyor diye düşündüğümü sorarsanız kullandığım kask çok küçük bir farkla koruyamamıştı bu o yüzden korur diye düşünüyorum videolardada öyle gözüküyor.

• Beğen
Tepkiler: Newdriver

Newdriver

Üye
Tepki
1
İsim
Eren
Bisiklet
Carraro
@koshanerberk evet dediğiniz gibi büyük ihtimalle ama benim bütçeme uygun önerebilceğiniz var mı yinede ?

Tepki
39
İsim
Berk KOŞANER
Bisiklet
Ghost
@Newdriver dediğim gibi bütçenize göre hareket etmek istiyorsanız ya dechatlona yöneleceksiniz ya fullface takacaksınız benim gibi geçici bir süre ya da yeni sezonu bekleyeceksiniz bu 3 seçenekten hangisini izleyeceğinizi söylerseniz daha rahat yardımcı olurum

Newdriver

Üye
Tepki
1
İsim
Eren
Bisiklet
Carraro
@koshanerberk fullface kasklar uygun fiyatlı mı ?Birde kask bedenimi ilk seçeceğim bu yüzden crc den almak pek içime yatmıyor denemeden o sıkıntı olmasa bile euro üzerinden olduğu için %50 bile indirime girse ülke şartlarında 4 le çarpmak durumundayım decathlon mantıklı kalıyor yada önereceğiniz başka bir site varsa bu fiyatlar arasında satış yapan ve türk sitesi yada TL üzerinden satış yapan iyi olur.

Emre-12

Üye
Tepki
13
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Sedona
Kask eldiven tamam da ben dizlik dirseklik takamam rahat edemem. Zaten kol bacak kırılacak olsa yine kırılır. Faydalı olur mu evet kesinlikle faydalı olur. Direk yola sürtmekten iyidir. Takmıyorum. :D

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Cahil cahil yorumları okuyup bol bol kahkaha atıyorum. Aferim devam böyle aslan parçaları. :koptum:

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Yok abicim siz herşeyi biliyorsunuz.

Oturup da şu konuya ne yazılsa çare olmaz.

Koruma ekipmanını takan taksın takmayana da platin vida takarız bir avuç.

Ekonomi her şekilde canlanır.

Emre-12

Üye
Tepki
13
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Sedona
Şimdi bir iki kelam ederdim ya neyse sana platin ve civatalarınla mutluluklar dilerim. Kaza yapınca takarsın kendi kendine.

@Halilibrahim boş yapan sensin ayrıca da kimin ne kadar zeki olduğunu hiç bilemezsin sen git arazide çakıl taşlarınla oyna düş kalk platin civata montajı yap ki çok takmışlar dediğine göre ameliyat VS. Allah beterinden saklasın ama gelip burada millete cahil deyip insanların damarına basarsan sana alkış tutmalarınıda bekleme bilmem anlatabildimmi zaten aklı başında birisi olsan benim o mesajımın espri /geyik amaçlı olduğunu anlardın..

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Hocam burada konuya yazan herkese elbette söz söylemiyorum. Sizin gibi iyi niyetli üyelerimizi tenzih ederim. Lütfen üzerinize alınmayın. Bisiklet dizlik ver dirseklikleri uzun süreli bisiklet kullanımına uygun, deriye dost, tahriş etmeyen, nefes alan materyaller ile üretilirler. Özellikle benim gibi arazide saatlerini geçiren biniciler, diz arkası ve dirsek içi kısımları boş kalıp, pedallama ve gidonu kendine çekme durumlarında eklemleri rahat hareket ettiren koruma ekipmanlarını alır. Bilmeyen adam da gider motosiklet, kaykay, paten, snowboard vb. bisiklet ile alakası olmayan koruma ekipmanı alıp bisiklette kullanır ve gelip mızmızlanır "çok rahatsız" "konforsuz" "sıkıcı" vs. gibi.

@Emre-12 Aslan parçası sen anca saçmalarsın yukardaki mesajlarındaki gibi. Senin gördüğün kadar benim kaza geçirmişliğim, iki bacağımdan 5 ameliyat ve geçen seneden kol kırığım var. Gelip de bilgin - fikrin olmadan forumda caz cuz yapma boş boş. Cx makinene bin ve uzaklaş konudan. Koruma ekipmanlarımı her zaman kullandım ve hep faydasını da gördüm. Örneğin

2. dakikadan itibaren izlediğiniz kazadan sonra kullandığım dirseklik delindi yenisini aldım, Dizliğim de kaval kemiğime kadar sıyrıldı 1 hafta o dizimin üzerine eğilemedim. Yani dizlik ve dirseklik olmasa diz ve dirseği kırmıştım. Önce koruma nedir neden kullanılması gerekir bunu bir öğren. Dizlik dirseklik takamam diyen de sensin. Kaza yapınca kendine takarsın diyen de sensin? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu abisi? Açtığın konulara ve diğer insanlara yazdığın cevaplara bakınca da kimseye pek faydan yok ama bari zararın olmasın diyorum.

boş yapan sensin ayrıca da kimin ne kadar zeki olduğunu hiç bilemezsin sen git arazide çakıl taşlarınla oyna düş kalk platin civata montajı yap ki çok takmışlar dediğine göre ameliyat VS. Allah beterinden saklasın ama gelip burada millete cahil deyip insanların damarına basarsan sana alkış tutmalarınıda bekleme bilmem anlatabildimmi zaten aklı başında birisi olsan benim o mesajımın espri /geyik amaçlı olduğunu anlardın..

Cahil üyemiz. Hiç platin ve vida takılmadı vücuduma, ama gene cahil olduğun için, her ameliyatta insanlara platin civata montajı yapılıyor sanıyorsun galiba. Cehalet ve zeka farklı kavramlardır. Cahil gerizekalı demek değildir mesela biraz araştırırsan öğrenebilirdin ama ben senin için yapayım. Türk dil Kurumu Diyor ki Cahil için : (link) Belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan. Kimseden bir alkış ya da takdir beklentisi içinde mesaj yazmıyorum. Gayet de aklı başında birisiyim. "Moralim Çok Bozuk Bisikletimi Parçalayacam" diye hiç konu açmadım mesela ya da "koruma ekipmanı kullanmayın da" yazmadım asla. İroni nedir nasıl yapılır bunları da bir araştır. Oku - araştır - öğren. Senin yüzünden kendimi fetö yurdunda darvinizm'i, evrimi anlatmaya çalışan hoca gibi hissettim.

Tepki
39
İsim
Berk KOŞANER
Bisiklet
Ghost
@Newdriver uygun olarak (link) bu var geçici olarak bende bunu aldım 160 tl gibi bi fiyatı var 320 tl den düşmüş elime geçemedi daha geçince fotoğraflarını paylaşırım beden seçiminden yanada sıkıntı olacağını zannetmiyorum ölçülerin bulunduğu bir sekme var ordan kendi bedeninize uygun olanı rahatlıkla seçebilirsiniz

sadece L beden kalmış bu arada 2 gün önce 30 taneye yakın stokları vardı ciddi manada eriyor

gkhnt

Üye
Tepki
89
İsim
Gökhan
Bisiklet
Bianchi
Konuyu hort yapalım :) Yorumların hepsini teker teker üşenmeden şu son sayfaya kadar okudum. Ve bugün kendim de (yaş 36) kullanmak için diz, dirsek ve el bileği bölgelerini korumak için reklam olmasın diye vermeyim dediğin ünlü bir paten markasının koruma setini aldım. Şimdi yorumların çoğunluğundan çıkardığım anekdotlarımı sıralayım;

1. Millet olarak korunma meselesinden çok "nasıl görünürüm, aman ne derler, gülerler mi, ayıplarlar mı?" konusuna çok takmış durumdayız.
2. Hemen hemen tüm yorumcular bisiklet üzerinde kaza senaryosunu "düşme" olarak canlandırıp yorumlamış. Peki sizi asfalt üzerinde sıkıştıran, size çarpan veya siz solundan geçerken park halindeyken kapı açan sürücüleri neden hesaba katmadınız? Sonuçta trafiğe çıktığımız an tüm araç sürücülerinin bizi öldürmek veya sakatlamak için yemin etmiş gizli bir bisiklet düşmanı örgütünden olarak düşünmemiz lazım. Hayatta kalmak için gereken dikkat konusunda bu şart.
3. Başkası kendisini korumuyor, ben neden koruyayım mantığı! Başkası takmıyor, sen neden takacaksın eleştirisi...
4. Rahatsız eder mi? Terletir mi? Kaşındırır mı? İnanın bunları kullanmayınca başa gelebilecek en basit bir kırık vakasında alçı ve dikişler daha fena rahatsız edecek, terletecek ve kaşındıracak.
5. Koruma gereksinimini sadece MTB kategorisine özel sanmak. Çok yanlış bir çıkarım.

Not: Aldığım setin yaz ayları haricinde terletme yapacağını sanmam. Ama eklemleri hareket serbestliği konusunda rahatsız etmiyor. Pedal çevirmeyi engellemiyor, kolu, bacağı rahatsız etmiyor. Artık başkası ne der, ne düşünür için değil; kendimiz için bu hayatı yaşadığımızı unutmamamız lazım. Her birey kendi hayatının başrol yıldızıdır ;)

Merak eden olursa ürünün fotoğrafı: rollerblade.jpg

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@gkhnt hocam fiyat bilgisi ve ürün linkini alabilir miyim?

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

gkhnt

Üye
Tepki
89
İsim
Gökhan
Bisiklet
Bianchi
Umarım site kuralları için sıkıntı olmaz.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@gkhnt hocam en çok dizlerin pedal çevirmesine engel olacağına dair düşünce var ahalide ne diyorsunuz bu konuda? Ben de bir kaza geçirdim bu set gibi bir güvenlik ekipmanı almayı düşünüyorum.En çok hasarı dizim ve ellerimin içi almıştı