Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet sürerek kaç kilo veririm?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Battal Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Battal Yılmaz

Battal Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şuan ki halim;
    Boy= 1.82
    Kilo= 95
    Yaş=17
    Merhaba sevgili Bisiklet Forum kullanıcıları...
    Yaklaşık 1 yıldır amatör şekilde turluyorum, ancak kilomda azalma yok çünkü bu turlarım düzenli değil ve babayiğit gibi bakıyorum kendime...
    Göbek dışarı çıktı aldı başını gidiyor... Sorun şu.. Yaş 17... Aslında şu anda treni yakaladım yakaladım. Eğer bu yaşta kiloyu veremezsem, ilerde kilo vermeye kalktığımda sarkan bir derim olacak...
    Madem bisiklet kullanıyorum.. Önümde kocaman bir yaz, ayrıcada kocaman bir üniversite sınavı var...
    Bu stresli ortamda kafamı dağıtmam zor olacak ki ben hedefi yüksek birisiyim. Bu yüzden düzenli bir antrenman takvimi hazırlamam lazım...
    Yalnız bu antrenman takvimi sadece bisiklet sürmekle olmamalı. Ayrıca yediğime, içtiğime de dikkat etmeliyim...
    İri bir yapım var şuanda bunuda belirtmek gerek...
    Yorumlarınızı bekliyorum üstadlar.. Şu toy kardeşinize bir yol gösterin, gösterinde ileride pişmanlık yaşamasın...:rolleyes:

2. Yakup ADIGÜZEL

Yakup ADIGÜZEL Kıdemli Üye

Seviye:
    Düzenli olarak sürersen ve yemene dikkat edersen kilo verirsin.
    Şuan ki kondisyonun ne durumda bilmiyorum ama diyelimki çok düşük seviyede,ilk hafta 10 -15 km lik kısa turlarla başla sonra giderek yükselt.
    Günde 50-60 km yi rahat sürebilecek hale gelip her hafta düzenli zürersen ve yemene dikkat edersen olur.

Bende senin yaşındayım boyum 186 kilom 88 idi,ideal kilom 80 imiş.3-4 gündür 2 öğün yemek ve 3 günde 1 80 km bisiklet sürmeye başladım,umarım ideal kiloma ulaşırım.

3. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Düzenli sürersen ve yediklerine dikkat edersen verirsin. Hatta bisiklet sürmeyip sadece yediklerine dikkat etsen yine verirsin ama çok daha uzun sürer tabii.

4. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
  5. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bütün karbonhidratları ve şekerli gıdaları terk etmelisin.

6. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kendimden örnek vereyim 80 kg 'dan 65 kg düştüm tabi düzenli idmanlarla ve beslenerek eğerki beslenmene dikkat edip düzenli idman yaparsan ne göbek kalır ne kalça :)

7. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    2007 yılında eşimle yaptığımı İran, Pakistan, Hindistan turunda 13-14 kg vermiştim.
    Her yıl ortalama 5-7 kg veriyorum.

Birhan K. bunu beğendi.
  8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hiç diyet yapmadım aksine fazla yediğim halde günde 3-4 saat bisiklet sürerek 3 ayda 6-7 kilo vermiştim.

Berke bunu beğendi.
  9. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Şekeri ve asitli içecekleri azalt.Ayrıca şişene kadar değil,doyana kadar ye.Düzenli antremana çık.

Bülent Oğuz bunu beğendi.
  10. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ben 2.5 ay önce ön çapraz bağ ameliyatı oldum 2 aydan beri diyete başladım. Dışarıda fazla süremiyorum ama evde trainer eşliğinde haftada 4-5 gün 40 dakika hafif tempoda 130-150 nabız aralığında pedal çevirerek 2 ayda 11 kg verdim. 3-4 ayda bir 10-15 kg daha vermeyi planlıyorum. Daha önce 1-2 kez alıp vermiştim onun için diyetisyen eşliğinde veriyorum her 15 günde bir kontrole gidiyorum bu da disipline ediyor.

11. Sinan ŞAHİNOL

Sinan ŞAHİNOL Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kardeşim mutlaka bir diyetisyene git. Sadece bisikletle bu iş olmaz. Gençsin, eminim çok çabuk toparlayacaksın.

12. Mehmet Oğuz CAN

Mehmet Oğuz CAN Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben şeker kullanmıyorum. kendimi bildim bileli bisikletin üstündeyim son 2 yıldır biraz daha prof. takılıyorum bisiklette, yağ oranı düşmesine rağmen bacaklardaki kas oranı arttı. kilom hala aynı :)

13. ERTĞRL

ERTĞRL Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kulağa biraz feminen geliyor ama yapman gereken kalori hesabı. Çok basit bir çıkarma işlemi sadece. Tükettiğin besinlerin ne kadar kalori içerdiğini öğren, yaktığın kalori aldığın kaloriden fazla olduğu sürece kilo verirsin. Spor yapmayan bir insanın günlük ortalama kalori ihtiyacı 2000 civarındadır, buna sporu ekleyerek hesabını tutabilirsin. Yaktığın kaloriyi hesaplayan km saatleri veya aplikasyonlar mevcut.

14. Battal Yılmaz

Battal Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öneriler için teşekkürler... Bakalım 1 ay boyunca işi sıkı tutalım.
    Gelişmeleri bu başlık altına yazarım.

15. Furkan B.

Furkan B. Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Merhabalar ben de ekliyeyim o zaman. Hesap kitap işine gidersen bi zaman sonra kafayı yiyorsun o yüzden o ise hiç girme derim. Ama düzenli antrenman ve yediklerine dikkat ederek verebilirsin. Diyet veya rejim bile demiyorum bak :) öncelikle ne spor yaparsan yap kilo vermekse amaç işin içine cardio giriyor. Sitelerde dediğim şeyle ilgili yazılar bulabilirsin ama genel olarak yağ yakımı için en az yarım saat cardio yapmalisin bisikletse bisiklet kosuysa koşu. Ve ek olarak herkesin yağ yakma için optimum nabız araligi vardır bunu yakalarsan hemen faydasını görürsün. Diyet yapacağım diye sakin aç kalma bu ters etki yapar mutlaka ara ogün ekle fındık ceviz ve meyve ye ama findigi bi kilo yeme tabi ki eser miktarda ara ogün olarak tuketirsen yağ yakimina yardım eder. Neyse uzun uzadıya gider bu kisaca yardımcı olmak istedim.

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi