bisiklet süreken olması gereken şey sizce neler?

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
ben bisikleti aldığım yerden daha fazla sürüş keyfi alabilmem için ve güvenliğimi sağlıyabilmem için bunları önerdi.25 ylt ye birkask aldım sedona. birde sedona bir eldiven 21m fiyatıydı adam hediye etti.suluk kafesi matara(bunlar çok lazım bunlarda hediye) birde ben kendim km saati aldım sigma 506 modeli. sizce gözluk ve tayt gibi ürünlerde almalımıyım daha ii bir sürüş için yoksa bunlar yeterli ekipmanlar mı.

Scudo

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
sizin için bisiklet bir amaç mı yoksa bir araç mı?buna göre değişir.eğer siz ben sürekli profesyonel olarak süreceğim diyorsanız.mutlaka tüm ekipmanlara sahip olmalısınız.(ben sahip değilim ama yine de sürüyorum:D).eğer sağda solda ulaşım , ekmek almayı giderken kullanacağım gibi düşünceyle aldıysanız kasktan başka bir ekipmana ihtiyacınız olacağını pek sanmıyorum

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
öle değil gerçekten uzun yollar gidebilirim. ve tam profesyonel düşünmüyorum ama amoterin üstünde bir bisiklet sürücüsüyüm.

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tercihler kişiden kişiye değişir bence. mesela ben suluk kafesi artı suluk yerine sırt çantası içinde torba şeklinde hortumlu matara kullanıyorum. 2-3 litre dolduruyorum gun boyu yetiyor. ama olmazsa olmaz şeyler kask eldiven ve gece kullanımı için arka falşör. bunun dişinda turlar için de yedek iç lastik, pompa, yama seti ve plastik levye bulundurmanız işinizi görecektir.

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Bisiklet surerken yanimda bulunan minimum malzeme listesi :) :

Alyan takimi
Yama takimi
Suluk
Pompa
Ve tabiki de olmazsa olmazlardan kask ve eldiven :)

Bu malzemeler, gidecegim yere gore artabiliyor ama asla azalmiyor :) Bu saydiklarim devamli yanimda bulundurduklarim. Hepsinin de yararini gormus bulunmaktayim tavsiye ederim :)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@cakhiy

Zaten en önemli ekipmanlar olan kask ve eldiveni almışsınız... Onun dışında ufak bi alyen çakısı sizi zor durumlarda kurtarabilir...

Gözlük ise uzun sürüşlerde tozdan topraktan ve rüzgardan korur yani olsa iyidir olmaması sizin keyfinize kalmış...

Forma ise bana göre önemli bir ekipmandır çünkü terlediğiniz zaman terinizi direk dışarı atarak terinizin sağlıklı bir şekilde dışarı atılmasını ve üşütmenizi engeller bu sebeple önemlidir ama genede sizin seçiminize bağlıdır...

Tayt ise uzun sürüşlerde bir miktarda olsa sizi daha rahat bir şekilde yolculuk etmenize yardımcı olan bir ekiopmandır. eğe selem yeterince rahat derseniz gerek yoktur... Fakat taytın 2. faydası ise tayt içindeki pad kısmının o genital bölgelerde terleme sebebiyle oluşacak bakteri üremesi gibi durumları önleyecek olmasıdır...