Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Sporuna Yetiştirme '' Yardım ''

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mekatroni tarafından paylaşıldı.

1. mekatroni

mekatroni Yeni Üye

Adı:
    Işıkhan Tahsin
    Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Öncelikle saygı değer hocalarıma ve tüm forum dostlarına selamlar ..

Daha önce forumda bağzı paylaşımlarım olmuştu, ancak bisiklet sporunu hayatımdan bir daha çıkartmama ve daha profesyonel devam ettirme kararı alınca , bilgi ve tecrübe desteğine ihtiyaç duydum .

Kısaca 20 yaşına kadar Yaz - kış deniz , hergün - tüm gün aralıksız bisiklet , haftada 3 gün fitness . cebimde sık-sık , evde oturuken dambıl , göğüs yay ıyla , olasıdan çok farklı ve yüksek değerde beslenmeyle geçen , yerinde durmayan , enerjiden uyumayan bir hayatım vardı .

Şu anda 33 yaşındayım ve resmen hayatıma 13 yıl ara vermiş gibiyim , bir bel fıtığı ameliyatı geçirdim , ağrılardan bu yıl biraz kurtuldum ve spor yapmaya karar verdim . Bisiklet alırken başta korktum ancak bisikletle 5. günüm bir sefer Bakırköy e gitmek dışında Taksim Cihangir Galatasaray Karaköy Aksaray Sirkeci Yenkapı civarındaki bol, uzun , dik rampalı bölgede ortalama 200 km ye yakın yol yaparak ve birazda zorlayarak , kendimi sınadım , dalak şişmesi ve onca zorlamaya rağmen çok ufak bir bel ağrısı dışında problem yaşamadım
    En iyi gün , 1.5 paket içtiğim sigarayı 5. gündür bitmedim . Kask forma gibi siparişlerim oldu , geldiğinde Tekirdağ a çıkmak için hazırlanıyorum . Kullandığım bisiklet oynamasız Bianchi Afx 9005

Kendime , tutkuma ve isteğime güveniyorum ancak mümkün olduğu kadar kontrollü ve bilinçli devam etmem gerektiği düşüncesindeyim

Raporları buradan alınıp verilen ve durum takibininde gönül verenlere veya vermek isteyenlere ışık tutacağı bir konu olması dileği ile Tavsiye ve yönlendirmelerini esirgemeyen hocalarıma şimdiden teşekkürler ..

2. celikkadro

celikkadro Too old to downhill, too young to die

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    gunde 200km mi?

Sigarayi birakmak konusunda sakin geri donme diyorum. Ben de spor yapmaya baslayana kadar epey ictim o zikkimi. Spor sayesinde sigarayi birakmam cok kolay oldu.

Nacizane onerim yolda kullanmaya uygun bir bisiklet alman. Dag bisikleti ile yaptigindan daha cok daha fazla yol yapabilirsin.

Bisikletin rahatsizligina etkisini bir doktora sormanda fayda var. Spor hekimleri seni bu konuda bilgilendirebilir.

3. mekatroni

mekatroni Yeni Üye

Adı:
    Işıkhan Tahsin
    Bisiklet:
    Castello
    Seviye: