Bisiklet sporuna profesyonel olarak başlamak

pınar ö.

Üye
Tepki
3
Merhaba ben 14 yaşındayım ağustos'ta 15'ime gireceğim ve kendime uzun vadede prof. olarak yapmak için spor arıyordum. Ben üniversiteyi İngilterede veya Amerikada okumak istiyorum gitmek istediğim birkaç üniversite var ve yurtdışında öss gibi bir sistem yok. Okullar öğrenci kabul ederken bir çok şeye bakıyorlar ve bunlardan biri de spor. Yurtdışındaki üniversiteler buna önem veriyorlar. profesyonel olarak bir sporla uğraşan ,lisanslı, müsabakalarda dereceye girmiş vesaire öğrencilerin üni.ye kabul edilmede avantajı büyük. Benim de malesef sporla hiç aram yok :( O yüzden uzun süredir bir spor dalı arıyordum. Biliyorsunuz ki birçok spora küçük yaşta başlanıyor :( Benim yaşım geçti biraz birçoğuna. Basketbol ve voleybol denedim fakat bence ikisinin de bana uzun vadede bir getirisi olmayacak. Bisiklet sporu için kas-kemik yapısının tam olarak geliştiği yaşın 14 olduğunu okudum bir yerde ve nasıl sevindim anlatamam. Öncelikle bunun doğruluğunu sormak istiyorum. İkincisi bu spor kızlar arasında pek yaygın değil Ankarada (veya Türkiye'de) yarışmalar sıklıkla düzenleniyor mu bunu merak ediyorum ve takım, antrenör nasıl bulabilirim? Beden eğitimi öğretmenlerime de soracağım bunu. Bisikleti çok seviyorum ama başka spor önerilerinize de açığım. Bilgilendirirseniz beni çok sevinirim:)

edit:bu arada boyum 1.76 zayıf, kemikli biriyim. eklemeyi unutmuşum:) Bir de bisikleti 7-8 yaşlarımdan beri kullanmasını biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Dursun
Scudo

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Öncelikle bisiklet çok güzel bir dal.Eğer profesyonel olarak yapmayı düşünüyorsanınz ne mutlu size.Ayrıca kemiklerin tam olarak gelişim yaşları bireye göre değişe biliyor ama normali 14-15 belki 16.Antrenör olarak ilk önce beden eğitimi öğretmeninize başvurun.Eğer bu sporu gerçekten yapmak istiyorsanız zaten gerisi kolaylıkla gelecektir.Ayağınızdan pedal hiç eksik olmasın.Bol pedallamalar

• Beğen
Tepkiler: pınar ö.

pınar ö.

Üye
Tepki
3
Teşekkür ederim öğretmenime soracağım. Bir de triatlon düşünüyorum fit olmamama rağmen iyi koşarım bisikleti de seviyorum, sadece yüzmeye bu yaşta başlamama rağmen yapabilir miyim bilmiyorum. Yani yüzme için çok mu geç? Buna da cevap alabilirsem çok sevineceğim :)

• Beğen
Tepkiler: Mesut Dursun

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Moralini bozmak gibi olmasın ama yüzmeye genelde 4-5 yaşlarında başlanıyor.Buna rağmen atomu bile parçalayan insan azminin başaramayacağı hiçbir şey yoktur.Ama yakın zamanda yüzmeyede başlasan iyi olur. :D

• Beğen
Tepkiler: pınar ö.

pınar ö.

Üye
Tepki
3
Yukarı ayrancı'da oturuyorum. Açıkçası triatlon yapmayı çok isterim, triatlona sadece bisiklet üzerine yoğunlaşmaktan daha sıcak bakıyorum. Yalnız daha önce de spor yapmadığımdan bu işlerin, yarışmalara hazırlanmaların vs. nasıl yürüdüğünü bilmiyorum açıkçası. Odtü kolejindeyim ve Odtünün üni. kısmının bir triatlon takımı olduğunu biliyorum, ayrıca kara kuvvetlerinin de takımı varmış. Babama da söyledim ikisiyle de görüşecek. Bisikletle ilgilenen kızların olduğunu öğrenmem de içimi rahatlattı teşekkür ederim :) Yaşım açısından çok geç falan diye düşünüyordum triatlonu ama değilmiş tabi küçük yaşlardan beri yüzen insanların önünde olmak biraz zor olucak ama :)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bisiklet için Hollanda,Belçika,İtalya,Avustralya alternatifleri de iyi birer seçim olabilir. Bayan bisikleti ABD'de diğer Avrupa ülkelerine göre daha gelişmiş. Hatta erkeklerden bile daha iyi diyebilirim.

Tabii her işte olduğu gibi ,zor bir dal olan bisiklette çok çalışıpta hiçbir sonuç alamamakda mümkün

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Sevgili pınar ö., bu mesajı görüyorsan lütfen biz forumdaki amatörlere bir haber ver. Hangi ülkenin milli takımındasın? Bu yaz Fransa turunda yardıracak mısın?

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.414
İsim
selim
Muhtemelen kariyer den iş bakıyordur.
Hayallerin erken ve hızlı tükendiği ülkemizde acı gerçekler 20 yaşında tokat gibi yüzüne çarpmıştır