Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet sporu zor ve kanlı bir spordur.

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında çağın onat tarafından paylaşıldı.

1. çağın onat

çağın onat Aktif Üye

Seviye:
    Bizim ülkemizde hatırı sayılır oranda,küçük görülen, "çoğu binicinin ne olacak ya", "bune çocukmusun sen" dedikleri bisiklet sporunun ne kadar ciddiye alınması gerektiğini gösteren bolca kanın ve zorluğun içinde olduğu bir slayt videosu, umarım eklemeyi başarabilmişimdir. Herkesin bu sporu yaparken daha dikkatli ve bilinçli olmasını umarım. Hem yarış esnasında hemde şehiriçi turlarda...

2. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bizim ülkemiz!!! yazıyorum ve durup düşünmek istiyorum. Dediklerinde çok haklısın küçük görülüyor, örnek : ben 28 yaşındayım bazı çevreler diyorki koskocaman oldun bisiklet alıyorsun!!! ne alaka ya. Yaşımı var bunun kardeşim ya. Ne zihniyet var adamalrda pardon zihniyet dedim ; örümcek kafalı bunlar ya. Geri kalmış kör zihniyet bunlar.

Eğitimsiz cahil insan çok. Cahil bir adamın kafasının içi cezaevinden bile kötüdür.

Diyarbakır'da yaşıyorum. Bisiklete biniyorum bazı çevreler durup bakıyolar sanki hiç bisiklete binen insna görmemişler hayatlarında. Yarın öbür gün kas alcam , formamı giyip çıkcam o zaman herhalde tenis maçı izlermiş gibi ben gittikçe onlar da bakakalacaklar. Ne tuhaf insanlar var yavv. mal yaa.

3. çağın onat

çağın onat Aktif Üye

Seviye:

Hadi bakalım, konu ile ilgili gezerken dikkatimi çeken eski bir video, yukarıda bahsettiğime uyacak bir video....BİR TÜRKİYE klasiği videosu, Çok ÖKÜZÜZ ÇOOOOOKKKK!!!!

4. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İzleyeyim bi :)

5. Cengizhan Terzi

Cengizhan Terzi Forum Bağımlısı

Seviye:
    çoğunluğu böyle bu çoförlerin bizi görünce hep sıkıştırıyorlar ..

6. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Taksici mal tamam mı ! Ben sana nasıl düşündügünü belirteyim hemen : Kendi kendine şöyle düşünüyo : Lan olum ne işiniz var bisikletin üstünde eşşek kadar olmuşsunuz kasklı zengin züp....ler tarında düşünüyo. Bisikletliyi de aynı mantıkla , kıl düşüncesiyle sürüklüyo bakıyo olacagı yok duruyo çevredekilerin zoruyla. Amaç ne zarar verdiysem yanıma kar. Tabi sonra kameralar felan sıkıştırınca pişmanlıgı gün yüzüne çıkıyo..

7. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İzmir Bornova Ege Üniv. hastanesini geçince bilgisayar bölümü var.Bornova metro son durağı yanında.bilgisayar bölümü önünde yaya geçidinde evet yaya geçidi tam üzerinde, sürekli iki taksici durur,bir hafta önce başımda geçen olayı anlatmak istiyorum, yayalar karşıya geçmek isteken,bu taksicilerin ya önünden yada arkasından geçerler.
    hamile bir bayan taksinin arkasından yola anice indi, zor durdum, taksiciye dedim ki, neden burada duruyorsunuz,hamile kadına çarpıyordum, daha lafım bitmeden, öndeki ikinci taksici aniden geldi ve karşılıklı laf sataşması oldu.insanlar bizi seyrediyor, araçlar bana korna çalıyor yolu tıkıyosun diye,iki taksici sanki yolu tıkamıyor,ben tıkıyorum,yayalar taksicilere birşey demiyor, yaya geçidini ihlal ediyorsun diye.işte bizim millet bu,bizim insanımız bu.
    tüm suçum bisiklete binmek,başımda kask,gündüz olmasına rağmen üzerimde ekstra yeşil reflektörlü yelek var.
    bu forumdaki tüm bisiklet kullanıcılarının suçu kask takması.
    eğer kask takmayalım hiç kimse ne laf atar,ne de başka birşey yapar.çünkü bisiklete binmeyenler,bisikletlerimizin özelliklerine bakmazlar ve bilmezler
    tüm bu olay kask.
    İzmir gibi bir yerde bile bisiklet sürerken başıma hergün birçok taciz,laf atma,hakaret geliyor.
    kendileri yapamadığı için bizi potansiyel düşman olarak görüyorlar.
    özellikle taksici ve dolmuşcular aynı okuldan mı mezun oldular.
    için çok dolu kusura bakmayın,saygılarımla.

8. Tülay Çolak Çakır

Tülay Çolak Çakır Yeni Üye

Seviye:
    videodaki taksicinin serin kanlılığı bir insana zarar vermesine rağmen bu kadar rahat davranması kanımı dondurdu. Böylelerininin ehliyetini almak lazım ellerinden.

9. 1e1b

1e1b Üye

Seviye:
    Öküz ki ne öküz.Yontulmamış odun işte.Ne ceza aldı acaba bilen var mı akibetini ?

10. cihan celik

cihan celik Aktif Üye

Seviye:
    cami kirdi diye bisikletlinin elleri kelepceli ama taksici takiliyor oyle polislerde de var bi okuzluk.

Bahadır Kubaş ve Gökhan TESKİ bunu beğendi.
  11. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İyikisinde kendime yada yakınıma videodaki gibi bir şey olmadı, büyük ihtimalle öfkeme yenik düşüp, ne kadar yakışmasada yanımda biber gazı bıçak ne varsa darp ederdim ki yontulsun az.
    Trafikte arkamı sürekli kontrol ederim aynadan, gerekirse bazı yerlerde beni geçemeyenlere geçmeleri için işaret ederim, bazı yerlerde trafiğe müdahale etmek yararlı oluyor.
    He birde dikkatli olduktan sonra bisiklet 70 80 de bassan kanlı bir spor değildir.
    Kimse tabi isteyerek düşmez ancak, akıllı, dikkatli ve tedbirli davrandıktan sonra uzun süre kaza yapmamak çok kolay.
    Yarışlardaki kazalara lafım yok tabi söz konusu rekabet.

12. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    haha bisikletçi yol vermedi diyor :) aa unutmuşum yollar sadece taksici ve minibüsçülerindi.. yeni devir bu yollar BİSİKLETÇİLERİN!

13. özlem ertuğrul

özlem ertuğrul Yeni Üye

tüm söylediklerinize ek olarak bir de bayan bisikletçi olma riski var bu ülkede buna ne demeli,sizi sıkıştırabilir,sürükleyebilir,taciz edebilirler,bence bu konu okumakla filan ilgili değil,kültürel yozluk,araba kullanan bayanlara bile tepki gösterilen bir ülke burası:(( kaldı ki bisiklet sürüyorsunuz,korumnanız sıfır,kilitleyebileceğiniz bir kapınız bile yok.

Emre Yalcinkaya ve çağın onat bunu beğendi.
  14. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Malesef kadınların işi erkeklerden kat kat daha çok zor,suratınıza gülümseyen insanların içlerinden ne geçer bilinmez ama grubunuz varsa grubunuz ile bisiklet sürün gerisi yalan derim :)

15. çağın onat

çağın onat Aktif Üye

Seviye:
    Kadın olmak malesef bu ülkede gerçekten çok zor. Hele ki standart dışı bir işle uğraşıyorsa. Dediğİn doğru bizler bu kadar şeyden bahsediyoruz. Kadınlar tek başına bırak bisiklete binmeyi, araba kullanmayı yolda bile rahat yürüyemiyorlar. Grup olarak bisiklete binmek en mantıklısı ama bunun mantığını anlayamam kimsede anlatamaz. Neden tek başına bisiklete binemezsin ki biri bana anlasın...

Gozde S. bunu beğendi.
  16. Kadir Coskun

Kadir Coskun Üye

Seviye:
    taksicinin kasıtlı yaptığı her halinden belli kaç metre sürüklemiş adamı

17. arda22

arda22 Aktif Üye

Seviye:

o taksici ne ki şu brezilyadaki critical massa bi bakın (53.sn den itibaren)

18. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    lütfen dikkatli olalım, diğerlerinin de hatalarını biz kapatalım ki böyle kazalara kurban gitmeyelim dostlarım.

19. Bahadır Kubaş

Bahadır Kubaş Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ülkemizde bu taksici gibi bağnaz, bencil, kendini bir baltaya sap zanneden, belli bir kültür ve insanlık seviyesinden yoksun, cahil ve bırakın başkasına saygı göstermeyi kendilerine bile saygısı olmayan böyle sosyal özürlü kişilerimiz ne yazıkki azımsanmayacak kadar fazla! Keşke böyleleri için bir çözüm bulunabilse

20. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    o taksici yol vermedi diyen kardeşimiz delta bisiklet kadıköyden hakandır on numara bi adam ve türkiye genelinde derecelere sahip bir bisikletci arkadaşımızdır videoyu izlerken bir kez daha şok oldum iki gün önce kaza yapmış birisi olarak bu videodan sonra bu taksi şöförlerine bi şeydiyicem bu hassas konuya ayıp olucak çok geçmiş olsun hepsine.