Bisiklet sporu yapanların egoları neden tavan yapar?

Scudo

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
Şöyle de bir anımı anlatayım
Bir gün tura gittim adam bisikletimi falan sordu ne kadar diye 400 ₺ dedim .sen bu bisikleti değiştir dedi .adamın 2000 ₺ lik makinası var tur esnasında benim nallarımı toplayan adamların nallarını toplamakla meşgul ve hala işin bisikletle alakalı olduğunu düşünüyor.bu iş yürekle ciğerle hırsla alakalı bir şey artık bunun farkına varın

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
İnadına bisikleti ağırlaştırıcam.... 20kg yu geçiktir zaten

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
280
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@Burak_Cakir bu dediğiniz en alt seviyeden baslamanin ve adim adim yukseltirken alinan keyif muzik enstrumanlari icin de gecerli.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@metalikfb

3000 dolarlık cannodal mtb ile 15 kiloluk bianci'in savaşında kaybeden cannondale oldu.kimdi biancinin sürücüsü ,apartman görevlisi lakabı ciyuuuuvvvvvv erdal,:komik:çok kendine güveniyordu arkadaş ama o gün rezil oldu,polinez rampalarında ciyuvvvvv erdal fena topukladı arkadan onu atx gıant 840 ile takip ettim,bende kilitli pedalda yoktu ,erdaldada ,cannondale sürücüsü kilitli pedal ile ikimizi yakalayamadı,dönüşte hep bekledik arkadaşı,ve morali çöktü, 2 hafta sonra bisikleti 1200 dolara sattı,bunu neden yaptık,ona ders verdik çünki erdalı aşaladı bisikletinide,3000 dolarlık olsa ne yazar önemli olan üstündeki adamdır.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe abi benimki değişik bir örnek olacak ama yarışlardan örnek vereyim ata değil jokeye oynardım hep

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben şahsen yolda kalıpda yanımdan geçen ama hiç yardım etmeyen (hadi etme belki işin var acelen var gitmen gerek..) bari bir sor kardeşim yanımdan geçiyorsun he dedim kendi kendime ben bu mekanik aletin her haltını akord,zincir,lastik,ruble vb kısaca a dan z ye iyi bir öğreneyim kimseye muhtaç olmayayım diye girişdim çok şükür ufak tefek şeyler dışında sıkıntım yok ama ben birini gördümmü hemen durur yardımcı olurum ne egom var nede başkasından bir üstünlüğüm hayatımada böyle tipleri sokmadım o yüzden onlara aslında teşekkür ediyorum sayelerinde şimdiki halime ulaşdım.''ben ne pinarellolar gördüm üstünde adam yok ben ne adamlar gördüm altında bisiklet yok :harika:

camoko06

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih
Bisiklet
Salcano
2 defa başıma geldi.Karşıdan gelen bisikletliye selam verdim.Burun kıvırarak aldı, daha da kimseye selam vermiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

biziklet

Üye
Tepki
86
Bisiklet
Scott
Konunun başlarında bir arkadaş @Migel "hormondan" demiş @Taxonera 'da konuyu katletti arkadaş deyince @Migel galiba paylaşımını silmiş. Öncelikle @Migel 'i destekliyorum. İnsan davranışları üzerinde endokrin sistemin etkileri çok büyüktür. Son zamanlarda psikiyatristler hatta metafizikçilerin bile üzerinde durduğu bir konudur. Hormonlar insanların dış dünyayla olan temasında en önemli etkenlerdir. Bu konuyu şimdilik bu kadarla geçmek istiyorum.

Benim fikrime gelince. Bazı sporlar doğrudan insanın kendisiyle yapılan sporlardır. Burada sadece insanın kas gücü ve zekası kullanılır. Bazı sporlar ise alet desteklidir. Bisiklet sporu da bildiğiniz gibi alet destekli bir spordur. Burada insanlar yapılan spora değil alınan alete önem verdikleri için durum bu hale gelmiştir.
Foruma yeni üyeyim ama bisiklet almadan 2 ay boyunca takip ettim. Bisiklet aldıktan sonra üye oldum. Konuların bir çoğu bisiklet tavsiyesi, vites tavsiyesi, kadro tavsiyesi, kask tavsiyesi vb... Rota tavsiyesi, sürüş tavsiyesi, teknik tavsiyesi vb.. konular az.. Bazı günler özellikle İzmir'deki katılımcılar, güzel tur ve gezi videoları gönderiyorlar. Onları keyifle izliyorum. Ama dediğim gibi oldukça az. Kimseyi eleştirmiyorum yanlış anlaşılmasın. Herkes bir malzeme almadan önce en doğrusunu öğrenmeye çalışıyor ve doğrusu da bu. Bende böyle yaptım. Buradaki yazılanları takip ettim. Ancak dediğim gibi diğer konular geri planda kalmış.
Instagram'da Brezilya'daki bisikletçileri takip ediyorum, doğada tur ve anteaman sırasında paylaşılmış o kadar güzel foto var ki. Biz işin özünden çok işin bisiklet akesuarlarına önem veriyoruz (önemsiz demiyorum yanlış anlaşılmasın) herhalde.
Ben 45 yaşımdayım ve hayatımda ilk kez bisiklet aldım. Dün de ilk kez Eymir'de kullandım. Ağaçların çiçek açmış güzel kokuları arasında (koku için sabah erken gitmelisiniz.) Bisiklet alma kararımı da bu forumdaki insanların güzel paylaşımları sonucu aldım.

okuyucuoptik

Hayat Felsefem Bisiklet ☪
Tepki
494
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tüm sporlarda böyledir. İnsanlar geliştikçe yanında egosunuda yürütür. 400 Tl lik market bisikletiyle hava atan gördünüz mü? Ama karbona binen adam öyle bir hava atar ki.. Karakter meselesi.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Egomuz her halde tavan yapacak, hafif başımızı eğsek bizi atımızdan indirecek ve kaşağılanacak sayısız mübtelalar dolanıyor vatanımın dört bir yanında, mütevazi görünmek için tavazu gösterirsek işte o zaman kibre girer tavan yaparız egoda, başımızın dikliği egonun tavanından değil damarlarımızda dolaşan asil kandan ve ruhumuzu besleyen imandandır.

Düşe kalka bu sporda toprağı öpmekten tevazuyu öğrendik elhamdülillah, dur bilmez, yer bilmez, halden anlamaz veya had bilmezlere de ateş olup yakmayıda bildik.

Hani diyeceğim o ki bizde moda oldu insanlara birşeyler demek veya yüklemek, sabırla pedallayan insanada ego yüklemek ağır bir itham olsa gerekir.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tüm sporlarda böyledir. İnsanlar geliştikçe yanında egosunuda yürütür. 400 Tl lik market bisikletiyle hava atan gördünüz mü? Ama karbona binen adam öyle bir hava atar ki.. Karakter meselesi.
Gördüm, facebook gruplarına falan bak sen de görürsün. 90 model şahinle de hava atanlar gördüğümüz gibi.